FDS1903-A DuraVision

Monitor FDS1903 je vhodný zejména pro oblast zabezpečení a dozoru. Kromě rozhraní HDMI poskytuje také vstup BNC pro připojení kompozitního signálu.

  • 48 cm (19")
  • 1280 x 1024
    Vyberte si barvu:
Obrázek produktu FDS1903-ABK DuraVision
Obrázek produktu FDF1903-AGY DuraVision

Pestrá nabídka rozhraní

Nejlepší konektivita

Rozhraní pro počítač i video

Z počítače lze přes vstup HDMI přivádět signály z digitálních zdrojů – např. z diskového záznamového zařízení. Kompozitní vstup (BNC) umožňuje připojení analogového monitorovacího videozařízení a sledovacích kamer. Monitor zpracovává signály ve formátu NTSC, PAL a SECAM.

Connectivity_FDS1903-A.jpg

Pohodlná obsluha

Vybavení pro pohodlnou práci

S funkcí Overscan nebo v normálním zobrazení

Monitor umožňuje jak zobrazování s funkcí Overscan, tak normální reprodukci obrazu. Normální zobrazení reprodukuje 100 % obrazu a je ideální pro běžné videosignály. Režim Overscan reprodukuje 95 % obrazu, přičemž z okrajů obrazu odstraňuje nepotřebné součásti televizního signálu. 

Comfortable-use_Overscan.jpg

Jasné barvy díky funkci Up View

Funkce EIZO Up View zajišťuje, aby barvy nepůsobily vybledle při pohledu na obrazovku zdola. To oceníte zejména v situaci, kdy je monitor připevněn na zdi nebo na stropě.

Comfortable-use_Upview-with.jpg

S funkcí Up View

Comfortable-use_Upview-without.jpg

Bez funkce Up View

Kvalita obrazu

Přesný, brilantní, kontrastní a ostrý obraz

Různá rozlišení

Monitor může zpracovávat signál Full HD (1920 × 1080) z rozhraní HDMI a zobrazovat jej na obrazovce o fyzickém rozlišení 1280 x 1024.

Signály o jiném rozlišení než odpovídá rozlišení obrazovky lze reprodukovat v proporcionálním zvětšení nebo přes celou obrazovku. To je užitečné při využívání aplikací a digitálních či analogových signálů nedosahujících rozlišení 1280 x 1024 obrazových bodů.

Potlačení šumu a poblikávání

Díky separaci Y/C poskytuje monitor stabilnější obraz bez šumu. Separace Y/C přenáší signál luminance (Y) a signál chrominance (C), tj. informace o jasu a informace o barvách obrazu, odděleně, a odstraňuje tak deformace vznikající vzájemným rušením těchto signálů. Kromě toho monitor jasně a živě zobrazuje 16,77 milionů barev. 

Pro dobro našeho zraku

Obraz bez chvění

Monitor při jakémkoli nastavení jasu generuje obraz zcela bez chvění. Výhoda pro uživatele: Oči se neunaví tak rychle, takže se před obrazovkou dá pracovat déle.

Trvanlivost

A spolehlivost

Dvouletá záruka

EIZO poskytuje dvouletou záruku. Toto nám umožňuje pokročilý proces výroby, který je založen na jednoduchém a úspěšném principu: promyšlené a pokrokové technologie, k jejichž výrobě se používají výlučně materiály nejvyšší kvality.

Použití 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

FDS1903-A je konstruováno pro 24hodinové použití a vyznačuje se maximální spolehlivostí.

Warranty-reliability_24-7.jpg

Udržitelnost

Naše zodpovědnost

Sociálně zodpovědná výroba

Výroba modelu FDS1903-A probíhá sociálně zodpovědně. Nevyužívá se dětská ani nucená práce. Dodavatelé přispívající do dodavatelského řetězce procházejí pečlivým výběrem a zavazují se k sociálně zodpovědné výrobě. To se vztahuje především na takzvané konfliktní suroviny. Každoročně dobrovolně sepisujeme podrobnou zprávu o naší sociální zodpovědnosti.

Sustainability_Production.jpg

Přívětivý k životnímu prostředí a klimatu

Všechny monitory FDS1903-A vyrábíme v našich vlastních továrnách. Uplatňujeme environmentální management dle ISO 14001. Opatření sahají od omezování odpadu, odpadních vod a emisí přes snižování surovinové a energetické náročnosti až po posilování environmentálního povědomí zaměstnanců. Zhodnocení těchto opatření je podstatnou součástí každoročně zveřejňované zprávy.

Sustainabilty_ISO14001.jpg

Dlouhá životnost a vytrvalost

FDS1903-A je navržen pro dlouhou životnost - obvykle výrazně přesahující záruční dobu. Náhradní díly jsou dostupné ještě mnoho let po skončení výroby. Celý životní cyklus bere ohledy na životní prostředí, neboť dlouhá životnost a opravitelnost šetří přírodní zdroje a klima. Při vývoji modelu FDS1903-A jsme dbali na nízké čerpání přírodních zdrojů, používání vysoce kvalitních součástí a materiálů a na pečlivou výrobu.

Sustainability_Sustainable-durable.jpg

Technické údaje

Obecné
Číslo produktu
FDS1903-ABK
FDF1903-AGY
Barva přístroje
černá
světle šedá
Oblast použití Videodohled, Průmysl
Produktová řada DuraVision
Oblasti použití Dotykové a video monitory, Videodohled
EAN
4995047053965
4995047053958
Obrazovka
Úhlopříčka [palce] 19
Úhlopříčka [cm] 48
Formát 5:4
Viditelná plocha obrazu (šířka × výška) [v mm] 376 x 301
Ideální a doporučené rozlišení 1280 x 1024
Rozteč bodů [v mm] 0,29 x 0,29
Technologie panelu TN
Max. pozorovací úhel ve vodorovném směru 170
Max. pozorovací úhel ve svislém směru 160
Zobrazitelné barvy nebo stupně šedé 16,7 mil. barev (BNC, 8 bitů), 16,7 mil. barev (HDMI, 8 bitů)
Max. jas (obvykle) [cd/m²] 325
Max. kontrast (obvykle) 1000:1
Typ podsvícení LED
Funkce a provoz
24/7 provoz
Underscan
Vestavěné reproduktory
Jazykové verze nabídky na obrazovce (OSD) de, en
Možnosti nastavení Informace o signálu, Jas, Kontrast, Barevná teplota/Bílý bod, Barevný odstín, Sytost barev, Úhel pohledu, Vstup signálu, Hlasitost, Omezení neostrostí
Vestavěný zdroj
Připojení
Vstupní konektory HDMI (HDCP 1.4), BNC
Grafický signál Composite Video Input, DVI Single Link (TMDS)
Zvukový vstup 3,5 mm stereo jack konektor
Elektrické údaje
Horizontální/vertikální frekvence Digital: 15-68kHz/24-61 Hz
Maximální příkon [ve wattech] 24
Úsporný režim [ve wattech] 0.4
Spotřeba při vypnutí monitoru [ve wattech] 0
Energetická třída E
Spotřeba energie/1000 h [v kWh] 15
Správa napájení AC 100-240V, 50/60Hz
Power management
Rozměry a hmotnost
Rozměry (včetně stojanu) (šířka x výška x hloubka) [v mm] 405 x 407 - 507 x 205
Hmotnost (bez stojanu) [v kg] 5.9
Technický výkres (PDF) Technický výkres (PDF)
Naklápění 0 / 0
Rozteč otvorů VESA 100 x 100
Certifikace a normy
Provozní teplota 0 - 35 °C / 20 - 80 % (R.H., non condensing)
Certifikace CE, CB, cTÜVus, FCC-A, CAN ICES-3 (A), VCCI-A, RoHS, WEEE
Software a příslušenství
Součástí balení Příručka via download
Záruka
Záruční doba 2 let

Soubory ke stažení a podpora

Kolem vašeho produktu

Příručky a dokumenty

Produktový leták - FDS1903-A

PDF | 6 MB

Obrazy produktu FDS1903-A

ZIP | 3 MB

EIZO DuraVision Spolehlivá zobrazovací řešení pro velíny a řídicí střediska

PDF | 1 MB

Software

Test monitoru

Rychle a snadno otestujte vlastnosti a parametry svého monitoru pomocí softwaru značky EIZO vyvinutého právě pro tento účel.

Často kladené otázky

Monitory EIZO jsou většinou vybaveny dvěma nebo více signálovými vstupy. Tlačítkem na přední straně monitoru můžete bez problémů přepínat mezi dvěma či více počítači. U přístrojů s přepínačem KVM se současně s tím přepíná i rozbočovač USB na příslušný počítač.

Může se např. jednat o problém spojený s ovladačem grafické karty. Nainstalujte prosím nejnovější ovladač pro svou grafickou kartu a restartujte počítač i monitor.
Starší grafické karty nemusejí být schopny zobrazit toto rozlišení; v takovém případě budete potřebovat novou grafickou kartu s odpovídajícím výstupem.

Nejprve prosím zkontrolujte rozlišení LCD obrazovky. Zjistěte, jaké je pro daný LCD panel doporučené rozlišení. Pokud jste nastavili nižší rozlišení, než je doporučeno, může dojít k rozostření.

LCD displej se skládá z pevného počtu obrazových prvků (pixelů), které rozsvícením tvoří obraz. Obraz se skládá z horizontálních a vertikálních pixelů. LCD panely dosahují nejvyšší kvality obrazu, když je možné přiřadit data všem pixelům, tj. když rozlišení nastavené v počítači odpovídá rozlišení LCD displeje.

Teplota barev je měřítko pro měření bílého bodu a udává se v kelvinech. U vysokých teplot svítí bílý bod světle modře, zatímco u nižší teplot se zbarvuje spíše do červena.
5000 K: Užívá se často v tiskařském průmyslu.
6500 K: Hodí se k zobrazení fotografií a videa.

Podání barevného tónu závisí na změně intenzity vstupního signálu. Tento vztah se obecně označuje jako koeficient gama. U reprodukce obrazu způsobují nižší hodnoty gama bělavější obraz, zatímco vyšší hodnoty gama dělá obraz kontrastnějším.

Mezinárodní standard pro barevný prostor RGB. K přizpůsobení barev mezi různými oblastmi použití a přístroji, jako jsou monitory, scannery a digitální fotoaparáty, byl definován barevný prostor, který lze nastavit ve většině přístrojů. Obrazy sRGB, které jsou vytvářeny nebo reprodukovány v přístrojích sRGB, mají nejvýše pokrytí prostoru sRGB a nedisponují barvami mimo barevný prostor sRGB. Přiřazení barev i bílého bodu a koeficientu gama je pevně definováno.

Spolu s počítačem kompatibilním s technologií USB funguje monitor jako rozbočovač, k němuž lze pomocí USB připojit další periferie.

Údaj o pozorovacím úhlu označuje úhel, pod nímž je dosaženo kontrastu vyššího než 10:1. Většinou jde o hodnoty od 160° do 178°. Tyto hodnoty nevypovídají nic o tom, jakých mimořádných rozdílů kontrastu lze dosáhnout v rámci pozorovacího úhlu. Pro uživatele by nemělo docházet ke zřetelným změnám kontrastu mezi kolmým a mírně šikmým úhlem pohledu. Nesmí panovat rozdíly mezi pohledem pozorovatele do středu a k okraji obrazu. Zřetelněji vynikne stabilita kontrastu u různých LCD technologií při použití měřicího diagramu nebo přímým vizuálním porovnáním. Čím stabilnější jsou kontrasty v zorném kuželu pozorovatele, tím lepší je reprodukce obrazu.

Zde se v monitoru přiřazují hodnoty signálu k barevným tónům na výstupu. Kvůli přesnému ovládání barev jsou monitory EIZO vybaveny 24-, 16-, 14- nebo 10bitovou LUT (Look-Up-Table) tabulkou namísto běžné 8bitové. Tuto přesnou práci vykonává speciální, vysoce výkonný čip, vyvinutý firmou EIZO.

Zobrazuje se 10 z 21 často kladených otázek

Záruka

Společnost EIZO nabízí záruku až pět let, některé výrobky však mají jinou záruční dobu. Přesné záruční lhůty pro jednotlivé výrobky naleznete buď ve výše uvedených záručních podmínkách, v datovém listu nebo na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO. Dlouhé záruční lhůty jsou umožněny vysoce rozvinutým výrobním procesem založeným na jednoduchém principu úspěchu: sofistikované a inovativní technologii monitorů, vyráběných ze špičkových materiálů. Pětiletá záruka pro vás znamená vysokou míru jistoty investice a úsporu následných nákladů (total cost of ownership), které by bez záručního servisu vznikly například při údržbě a opravách.

  • Inovativní servisní koncept společnosti EIZO, který stanovuje standardy a odpovídá trendu prodlužování doby amortizace. Bezpečnost, která přesvědčí a na kterou se můžete spolehnout.
  • Prvotřídní materiál a pečlivé zpracování zajišťují mimořádnou životnost a umožňují tak dlouhé záruční doby.
  • Následné náklady, které by vznikly bez záručního servisu, např. na údržbu a opravy, jsou vyloučeny a vedou k optimalizaci transparentnosti nákladů (TCO - Total Cost of Ownership).
Podrobnosti o záručních službách EIZO