DCI-4K vyhovuje 31,1palcovému displeji

Více high-end není možné

Rozlišení DCI 4K

Kino Ultimate v plném formátu

CG319X_DCI-4K-resolution.png
Plné rozlišení DCI 4K a dostatek prostoru pro obrázky, palety a mimořádně dlouhou časovou osu na 31,1 palcích. Je to jediný způsob, jak dokonale upravit nativní rozlišení plného formátu kina. Fotografové mohou využít rozlišení 149 ppi pro přesné úpravy snímků.
Přečtěte si více

Vestavěný senzor

Samokalibrace bez námahy

Calibration-sensor_CG319X-2.jpg
Nejlepší kalibrace je ta, o kterou se nemusíte starat. Díky integrovanému kalibračnímu čidlu lze pravidelnou rekalibraci provádět automaticky, a to i za chodu monitoru nebo při vypnutém počítači. Přesnost barev monitoru je tak vždy optimální.
Přečtěte si více

Kvalita obrazu

Dokonalá reprodukce

Image-quality_ColorEdge.jpg
Dokonalé barvy, absolutní homogenita a plynulé přechody barev a odstínů šedé - to je zásadní pro dokonalý obraz souborů. Díky 24bitové LUT, obrovskému barevnému prostoru a digitálnímu ekvalizéru jednotnosti není CG319X žádnou výzvou.
Přečtěte si více

Režimy HDR

Předinstalované cíle

Video-film_Presets_CG319X.jpg
Díky 350 cd/m2 maximální jas, kontrastní poměr 1500:1 a předinstalované barevné režimy pro PQ a HLG EOTF, je CG319X ideálně vybaven pro postprodukci filmového obsahu HDR.
Přečtěte si více

CG319X ColorEdge

Model CG319X přináší rozhodující přednosti fotografům, grafikům a uživatelům pohybujícím se ve světě videa 4K. Díky svému rozlišení 149 ppi reprodukuje obrazová data extrémně ostře.

  • 78,9 cm (31,1")
  • 4096 x 2160 (4K DCI)
  • IPS (Wide Gamut)
Obrázek produktu CG319X ColorEdge

Přesnost a barevné podání

Brilantní, kontrastní a ostrý obraz

Rozlišení DCI 4K

Monitor CG319X se vyznačuje rozlišením DCI 4K (4096 x 2160 (4K DCI)) odpovídajícím čtyřnásobku počtu pixelů panelu Full HD (1920 × 1080). To činí z tohoto monitoru ideální nástroj pro 2D a 3D CGI nebo obrazové efekty – od kompozice až po color grading.

Precision-color_DCI-4K-resolution.jpg

Vhodný pro obrazovkové korektury Softproof

Monitor EIZO CG319X splňuje přísné požadavky na obrazovkové tiskové korektury ve smyslu normy ISO 12646. K tomuto závěru došlo německé profesní sdružení Fogra Forschungsgesellschaft Druck, které monitor testovalo. Model CG319X proto obdržel záruční pečeť „FograCert Softproof Monitor“. Pracujete tak o otestovaným barevně věrným monitorem.

Zaručuje ostré snímky

Vynikající kvalita obrazu

Obrazovka si vás získá nejvyšším rozlišením (4096 x 2160 (4K DCI)), velmi dobrým kontrastním poměrem 1500:1 a jasem 350 cd/m². Obrázky a snímky budete moci zpracovávat přímo na úrovni jednotlivých obrazových bodů. A navíc: obrysy textu jsou velmi čisté a přesné. Modul LCD s panelem IPS (Wide Gamut) nabízí pozorovací úhel 178 stupňů. Díky tomu zůstávají barevné tóny i kontrast v celém zorném poli uživatele neměnné.

Precision-color_IPS-Panel_CE.jpg

Ideální pro snímky RAW a pro tisk

Široký gamut

Monitor se širokým barevným rozsahem (Wide Gamut) spolehlivě reprodukuje 98 % barev standardu DCI P3 používaného v produkci pro digitální kina a je kompatibilní i s normou Rec. 2020.

Obrazovka CG319X navíc pokrývá 99 % barevného prostoru Adobe RGB. Po převedení snímků pořízených ve formátu RAW do barevného prostoru Adobe RGB je bude monitor zobrazovat naprosto věrně. I pro tisk skýtá monitor EIZO řadu významných předností: Pokrývá téměř celý barevný prostor CMYK (například ISO Coated a U.S. Web Coated). Přímo na obrazovce předem vidíte vzhled budoucího výtisku, tudíž si můžete odpustit zkušební tisky.

Precision-color_WideGamut_CG.jpg

Kompatibilita s křivkami gama HDR

Tónové křivky HLG a PQ monitoru CG319X splňují příslušné normy pro zobrazování a zpracování obsahu v HDR (High Dynamic Range). Díky optimalizovaným křivkám gama je obraz přirozenější a bližší lidskému vnímání. Produkční a postprodukční profesionálové se při editacích a colour gradingu mohou spolehnout na podání tónových křivek HDR.

Hloubka vybarvení pro plastické snímky

True Black

CG319X zvládá díky vysokému kontrastnímu poměru i zobrazování temných odstínů, které na běžných obrazovkách LCD kvůli použitému podsvícení vypadají často bledě nebo nevýrazně. To se projevuje zejména při bočním pohledu na monitor ve slabě osvětlené místnosti. Obrazovky monitorů řady CG jsou proto vybaveny speciální vrstvou, jež zajišťuje hluboké podání tmavých tónů v širokých pozorovacích úhlech.

Precision-color_TrueBlack.jpg

Integrovaný senzor pro automatickou rekalibraci

S vestavěným kalibračním senzorem dosáhnete maximální přesnosti barev. Tento snímač je dokonale optimalizován pro daný monitor, zohledňuje vlivy okolí (např. světlo) a koreluje okraje a střed obrazu. Zajišťuje tak stejnoměrné výsledky na celé ploše monitoru.

Snímač se nalézá v rámečku monitoru a vysouvá se pouze při měření. Samostatný kalibrační přístroj už nebudete potřebovat a vždy se budete těšit z optimálního podání barev.

CG319X je vybaven nejnovější technologií senzorů, která umožňuje jeho rekalibraci za chodu. Díky tomu můžete během kalibrace monitoru pokračovat v práci s aplikacemi, které nejsou na barvy kritické. Snímač zabírá při kalibraci na obrazovce jen malý prostor, a proto neruší. Kalibrace může také probíhat zcela automaticky v definovatelných časech, i když je počítač vypnutý nebo není k monitoru vůbec připojen.

Precision-color_Calibration-sensor.jpg

Ilustrační obrázek

Software EIZO pro rychlou kalibraci a tisk

Kvalitní zpracování obrazových dat se daří pouze na dobře kalibrovaných monitorech. Běžná softwarová kalibrace je časově náročná a předpokládá odborné znalosti. Monitor CG319X se dodává společně se softwarovým nástrojem pro hardwarovou kalibraci ColorNavigator. Program ColorNavigator umožňuje rychlou, jednoduchou a barevně přesnou kalibraci: Kalibrační data se uloží přímo do tabulky LUT v elektronice monitoru a zde se k nim bude přistupovat. Určují veškeré nezbytné složky, tj. bílý bod, křivku gama, jas a tónovou křivku. Kalibrace probíhá zcela automaticky na základě továrního seřízení a dosahuje proto jedinečné přesnosti a rychlosti. Mohou ji provádět v několika málo krocích i uživatelé bez hlubších odborných znalostí. Protože kalibraci zajišťuje hardware monitoru, probíhá beze ztrát a nezávisle na počítači a grafické kartě. Monitor CG319X dokonale zapadne do vašeho stávajícího systému.
Další informace o softwaru EIZO ColorNavigator

Bezplatný software Quick Color Match pomůže i uživatelům bez hlubších znalostí správy barev zkontrolovat již na monitoru, jak budou jejich obrázky vypadat při tisku na inkoustové tiskárně Canon nebo Epson. Obrázky je tak možno ještě před tiskem optimalizovat dle specifických vlastností zvoleného fotopapíru a ušetřit náklady spojené s chybnými tisky.
Další informace o softwaru Quick Color Match

Precision-color_CN7_screenshot_EN.jpg

Plynulé přechody a gradienty díky 24bitové tabulce LUT a 10bitovému režimu

Díky 10bitové reprodukci barev na základě 24bitové tabulky LUT můžete využívat ohromné barevné spektrum. To vám umožňují rychlá rozhraní DisplayPort a HDMI v kombinaci se systémem řízení obnovovací frekvence. V každém momentu máte k dispozici miliardu barev. To je 64krát více než u 8bitové reprodukce. Odstupňování barev je jemnější a rozdíly sousedních barev jsou menší. V rámci postprodukce oceníte vyšší počet stupňů šedé. Je-li aktivní 10bitový rozsah odstínů šedé, zobrazuje se o 6 až 14 % více stupňů šedé.

Připraveno k použití ihned po vybalení

Nastaveno z výroby

Každý jednotlivý monitor ColorEdge CG319X je v továrně individuálně proměřen a optimálně nastaven, takže po dodání a vybalení je ihned připraven k provozu. Přitom se proměří velké množství bodů na křivkách gama v červeném, zeleném i modrém kanálu a podle potřeby se provede korekce. Tato jedinečná tovární kalibrace EIZO umožňuje uživatelům začít používat monitor s přednastavenými barevnými prostory ihned po vybalení. Podrobná tovární kalibrace stojí také za mimořádně rychlým průběhem opakovaných kalibrací prováděných uživatelem v programu ColorNavigator.

Precision-color_Factory-calibration.jpg

Kalibrační protokol

Ke každému CG319X monitoru ColorEdge se dodává individuální kalibrační protokol, který zobrazuje výsledky měření při tovární kalibraci monitoru. Zpráva dokládá homogenitu, gama křivku, pokrytí barevného prostoru a bílý bod monitoru.

Další informace o kalibrační zprávě

Dokonalé podání po celé ploše obrazovky

Digital Uniformity Equalizer

Každý jednotlivý panel je v továrně EIZO přesně proměřen po celé ploše. Odhalí se jakákoli případná nehomogenita jasu či barevný nádech a tyto nedostatky jsou odstraněny. Tento proces (Digital Uniformity Equalizer) zaručuje, že po celou dobu životnosti monitoru budou barvy vypadat stejně bez ohledu na místo zobrazení. Jedině tak je možno nabídnout přesné zpracování obrazu a retuše.

Stabilní zobrazení barev již po třech minutách

U běžného monitoru trvá ustálení jasu, chromatičnosti a barevných tónů přinejmenším 30 minut. Monitor ColorEdge CG319X naproti tomu potřebuje jen tři minuty, takže uživatel se na věrnou reprodukci barev může spolehnout již krátce po zapnutí přístroje.

Precision-color_ColorReproduction_ColorEdge.jpg
ColorEdge
Precision-color_ColorReproduction_Other.jpg
Běžný monitor

Tvorbu videa a filmů

Funkce pro postprodukci videa

Přesná reprodukce barev díky vysokému rozlišení blízkých barevných odstínů

16bitová 3D-LUT zajišťuje co nejpřesnější přiřazení tonálních hodnot a mimořádně přesnou reprodukci barevných tónů, což je mimo jiné vidět v odstínech šedé. U LCD displejů se úrovně jasu liší modul od modulu v závislosti na obrazovém signálu a míchání (sčítání) červené, zelené a modré barvy. To lze přesně zaznamenat a kontrolovat pouze pomocí obzvláště přesných měřicích přístrojů.

Společnost EIZO proto upravuje každý monitor řady CG a jeho barevnou a tónovou křivku. Tím je zajištěna konzistentní teplota barev v celé stupnici šedi. Výsledkem je stejná, přesná a spolehlivá reprodukce barev pro každý jednotlivý CG319X.

Profil 3D-LUT pro filmovou produkci

Emulace filmového materiálu nástrojem 3D-LUT ColorNavigator dokáže používat soubory 3D-LUT udávající odstupňování barev filmového materiálu pro vygenerování dat nezbytných k emulaci na monitoru. Tato emulace filmu je k dispozici až u pěti barevných režimů monitoru a hodí se k emulaci barevného podání filmů.

Bezpečný dohled díky funkci Safe Area Maker

Ideální pro titulky a kritické obrázky: Díky funkci Safe Area Marker víte, která část scény se zobrazuje v jiném poměru stran. Můžete tak okamžitě zjistit, zda se ve viditelné oblasti nacházejí titulky, texty nebo důležité prvky obrazu. Barvu, velikost a poměr stran značky můžete nastavit tak, aby byla značka na každém snímku dobře viditelná.

Video-film_SafeAreaMarker.jpg

Aspect Marker

Díky funkci Aspect Marker lze zobrazovat výřezy z filmových materiálů DCI 4K (4096 × 2160 bodů) nebo 2K (2048 × 1080 bodů), jež se při reprodukci na různých zařízeních s odlišným poměrem stran mohou zobrazovat odlišně.

4K-zoom

Prostřednictvím nabídky přímo na monitoru si lze jednoduše a rychle zvětšit různé oblasti obrazu a posoudit tak jejich detaily a ostrost.

Video-film_4K-Zoom.jpg

Upozornění na překročení hodnot luminance

Upozornění na překročení hodnot luminance lze použít k označení oblastí, ve kterých hodnoty luminance zobrazených videodat překračují nastavené hlídané hodnoty (300,500, 1 000 nebo 4 000 cd/m²) při použití video režimu pro zobrazování HDR videa s tonální PQ křivkou. Tyto oblasti jsou volitelně označeny žlutou nebo purpurovou barvou.

Upozornění na gamut

Výstraha barevného rozsahu funguje ve dvou režimech: Obrazový obsah Rec. 2020, který nelze zobrazit v barevném prostoru Rec. 709, se zobrazí v odstínech šedi. Alternativně se v režimu Rec. 709 Clipping Modus může simulovat, jak by se materiál Rec. 2020 zobrazil na přístrojích HDTV.

Video-film_Gamut-warning.jpg

Ideální pro videoprodukci a filmovou produkci: HDMI

Filmy se běžně snímají rychlostí 24 snímků za sekundu. Při zobrazování na monitoru s obnovovacím kmitočtem 60 Hz tak působí nepřirozeně. Monitor podporuje obnovovací kmitočet 24 a 60 Hz. Svůj filmový materiál tak můžete zobrazovat a zpracovávat v podobě, v níž byl nasnímán. 

Signály HDMI mohou mít obnovovací frekvenci 60, 50, 30, 25 nebo 24 Hz. Dále monitor nabízí i konverzi I/P.

Předvolby barevného prostoru pro filmovou a video produkci

Předvolby pro barevné prostory DCI P3, Rec. 709 a Rec. 2020 jsou přesně továrně zkalibrovány a zaručují práci se správnými křivkami gama. Kromě toho jsou továrně přednastaveny i barevné režimy PQ (DCI a Rec. 2100) a HLG (Rec. 2100) pro reprodukci materiálů HDR. Barevné režimy lze pohodlně přepínat stisknutím tlačítka na monitoru a v případě potřeby je možné provést jejich novou kalibraci programem ColorNavigator.

Video-film_Presets_CG319X.jpg

Pestrá nabídka rozhraní

Nejlepší konektivita

Jeden monitor, více rozhraní

Jednodušší už to nebude: Většinu koncových zařízení, tj. například stolní a přenosné počítače nebo kamery, lze připojit přímo k monitoru. Ten totiž nabízí různá rozhraní.

CG319X je kompatibilní s nejrůznějšími videoformáty až po 10bitový 4:4:4 při 50/60p přes DisplayPort a 10bitový 4:2:2 při 50/60 Hz přes HDMI. Takto lze monitor CG319X začlenit nejen do počítačového zpracování videa, ale je možné jej používat i ve spojení se záznamovou a přehrávací technikou s rozhraním HDMI.

Ergonomie

Pracovat uvolněným způsobem

Pro dobro našeho zraku

Obraz bez chvění

Monitor při jakémkoli nastavení jasu generuje obraz zcela bez chvění. Výhoda pro uživatele: Oči se neunaví tak rychle, takže se před obrazovkou dá pracovat déle.

Antireflexní vrstva: více obrazu, méně odlesků

Model CG319X nabízí optimální povrch proti odleskům. Minimalizací odlesků díky rozptylu odraženého světla monitor CG319X účinně zabraňuje oslnění a únavě očí. Snižuje se únava očí a umožňuje se pohodlné sezení bez nutnosti zaujímat vynucenou polohu, aby se zabránilo oslnění a odrazům.

Ergonomics_Anti-glare.png

Ergonomický stojan

Ergonomický a stabilní: nastavitelný stojan respektuje ergonomii. Stojan monitoru můžete otočit, naklonit a sklopit do polohy, která bude nejpohodlnější pro vaše záda, šíji a posez. Rovněž umožňuje plynulé nastavení výšky a spuštění dolů až ke stolní desce. Horní řádek tak může zaujmout ergonomickou polohu pod úrovní vašich očí.

foot_height.png
Výška

154 mm

foot_tilt_FlexScan.png
Sklopení

5° dopředu a 35° dozadu

foot_swivel_FlexScan.png
Pootočení

344°

Přiřazení kláves specifické pro uživatele

V závislosti na modelu lze až dvěma senzorovým tlačítkům na přední straně přiřadit funkce z nabídky na obrazovce. Výhoda: máte přímý přístup k často používaným funkcím.

Ochrana proti odrazům a oslnění

Ochrana proti světlu

Stínítko snižuje výskyt optických odrazů a jas obrazovky, a šetří tak váš zrak. Lze je snadno nasazovat a zmenšuje přístup světla shora a ze stran.

Ergonomics_Hood_CG319X.jpg

Udržitelnost

Naše zodpovědnost

Sociálně zodpovědná výroba

Výroba modelu CG319X probíhá sociálně zodpovědně. Nevyužívá se dětská ani nucená práce. Dodavatelé přispívající do dodavatelského řetězce procházejí pečlivým výběrem a zavazují se k sociálně zodpovědné výrobě. To se vztahuje především na takzvané konfliktní suroviny. Každoročně dobrovolně sepisujeme podrobnou zprávu o naší sociální zodpovědnosti.

Sustainability_Production.jpg

Přívětivý k životnímu prostředí a klimatu

Všechny monitory CG319X vyrábíme v našich vlastních továrnách. Uplatňujeme systém environmentálního a energetického management dle ISO 14001 a ISO 50001. Opatření sahají od omezování odpadu, odpadních vod a emisí přes snižování surovinové a energetické náročnosti až po posilování environmentálního povědomí zaměstnanců. Zhodnocení těchto opatření je podstatnou součástí každoročně zveřejňované zprávy.

Sustainabilty_ISO14001.jpg

Dlouhá životnost a vytrvalost

Monitor CG319X je navržen pro dlouholeté používání s ohledem na celý životní cyklus a vliv na životní prostředí. Obvyklá životnost výrazně překračuje pětiletou záruku. Náhradní díly jsou dostupné až pět let po skončení výroby. Dlouhá životnost a opravitelnost šetří přírodní zdroje a klima. Při vývoji modelu CG319X jsme dbali na nízké čerpání přírodních zdrojů, používání vysoce kvalitních součástí a materiálů a na pečlivou výrobu.

Sustainabilty_Durable_ColorEdge.jpg

Záruka

Maximálně jistou investici

Pětiletá záruka

EIZO poskytuje pětiletou záruku. Toto nám umožňuje pokročilý proces výroby, který je založen na jednoduchém a úspěšném principu: promyšlené a pokrokové technologie, k jejichž výrobě se používají výlučně materiály nejvyšší kvality.

Warranty_5Y_EN.jpg

Zaručený jas a reprodukce barev

Na tento CG319X je poskytována záruka na barvy a jas minimálně 120 cd/m² po dobu pěti let od data zakoupení na 10000 provozních hodin a při nastavené teplotě barev v rozmezí 5000 až 6500 K.

Warranty_Color_Brightness_CZ.jpg

Technické údaje

Obecné
Číslo produktu
CG319X
Barva přístroje
černá
Oblast použití Foto, video & grafika
Produktová řada ColorEdge
Oblasti použití Fotografování, úprava a retušování snímků, Střih videa, postprodukce a barevná úprava, Design, tvorba a ilustrace, Tisk a umělecký tisk, Textilní a módní průmysl
Specifické systémové požadavky Žádné, kompatibilní s většinou počítačů a operačních systémů včetně macOS a Windows
EAN
4995047053088
Obrazovka
Úhlopříčka [palce] 31,1
Úhlopříčka [cm] 78,9
Formát 17:9
Viditelná plocha obrazu (šířka × výška) [v mm] 698 x 368
Ideální a doporučené rozlišení 4096 x 2160 (4K DCI)
Rozteč bodů [v mm] 0,17 x 0,17
Hustota pixelů [v ppi] 149
Podporovaná rozlišení 4096 x 2160 (4K DCI), 3840 x 2160 (4K UHD), 2560 x 1600, 2560 x 1440, 2560 x 1440 (@ 30 Hz), 1920 x 1200, 1680 x 1050, 1600 x 1200, 1280 x 1024, 1024 x 768, 800 x 600, 720 x 400, 640 x 480, 1080p (@ 60 Hz), 1080i (@ 60 Hz), 1080p (@ 50 Hz), 1080i (@ 50 Hz), 1080p (@ 30/25/24 Hz), 720p (@ 60 Hz), 720p (@ 50 Hz), 576p (@ 60 Hz), 576p (@ 50 Hz), 480i (@ 60 Hz)
Technologie panelu IPS (Wide Gamut)
Max. pozorovací úhel ve vodorovném směru 178
Max. pozorovací úhel ve svislém směru 178
Zobrazitelné barvy nebo stupně šedé 1,07 mld. barev (HDMI, 10 bitů), 1,07 mld. barev (DisplayPort, 10 bitů)
Barevná paleta/tabulka LUT Více než 278 mld. barev / trojrozměrná 24bitová tabulka LUT
Max. barevný prostor (obvykle) AdobeRGB (>99%), DCI P3 (>98%), ISO Coated V2 (>99%), Rec709 (100%), EBU (100%), SMPTE-C (100%), sRGB (100%)
Max. jas (obvykle) [cd/m²] 350
Dop. jas [cd/m²] 120
Max. kontrast (obvykle) 1500:1
Reakční doba změna šedášedá (obvykle) [ms] 9
Max. obnovovací frekvence [v Hz] 60
Typ podsvícení LED
Funkce a provoz
Hardwarová kalibrace jasu, bílého bodu a gama/EOTF
Integrovaný snímač pro automatickou kalibraci
Funkce plánování termínů pro automatickou kalibraci
Standardní režimy barev/stupňů šedé BT.2020, BT.2100 PQ, BT.709, BT.2100 HLG, AdobeRGB, DCI, DCI PQ, 2x user mode, sRGB
Korekce změny teploty barev
Korekce změny jasu
Digital Uniformity Equalizer (korekce homogenity)
Overdrive
Odstraňování chvění obrazu hybridním řízením
True Black
Emulace filmu pomocí 3D LUT (10bitový protokol)
Safe Area Marker
Konverze I/P
Potlačení šumu (HDMI)
Emulace barevného prostoru RGB a CMYK
Dekodér HDCP
Jasová výstraha
Ořez gamutu
Automatické rozpoznávání vstupního signálu
Jazykové verze nabídky na obrazovce (OSD) de, en, fr, es, it, se
Možnosti nastavení Barevný režim, Jas, Kontrast, Barevná teplota/Bílý bod, Gama, Barevný odstín, Sytost barev, Rozlišení, Škálování, Barevná matice YUV/ RGB, Zvětšení, Upozornění na barevný prostor BT.709, Marker (Safe Area Marker, velikost Safe Area, Marker formátu, nastavení formátu, barva rámečku), Jazyk OSD, Vstup signálu, Priorita DUE
Funkce Button Guide
Vestavěný zdroj
Připojení
Vstupní konektory 2x HDMI (Deep Color, HDCP 1.4/2.2), 2x DisplayPort (HDCP 1.3)
Technické údaje USB USB 5Gbps (USB 3)
Konektory USB pro upstream 1 x type B
Konektory USB pro downstream 3 x type A
Grafický signál DisplayPort, HDMI (RGB, YUV)
Elektrické údaje
Horizontální/vertikální frekvence DisplayPort: 25.0 - 137 kHz, 23 - 61 Hz; HDMI: 15 - 136 kHz, 23 - 61 Hz
Příkon (obvyklý) [ve wattech] 52
Maximální příkon [ve wattech] 140 (při maximálním jasu a současném využití všech vstupů signálu a rozbočovače USB)
Úsporný režim [ve wattech] 1.2
Spotřeba při vypnutí monitoru [ve wattech] 0
Energetická třída G
Spotřeba energie/1000 h [v kWh] 55
Správa napájení AC 100-120 V / 200-240 V, 50/60 Hz
Power management
Rozměry a hmotnost
Rozměry (včetně stojanu) (šířka x výška x hloubka) [v mm] 735 x 434 - 588 x 290
Hmotnost (včetně stojanu) [v kg] 12.4
Technický výkres (PDF) Technický výkres (PDF)
Možnost otáčení stojanu [v °] 344
Naklápění dopředu/dozadu [v °] 5 / 35
Výšková nastavitelnost [v mm] 154
Rozteč otvorů VESA 100 x 100
Certifikace a normy
Certifikace CE, CB, TÜV/GS, TÜV/Ergonomics (včetně ISO 9241-307), TÜV/Color Accuracy (Quick Stability), FograCert Softproofing System (class A), RCM, cTÜVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), TÜV/S, PSE, VCCI-B, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC, EAC
Software a příslušenství
Související software a další doplňky jsou k dispozici ke stažení ColorNavigator Network, ColorNavigator
Součástí balení Kalibrační protokol, Propojovací kabel HDMI – HDMI, Kabel USB (type A - type B), Propojovací kabel DisplayPort – DisplayPort, Příručka via download, Napájecí kabel, Stručný návod
Volitelné příslušenství CP200, EX4
Stínítko
Záruka
Záruční doba 5 let nebo 30 000 provozních hodin, podle toho, co nastane dřív
Záruka vadných bodů Jas nejméně 120 cd/m2 při barevné teplotě 5000 K až 6500 K je garantován po dobu 5 let nebo 10 000 provozních hodin, podle toho, co nastane dříve., Záruka nulového výskytu vadných pixelů nebo sub-pixelů (dle ISO 9241-307) po dobu šesti měsíců od nákupu

Soubory ke stažení a podpora

Kolem vašeho produktu

Příručky a dokumenty

Manuál - CG319X

Produktový leták - CG319X

PDF | 7 MB

Obrazy produktu CG319X

ZIP | 5 MB

ColorEdge Brožura

(Anglicky)

PDF | 3 MB

ColorNavigator 7 Představení

Software pro správu barev, nastavení obrazových parametrů a kalibraci monitorů zaručující korektní barevnou reprodukci dat pro všechny tvůrčí uživatele.

PDF | 662 KB

ColorNavigator 7: Krok za krokem k dokonalé barevnosti

PDF | 3 MB

ColorNavigator 7 Introduction

Anglicky

PDF | 5 MB

Quick Color Match Guide

PDF | 5 MB

Software

Ovladač zařízení - CG319X

ColorNavigator

Software ColorNavigator slouží k jednoduché a přesné kalibraci monitorů ColorEdge.

ColorNavigator Network

ColorNavigator Network umožňuje centrální řízení kvality monitorů ColorEdge.

Test monitoru

Rychle a snadno otestujte vlastnosti a parametry svého monitoru pomocí softwaru značky EIZO vyvinutého právě pro tento účel.

Quick Color Match

Funkce Quick Color Match zjednodušuje pracovní postup správy barev pro domácí inkoustový tisk.

Často kladené otázky

Vestavěná kalibrační sonda zajišťuje maximální věrnost barev. Před kalibrací se automaticky nastaví do správné polohy a do dalšího měření se opět schová do rámu monitoru. Každá obrazovka je přesně sladěna s vlastní sondou. Přitom se například měřené místo u horního okraje obrazovky porovná se středem panelu, takže senzor pak měří, jako by byl umístěn do středu obrazovky. Rozptyl mezi sériemi, který se může vyskytovat u externích měřicích přístrojů, je u tohoto integrovaného řešení vyloučen. Při inicializaci senzoru je zjištěno dokonce i působení okolního osvětlení a jeho vliv je během kalibrace zohledněn.

Vše o kalibraci monitorů

Jedná se o kalibraci ovládaných přístrojů vestavěnou kalibrační sondou bez zásahu uživatele. Dokonce ani počítač nemusí být zapnut. Po naprogramování se kalibrace spouští v noci, během polední přestávky nebo v libovolných jiných nastavených časech. Programování lze pohodlně provést pomocí softwaru ColorNaviagtor nebo přes OSD menu.

Vše o kalibraci monitorů

Typické 1D LUT tabulky (Look-Up-Tables) obsahují oddělené tabulky pro červenou, zelenou a modrou barvu. Pro obzvláště přesné řízení barev používá firma EIZO dle modelu jedinou trojrozměrnou LUT tabulku (3D Look-Up-Table), a dosahuje tak přesného mísení základních barev pro libovolný barevný odstín – jde o klíčovou technologii pro ideální šedý klín a vysoce precizní podání barev.

Za prvé: obrazovka je v naprostém pořádku, existuje jednoduchá příčina a řešení. 

Pokud je v nastavení zobrazení operačního systému zvolen vysoký dynamický rozsah (HDR), zatímco monitor ColorEdge je v režimu standardního dynamického režimu (SDR), barvy se jeví jako vybledlé.

Pokud v nastavení zobrazení operačního systému NENÍ vybrán vysoký dynamický rozsah (HDR), zatímco monitor ColorEdge je v režimu HDR, barvy se naopak zobrazí extrémně přeexponované/světlé.

Vyberte dynamický rozsah v nastavení zobrazení operačního systému podle vybraného barevného režimu monitoru nebo změňte barevný režim monitoru podle nastavení v operačním systému.

Informace o barevných režimech SDR/HDR jednotlivých modelů obrazovek naleznete v uživatelské příručce.

Kliknutím zde přejdete na nastavení HDR v operačním systému:

Windows: 
Nastavení -> Systém -> Displej -> HDR -> "Použít HDR": Vypnuto/zapnuto

macOS: 
Apple -> Předvolby systému -> Zobrazení -> Nastavení zobrazení -> "Vysoký dynamický rozsah": Vypnuto/zapnuto.

Color Mode (Monitor): HDR / HDR setting (OS): On
Color Mode (Monitor): HDR / HDR setting (OS): Off
Color Mode (Monitor): SDR / HDR setting (OS): On
Color Mode (Monitor): SDR / HDR setting (OS): Off

V systému macOS můžete používat také monitory EIZO ColorEdge s podporou HDR.

Přečtěte si podrobnou odpověď zde.

LCD monitory ColorEdge lze hardwarově kalibrovat a profilovat pomocí softwaru EIZO ColorNavigator. DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Neinstalujte prosím jiné kalibrační programy, které případně nepodporují hardwarovou funkci LCD monitorů ColorEdge.

Má-li monitor trvale vypadat jako nový a chcete-li prodloužit jeho životnost, doporučujeme jeho pravidelné čištění. Rám a plochu LCD panelu čistěte dle následujícího postupu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nikdy nepoužívejte ředidla, benzol, alkohol (etanol, metanol nebo izopropylalkohol), abrazivní prostředky nebo jiné silné roztoky, které by mohly poškodit povrch rámu nebo LCD panelu.

Rám
Odstraňte skvrny jemným hadříkem navlhčeným ve slabém čisticím prostředku. Nikdy nestříkejte vosk nebo čisticí prostředky přímo na rám. (Podrobné informace najdete v uživatelské příručce.)

LCD displej
Plochu obrazovky lze v případě potřeby očistit jemným hadříkem (např. bavlna nebo utěrka na brýle). Obtížně odstranitelné skvrny pomůže zpravidla překonat mírné navlhčení hadříku vodou, které zvýší čisticí účinek.

EIZO nabízí různé verze aplikace ColorNavigator. Ty jsou kompatibilní s operačními systémy Windows a Mac.

Podrobnosti o podporovaných operačních systémech najdete zde.

 

Při kalibraci uživatelem na místě dochází k nastavení požadovaného bílého bodu a gamakřivky kombinací měření a výpočtů na šedé škále. Tento postup typický pro EIZO je časově úsporný a přesnější než chybová měření většího počtu tónů pomocí běžnějších ručních měřidel. Bezpečným základem je precizní tovární kalibrace doporučenými laboratorními měřidly.

Vše o kalibraci monitorů

Pro vysoce věrné podání obrazu jsou zásadními faktory homogenní rozložení jasu a čisté barvy. O to se stará obvod DUE, neboli Digital Uniformity Equalizer. Pro každý tón na celé zobrazovací ploše bod po bodu koriguje jasovou a barevnou nerovnoměrnost.

Zobrazuje se 10 z 51 často kladených otázek

Záruka

Společnost EIZO nabízí záruku až pět let, některé výrobky však mají jinou záruční dobu. Přesné záruční lhůty pro jednotlivé výrobky naleznete buď ve výše uvedených záručních podmínkách, v datovém listu nebo na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO. Dlouhé záruční lhůty jsou umožněny vysoce rozvinutým výrobním procesem založeným na jednoduchém principu úspěchu: sofistikované a inovativní technologii monitorů, vyráběných ze špičkových materiálů. Pětiletá záruka pro vás znamená vysokou míru jistoty investice a úsporu následných nákladů (total cost of ownership), které by bez záručního servisu vznikly například při údržbě a opravách.

  • Inovativní servisní koncept společnosti EIZO, který stanovuje standardy a odpovídá trendu prodlužování doby amortizace. Bezpečnost, která přesvědčí a na kterou se můžete spolehnout.
  • Prvotřídní materiál a pečlivé zpracování zajišťují mimořádnou životnost a umožňují tak dlouhé záruční doby.
  • Následné náklady, které by vznikly bez záručního servisu, např. na údržbu a opravy, jsou vyloučeny a vedou k optimalizaci transparentnosti nákladů (TCO - Total Cost of Ownership).
Podrobnosti o záručních službách EIZO

Recenze

Reviews International

Napsali o nás

12/2019

PRAD – Nejlepší monitor pro obsah DCI 4K

31palcový monitor UHD s rozlišením 4096 x 2160 pixelů ve formátu 17:9 pro obsah DCI 4K Úvod

Více
01/2019

PC Revue

„Ako sa dalo čakať, tento model vyniká predovšetkým v kvalite obrazu. Tu sa nenosia žiadne kompromisy. Monitor zvláda 100 % farebného priestoru Adobe RGB a 99 % farebného priestoru DCI P3. To sú hodnoty, ktoré každý monitor nemá. Najviac však zaujala presnosť reprodukcie farieb, ktorá vykázala nulovú farebnú odchýlku δE v celom farebnom spektre. Napriek tomu, že testujem pomerne veľa monitorov, s takouto presnosťou som sa ešte nestretol.”

Více