Přesnost a barevné podání

Přesný, brilantní, kontrastní a ostrý obraz – ten nespadne jen tak z nebe. Pro naše monitory vyvíjíme stále nové technologie, využíváme jen špičkové materiály a sázíme na pečlivé tovární nastavení každého jednotlivého monitoru. Proto se můžete vždy spolehnout na špičkové podání obrazu.

Rozlišení 4K UHD

Díky rozlišení 3840 x 2160 (4K UHD) má CG2700X obrovskou hustotu pixelů 164 ppi. Viditelné pixely monitoru jsou tak zaručeně minulostí a i zobrazení na monitoru dává velmi smysluplný dojem o následném rozlišení tisku. Panel IPS má maximální jas 500 cd/m² a dosahuje kontrastního poměru 1450:1. Filmy lze posuzovat, upravovat a hodnotit pomocí CG2700X v plném rozlišení 4K UHD. Modul LCD umožňuje pozorovací úhel 178 stupňů. Díky tomu zůstávají barevné tóny a kontrasty v zorném poli uživatele stabilní.

Wide Gamut
Široký barevný prostor pro syté barvy

Abyste mohli využít celé barevné spektrum moderních fotoaparátů a kamer, potřebujete monitor s co největším barevným prostorem. V opačném případě není možné vizuální posouzení a zpracování sytých barevných tónů obsažených v souboru. Proto panel IPS monitoru ColorEdge CG2700X pokrývá například velký fotografický barevný prostor AdobeRGB i tiskový barevný prostor CMYK ISO-Coated V2 z více než 99 %. To znamená, že celé barevné spektrum moderních fotoaparátů je zastoupeno beze změn. Zaručena je také přesná simulace výsledku tisku pomocí softproofového zobrazení.

Plynulé přechody a gradienty díky 16bitové tabulce LUT a 10bitovému režimu

Převodní tabulka LUT (Look-Up-Table) modelu CG2700X pracuje s extrémně vysokou barevnou hloubkou dosahující 16 bitů a panel pak reprodukuje signály s rozlišením až 10 bitů. To znamená, že pro výpočet přesného zobrazení na monitoru jsou k dispozici miliardy barevných tónů. Tím se účinně zamezí vadám zobrazení, jako je pruhování (banding) nebo přepaly (clipping), které se projeví jako mezery mezi hodnotami tónů v gradientech nebo jako barevný nádech v odstínech šedé. I jemné nuance a struktury v temných nebo sytě zbarvených oblastech jsou reprodukovány diferencovaně a věrně až do detailů.

True Black
True Black: Hloubka vybarvení pro plastické snímky

CG2700X zvládá díky vysokému kontrastnímu poměru i zobrazování temných odstínů, které na běžných obrazovkách LCD kvůli použitému podsvícení vypadají často bledě nebo nevýrazně. To se projevuje zejména při bočním pohledu na monitor ve slabě osvětlené místnosti. Obrazovky monitorů řady CG jsou proto vybaveny speciální vrstvou, jež zajišťuje hluboké podání tmavých tónů v širokých pozorovacích úhlech.

Digital Uniformity Equalizer: Dokonalé podání po celé ploše obrazovky

Každý jednotlivý panel je v továrně EIZO přesně proměřen po celé ploše. Odhalí se jakákoli případná nehomogenita jasu či barevný nádech a tyto nedostatky jsou odstraněny. Tento proces (Digital Uniformity Equalizer) zaručuje, že po celou dobu životnosti monitoru budou barvy vypadat stejně bez ohledu na místo zobrazení. Jedině tak je možno nabídnout přesné zpracování obrazu a retuše.

Integrovaný senzor pro automatickou rekalibraci

S vestavěným kalibračním senzorem dosáhnete maximální přesnosti barev. Tento snímač je dokonale optimalizován pro daný monitor, zohledňuje vlivy okolí (např. světlo) a koreluje okraje a střed obrazu. Zajišťuje tak stejnoměrné výsledky na celé ploše monitoru.

Snímač se nalézá v rámečku monitoru a vysouvá se pouze při měření. Samostatný kalibrační přístroj už nebudete potřebovat a vždy se budete těšit z optimálního podání barev.

CG2700X je vybaven nejnovější technologií senzorů, která umožňuje jeho rekalibraci za chodu. Díky tomu můžete během kalibrace monitoru pokračovat v práci s aplikacemi, které nejsou na barvy kritické. Snímač zabírá při kalibraci na obrazovce jen malý prostor, a proto neruší. Kalibrace může také probíhat zcela automaticky v definovatelných časech, i když je počítač vypnutý nebo není k monitoru vůbec připojen.

Calibration CG2700S, CG2700X
Stabilní zobrazení díky špičkové umělé inteligenci

Aby byly odstín, barva, jas a další charakteristiky vždy přesně zobrazeny i při změně okolní teploty, je ColorEdge CG2700X vybaven teplotním čidlem. Přesně měří teplotu uvnitř monitoru, zatímco korekční algoritmus* s podporou umělé inteligence rozlišuje různé způsoby změny teploty a v reálném čase vypočítá přesnou korekci.

*Přihláška patentu

Stabilní zobrazení barev již po třech minutách

U běžného monitoru trvá ustálení jasu, chromatičnosti a barevných tónů přinejmenším 30 minut. Monitor ColorEdge CG2700X naproti tomu potřebuje jen tři minuty, takže uživatel se na věrnou reprodukci barev může spolehnout již krátce po zapnutí přístroje.

Calibration Out of the Box
Připraveno k použití ihned po vybalení: Nastaveno z výroby

Každý jednotlivý monitor ColorEdge CG2700X je v továrně individuálně proměřen a optimálně nastaven, takže po dodání a vybalení je ihned připraven k provozu. Přitom se proměří velké množství bodů na křivkách gama v červeném, zeleném i modrém kanálu a podle potřeby se provede korekce. Tato jedinečná tovární kalibrace EIZO umožňuje uživatelům začít používat monitor s přednastavenými barevnými prostory ihned po vybalení. Podrobná tovární kalibrace stojí také za mimořádně rychlým průběhem opakovaných kalibrací prováděných uživatelem v programu ColorNavigator.

Software EIZO pro rychlou kalibraci a tisk

Každý monitor stárne a při tom se mění vlastnosti jeho obrazu. Proto je třeba grafické monitory, u nichž se vyžaduje absolutně konstantní obraz po celou dobu životnosti, pravidelně kalibrovat a korigovat. Pomocí bezplatného kalibračního softwaru ColorNavigator od společnosti EIZO lze korekci modelu ColorEdge CG2700X provést jednoduše a bezeztrátově do 90 sekund (měřeno pomocí počítače MacBook Pro a sondy EX4). Tentýž obraz tak na monitoru bude vypadat totožně i za pět let.

Další informace o softwaru EIZO ColorNavigator


Uživatelům, kteří chtějí kalibrovat více monitorů současně, nabízí společnost EIZO nástroj ColorNavigator Network. To umožňuje centrální nastavení více monitorů ColorEdge. Správce může mimo jiné uživatelům poskytovat kalibrační profily a spouštět automatickou rekalibraci monitorů ColorEdge řady CG. Pomocí zabezpečeného cloudového serveru, který nabízí společnost EIZO, je možné řídit nastavení monitorů na dálku na  různých místech nebo dokonce kontinentech.

Další informace o síti ColorNavigator

ColorNavigator
Výběr barevného režimu se liší podle modelu.
EIZO Microchip
Mikročip EIZO pro optimální reprodukci barev

Model CG2700X je vybaven pokročilým mikročipem (ASIC, Application-Specific Integrated Circuit), který společnost EIZO vyvinula speciálně pro účely přesného podání barev. Tento mikročip je mozkem každého monitoru ColorEdge a je zárukou přesného, jednotného a trvalého zobrazení, kterým je značka EIZO tak vyhlášena.

Funkce pro tvorbu videa a filmů

CG2700X je optimalizován pro speciální požadavky v postprodukci videa. Mimořádně výkonný vestavěný senzor umožňuje ověření výsledku kalibrace zatímco 3D LUT zaručuje maximální přesnost.

Přesná reprodukce barev díky vysokému rozlišení blízkých barevných odstínů

16bitová 3D-LUT zajišťuje co nejpřesnější přiřazení tonálních hodnot a mimořádně přesnou reprodukci barevných tónů, což je mimo jiné vidět v odstínech šedé. U LCD displejů se úrovně jasu liší modul od modulu v závislosti na obrazovém signálu a míchání (sčítání) červené, zelené a modré barvy. To lze přesně zaznamenat a kontrolovat pouze pomocí obzvláště přesných měřicích přístrojů.

Společnost EIZO proto upravuje každý monitor řady CG a jeho barevnou a tónovou křivku. Tím je zajištěna konzistentní teplota barev v celé stupnici šedi. Výsledkem je stejná, přesná a spolehlivá reprodukce barev pro každý jednotlivý CG2700X.

3D LUT
Tonální křivky HDR

Monitor ColorEdge CG2700X podporuje dvě tonální křivky pro HDR video: křivku HLG (Hybrid Log-Gamma) a křivku PQ (Perceptual Quantization). Až do maximálního jasu 500 cd/m² tak CG2700X zajišťuje smysluplný dojem ze zpracovávaného materiálu HDR, takže referenční monitor HDR, jako je ColorEdge CG3146, je často vyžadován až v posledním kroku výroby.

Předvolby barevného prostoru pro filmovou a video produkci

Předvolby pro barevné prostory DCI-P3, BT.709 a BT.2020 jsou přesně kalibrovány již v továrně a zajišťují práci se správnými hodnotami koeficientu gama příslušných tonálních křivek. Kromě toho jsou z výroby přednastaveny také barevné režimy PQ (DCI a BT.2100) a HLG (BT.2100) pro zobrazení obsahu HDR. Nastavení jasu pro každou předvolbu lze pohodlně upravit a překalibrovat díky integrovanému kalibračnímu senzoru. Režim HDR systémů Windows a MAC OSX je podporován přímo. Tímto způsobem lze velmi snadno používat typické aplikace HDR videa s vhodnou tónovou křivkou a odpovídajícím nastavením monitoru.

Presets CG2700S, CG2700X
Safe Area Marker
Bezpečný dohled díky funkci Safe Area Maker

Ideální pro titulky a kritické obrázky: Díky funkci Safe Area Marker víte, která část scény se zobrazuje v jiném poměru stran. Můžete tak okamžitě zjistit, zda se ve viditelné oblasti nacházejí titulky, texty nebo důležité prvky obrazu. Barvu, velikost a poměr stran značky můžete nastavit tak, aby byla značka na každém snímku dobře viditelná.

Automatické nastavování barev

Monitor ColorEdge CG2700X je vybaven funkcí Sync Signal pro konzistentní nastavení barev v celém produkčním procesu. Tato funkce přizpůsobuje nastavení monitoru včetně rozsahu signálu a formátu barev danému videosignálu.

Upozornění na překročení hodnot luminance

Upozornění na překročení hodnot luminance lze použít k označení oblastí, ve kterých hodnoty luminance zobrazených videodat překračují nastavené hlídané hodnoty (300,500, 1 000 nebo 4 000 cd/m²) při použití video režimu pro zobrazování HDR videa s tonální PQ křivkou. Tyto oblasti jsou volitelně označeny žlutou nebo purpurovou barvou.

Upozornění na gamut

Výstraha barevného rozsahu funguje ve dvou režimech: Obrazový obsah Rec. 2020, který nelze zobrazit v barevném prostoru Rec. 709, se zobrazí v odstínech šedi. Alternativně se v režimu Rec. 709 Clipping Modus může simulovat, jak by se materiál Rec. 2020 zobrazil na přístrojích HDTV.

Gamut Warning
Nastavení interpolace "Nearest Neighbor"

Monitor ColorEdge CG2700X nabízí nastavení interpolace Nearest Neighbor jako možnost pro škálování a převzorkování obrázku. Při tomto přeškálování kopíruje funkce Nearest Neighbor sousední pixely při zachování věrnosti barev. Pokud je funkce Nejbližší sousední bod vypnuta, barevné tóny jsou interpolovány mezi sousedními pixely, což zajišťuje plynulejší přechody. Uživatelé si mohou pro různá rozlišení vybrat metodu interpolace, která je pro projekt nejvhodnější.

Ideální pro videoprodukci a filmovou produkci: HDMI

Filmy se běžně snímají rychlostí 24 snímků za sekundu. Při zobrazování na monitoru s obnovovacím kmitočtem 60 Hz tak působí nepřirozeně. Monitor podporuje obnovovací kmitočet 24 a 60 Hz. Svůj filmový materiál tak můžete zobrazovat a zpracovávat v podobě, v níž byl nasnímán. 

Signály HDMI mohou mít obnovovací frekvenci 60, 50, 30, 25 nebo 24 Hz. Dále monitor nabízí i konverzi I/P.

4K-Zoom

Prostřednictvím nabídky přímo na monitoru si lze jednoduše a rychle zvětšit různé oblasti obrazu a posoudit tak jejich detaily a ostrost.

DCI 4K Cropping
Úprava DCI 4K

Funkce ořezu DCI 4K umožňuje uživatelům zobrazovat signál DCI 4K (4096 x 2160) a ořezávat obsah mimo hranice nativního rozlišení panelu 4K UHD (3840 x 2160). Uživatelé si mohou vybrat ze tří možností, které určují, která část obrázku se zobrazí.

Pestrá nabídka rozhraní

Stále více tvůrčích pracovníků využívá svůj přenosný počítač nejen na cestách. Výkonný notebook představuje často jejich jediný počítač. Odtud vyvstává požadavek na co nejjednodušší připojení tohoto přenosného přístroje k periferiím na domácím nebo firemním pracovišti. EIZO vychází se svými grafickými monitory ColorEdge těmto požadavkům vstříc.

USB-C
Nejmodernější konektivita s USB-C

Obrazový signál, přenos dat přes USB a také napájení pomocí až 94 W Watts, to vše a mnohem více lze realizovat pomocí jediného kabelu USB-C. Díky tomu je CG2700X ColorEdge ústředním dokem grafického pracovního postupu. Periferní zařízení, jako je myš, klávesnice nebo tiskárna, lze připojit přímo k portům USB-A. Mobilní zařízení, jako jsou notebooky nebo tablety, lze přes kabel USB-C nabíjet až 94 W. Wattů přes kabel USB-C. Tímto způsobem lze z notebooku a CG2700X rychlým pohybem ruky vytvořit plnohodnotnou stolní pracovní stanici.

Přečtěte si o rozhraní USB-C více v sekci Poznatky z praxe.

Připojení monitoru

CG2700X podporuje širokou škálu videoformátů prostřednictvím rozhraní USB-C, HDMI a DisplayPort. To znamená, že monitor lze nejen integrovat do pracovních postupů založených na počítači, ale lze jej také používat pomocí připojení HDMI.

Rozhraní LAN pro stabilní síťové připojení

Monitor je opatřen samostatným konektorem LAN pro síťové připojení přes kabel. Monitor CG2700X pak zprostředkuje notebooku či počítači přístup do sítě přes jediný kabel USB. To je výhodné zejména u notebooků postrádajících rozhraní LAN. Rozhraní LAN umožní rychlý a stabilní datový přenos nezbytný například při videokonferencích. Jako síťové zařízení má monitor svou vlastní adresu MAC.

EIZO Monitor LAN
KVM Switch
Přepínač KVM: Dva počítače, jedna operace

Nikdy nebylo snazší ovládat dva počítače pomocí jediné myši a klávesnice. Díky dvěma portům USB (USB-C a USB-B) má zařízení ColorEdge CG2700X vestavěný přepínač KVM (Keyboard Video Mouse). Monitor automaticky propojí myš a klávesnici s aktuálně aktivním zdrojovým počítačem. Například stolní počítač a notebook nebo pracovní a domácí počítač lze ovládat stejnou kombinací monitoru, myši a klávesnice. Přepínání se pak provádí pohodlně pomocí senzorového tlačítka na přední straně monitoru. Tím je zajištěna nepřerušovaná práce a uklizený pracovní prostor.

Ergonomie

Monitory ColorEdge přinášejí na pracoviště lepší ergonomii. Naše obrazovky nejsou jen obzvláště šetrné vůči zádům a zraku, ale vyhoví i individuálním potřebám uživatele. Neboť jsme přesvědčeni, že byste se neměli přizpůsobovat pracovišti, ale pracoviště by se mělo přizpůsobit vám.

Pro dobro našeho zraku: Obraz bez chvění

Mnohé monitory nepatrně blikají. Člověk toto blikání téměř nevnímá, výsledkem je však rychlá únava očí. Společnost EIZO si proto velmi zakládá na absenci blikání u svých monitorů. Výhoda pro uživatele: Oči se neunaví tak rychle, takže se před obrazovkou dá pracovat déle.

Anti Glare
Dokonalé potlačení odlesků

Není nic rušivějšího než oslňující odrazy od monitoru. Proto jsou všechny monitory EIZO opatřeny účinnou antireflexní úpravou. Ta jednak chrání oči před nadměrnou únavou, ale také brání tomu, aby člověk před monitorem zaujal nepohodlnou polohu.

Stojan - ergonomický a stabilní

Naše obrazovky umožňují plynulé nastavení výšky a některé modely dovolují i spuštění až k desce stolu. Tím je zajištěna optimální ergonomie nezávisle na tom, zda člověk sedí nebo stojí. Kromě toho můžete monitor natočit, pootočit a naklopit tak, jak to pro vás bude při práci nejpohodlnější.

Model CG2700X lze nastavit do vertikální polohy, což je například velkou výhodou při fotografování portrétů v ateliéru přímo do počítače.

Výška
155 mm
Sklopení
5° dopředu a 35° dozadu
Pivot
Otáčení 90° (ve směru hodinových ruček)
Pootočení
344°
ColorEdge hood
Ochrana proti světlu: ochrana proti odrazům a oslnění

Stínítko snižuje výskyt optických odrazů a jas obrazovky, a šetří tak váš zrak. Lze je snadno nasazovat a zmenšuje přístup světla shora a ze stran.

Udržitelnost

Dlouhá životnost, sociálně zodpovědná výroba a přívětivost k životnímu prostředí patří mezi základní kvality výrobků značky EIZO. Proto jsou naše monitory vyráběny podle mezinárodních směrnic týkajících se životního prostředí a svojí dlouhou životností šetří přírodní zdroje. Modelem CG2700X EIZO dokládá, že obrazová kvalita a úroveň výrobku mohou jít ruku v ruce se zodpovědným plánováním, získáváním materiálu a výrobou. Tyto hodnoty umožňují bezpečnou investici do moderního a spolehlivého monitoru.

Sociálně zodpovědná výroba ve firmě EIZO
Sociálně zodpovědná výroba

Výroba modelu CG2700X probíhá sociálně zodpovědně. Nevyužívá se dětská ani nucená práce. Dodavatelé přispívající do dodavatelského řetězce procházejí pečlivým výběrem a zavazují se k sociálně zodpovědné výrobě. To se vztahuje především na takzvané konfliktní suroviny. Každoročně dobrovolně sepisujeme podrobnou zprávu o naší sociální zodpovědnosti.

Více informací o odpovědném chování společnosti EIZO najdete zde.

Přívětivý k životnímu prostředí a klimatu

Všechny monitory CG2700X vyrábíme v našich vlastních továrnách. Uplatňujeme environmentální management dle ISO 14001. Opatření sahají od omezování odpadu, odpadních vod a emisí přes snižování surovinové a energetické náročnosti až po posilování environmentálního povědomí zaměstnanců. Zhodnocení těchto opatření je podstatnou součástí každoročně zveřejňované zprávy.

Umwelt
Leaves
Dlouhá životnost a vytrvalost

Monitor CG2700X je navržen pro dlouholeté používání s ohledem na celý životní cyklus a vliv na životní prostředí. Obvyklá životnost výrazně překračuje pětiletou záruku. Náhradní díly jsou dostupné až pět let po skončení výroby. Dlouhá životnost a opravitelnost šetří přírodní zdroje a klima. Při vývoji modelu CG2700X jsme dbali na nízké čerpání přírodních zdrojů, používání vysoce kvalitních součástí a materiálů a na pečlivou výrobu. 

Záruka

Nabízíme inovativní koncept servisních služeb, z nějž se odvozuje nový standard na trhu a který přináší jistotu do vašeho plánování. Přesvědčivá bezpečnost, na kterou se můžete spolehnout. Společnost EIZO může díky neustálému výzkumu, vývoji a pedantské kontrole kvality poskytovat na všechny modely ColorEdge pětiletou záruku. Pro vás to znamená maximálně jistou investici a nízké celkové náklady vlastnictví (TCO, Total Cost of Ownership).

EIZO ColorEdge: Pětiletá záruka
Pětiletá záruka a dlouhá životnost

Prvotřídní materiály, pečlivé zpracování a svědomitá výstupní kontrola společně zaručují mimořádnou trvanlivost našich výrobků a umožňují nám poskytovat na ně pětiletou záruku.

Zaručený jas a reprodukce barev

Na tento CG2700X je poskytována záruka na barvy a jas minimálně 120 cd/m² po dobu pěti let od data zakoupení na 10000 provozních hodin a při nastavené teplotě barev v rozmezí 5000 až 6500 K.

EIZO ColorEdge PROMINENCE: Záruka barev a jasu

Vhodné příslušenství

Ještě něco chybí? Zde naleznete příslušenství vhodné k modelu CG2700X.

PP200-K
PP200-K

Propojovací kabel DisplayPort, 200 cm

CP200-BK
CP200-BK

Propojovací kabel USB-C – DiplayPort délky 200 cm

EX4
EX4

Kolorimetr EIZO EX4 ve spojení s programem EIZO ColorNavigator automatizuje a zjednodušuje kalibraci monitorů.

Reference

Monitory v praxi - kdo si vybral EIZO a proč
Více

Často kladené dotazy

Často kladené dotazy k vašemu produktu naleznete v Často kladených dotazech
K často kladeným dotazům