Stolní monitor

MDU5501WT DuraVision

55palcový stolní monitor s rozlišením 4K UHD a inteligentním vícedotykovým rozhraním pro plánování tras a navigaci na moři.

  • 139 cm (54,6")
  • 3840 x 2160 (4K UHD)
  • VA
Obrázek produktu MDU5501WT DuraVision

Kvalita obrazu

Přesný, brilantní, kontrastní a ostrý obraz

Spousta místa pro efektivní řízení

Velká 55palcová obrazovka poskytuje lodní posádce spoustu místa pro sledování důležitých námořních informací z jedné či více aplikací na jediném místě. Obraz je precizně reprodukován pixel po pixelu v rozlišení 4K UHD (3840 × 2160).

Velký rozsah ztlumování jasu pro proměnlivé okolní světlo

Hodí se pro denní i noční použití: Díky velkému rozsahu ztlumení jasu od méně než 1 cd/m2 až po 610 cd/m2 je tento monitor vhodný pro prostředí s proměnlivým okolním světlem. Jas monitoru lze optimálně nastavit pro jakékoli světelné poměry, a proto jej lze bezproblémově používat i v tmavých prostorách.

ImageQuality_WideDimmingRange.jpg

Kalibrace dle normy ECDIS

Jas podsvícení, hodnota gamy a nastavení barevných kanálů RGB je továrně zkalibrováno tak, aby monitor dosahoval přesné reprodukce barev a splňoval vysoce specializované požadavky kladené na systémy ECDIS. Monitor vyhovuje požadavkům mezinárodních norem norem IEC 61174, IEC 62288 a IEC 62388 kladeným na radarové systémy a systémy elektronických navigačních map.

ECDIS_Charttable.jpg

Data oficiálního schválení dle jednotlivých norem se mohou lišit. Údaje o schválení dle IEC 61174 vám poskytne společnost EIZO.

Kontrolka ECDIS

Kontrolka ECDIS na přední straně monitoru svítí, když jsou barvy a jas nastaveny v souladu s požadavky normy ECDIS. Když se nastavení odchýlí a jas již neodpovídá normě ECDIS, kontrolka samočinně zhasne.

ECDIS-Indicator.jpg

Dotykové funkce

Ovládání prstem nebo dotykovým perem

Projekční kapacitní vícedotykový displej pro plánování trasy

DuraVision MDU5501WT je vybaven obzvláště robustní a spolehlivou projekční kapacitní dotykovou technologií. Monitor umožňuje ovládání prstem nebo speciálním stylusem.

Velkorysý 55palcový monitor diagramů je praktickou alternativou k papírovým diagramům. Díky schválení nejvýznamnějšími klasifikačními společnostmi se optimálně hodí pro ECDIS, radarové systémy, velitelské můstky a další aplikace.

Touchscreen-route-planning_Charttable.jpg

Vícedotykový displej s robustním povrchem

Obrazovka rozpozná až deset současných dotyků, takže monitor může ovládat více osob současně. Monitor dokáže rozpoznat i charakter dotyku, takže si lze položit ruku přímo na obrazovku bez obav z nechtěného zadání nějakého pokynu.

Touch_Multi-touch.jpg

Ovládání dotykového panelu

Uživatelé mohou dotykové ovládání pohodlně zapínat a vypínat tlačítky vhodně umístěnými na vnějším okraji monitoru. Pro snadný přístup jsou tlačítka umístěna na dvou stranách.

Touch-detection_Charttable.jpg

Detekce kapalin

Společnost EIZO vybavila monitor detekcí rozlité kapaliny pro potlačení nežádoucích povelů při potřísnění panelu. Při zjištění kapaliny monitor samočinně vypne dotykové ovládání a zapne jej až po vyčištění povrchu.

Potlačování otisků prstů

Povrch monitoru DuraVision MDU5501WT je opatřen povrchovou úpravou potlačující viditelnost otisků prstů zanechaných při dotykovém ovládání.

Fingerprint-resistance_Charttable.jpg

Speciální pero

Součástí monitoru je speciální dotykové pero EIZO včetně držáku.

Dedicated-Stylus.jpg

Pohodlná obsluha

Vybavení pro pohodlnou práci

Zcela plochý design

Monitor lze umístit do vodorovné polohy. Jeho zcela plochý povrch může posloužit i jako plocha pro rozložení tradičních papírových map při jejich příležitostném použití. Široké okraje kolem obrazovky poskytují posádce prostor pro odkládání různých předmětů nebo mohou posloužit k opření rukou, aniž by se tím narušil výhled na obrazovku.

Fully-flat-table-design.jpg

Vše na první pohled

Picture-in-Picture a Picture-by-Picture

Funkce Picture-in-Picture (PiP) umožňuje zobrazit druhý zdroj signálu na samostatné malé ploše monitoru. To umožňuje současné zobrazení dvou aplikací s navigačními daty.

Režim Picture-by-Picture (PbP) umožňuje nezávisle na sobě zobrazit až dva samostatné zdroje signálu vedle sebe, například radar a navigační informace.

EIZO Screen Rotator

EIZO Screen Rotator je bezplatný program pro rychlé otáčení obrazu monitoru o 180° jediným dotykem. To je praktické, když se na obrazovku dívá více členů posádky z různých stran. (Určeno pouze pro OS Windows.)

Download EIZO Screen Rotator

Screen-Rotator_Charttable.jpg

Pestrá nabídka rozhraní

Nejlepší konektivita

Ovládání monitoru

Model DuraVision MDU5501WT je vybaven širokou škálou komunikačních rozhraní pro dálkové řízení monitoru – např. nastavování jasu či zapínání a vypínání. Nalezneme zde rozhraní RS232C, USB, RS485, RJ45 (Ethernet) a specializovaný port (rozšířenou klávesnici).

Monitor-Control_Charttable.jpg

Více napájecích vstupů

Monitor vyhoví různým podmínkám v místě instalace, neboť je vybaven několika napájecími vstupy pro připojení stejnosměrného či střídavého napětí.

Trvanlivost

A spolehlivost

Ochrana

Monitor obstojí i v drsných podmínkách námořní plavby a splňuje požadavky mezinárodní normy IEC 60945 na odolnost navigační a sdělovací techniky v námořnictví vůči teplotám, vzdušné vlhkosti a otřesům. Přední strana s krytím IP65 zajišťuje odolnost vůči pronikání prachu a proudu vody o nízkém tlaku.

Protection_Charttable.jpg

Schválení námořními klasifikačními orgány

Monitor splňuje požadavky většiny námořních klasifikací a je schválený u LR (Spojené království), DNV (Norsko/Německo), ABS (USA), NK (Japonsko) a EU RO MR.

Warranty-reliability_Maritime-classifications.jpg

Tříletá záruka

EIZO poskytuje tříletou záruku. Toto nám umožňuje pokročilý proces výroby, který je založen na jednoduchém a úspěšném principu: promyšlené a pokrokové technologie, k jejichž výrobě se používají výlučně materiály nejvyšší kvality.

Použití 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

MDU5501WT je konstruováno pro 24hodinové použití a vyznačuje se maximální spolehlivostí.

Warranty-reliability_24-7.jpg

Udržitelnost

Naše zodpovědnost

Sociálně zodpovědná výroba

Výroba modelu MDU5501WT probíhá sociálně zodpovědně. Nevyužívá se dětská ani nucená práce. Dodavatelé přispívající do dodavatelského řetězce procházejí pečlivým výběrem a zavazují se k sociálně zodpovědné výrobě. To se vztahuje především na takzvané konfliktní suroviny. Každoročně dobrovolně sepisujeme podrobnou zprávu o naší sociální zodpovědnosti.

Sustainability_Production.jpg

Přívětivý k životnímu prostředí a klimatu

Všechny monitory MDU5501WT vyrábíme v našich vlastních továrnách. Uplatňujeme systém environmentálního a energetického management dle ISO 14001 a ISO 50001. Opatření sahají od omezování odpadu, odpadních vod a emisí přes snižování surovinové a energetické náročnosti až po posilování environmentálního povědomí zaměstnanců. Zhodnocení těchto opatření je podstatnou součástí každoročně zveřejňované zprávy.

Sustainabilty_ISO14001.jpg

Dlouhá životnost a vytrvalost

MDU5501WT je navržen pro dlouhou životnost - obvykle výrazně přesahující záruční dobu. Náhradní díly jsou dostupné ještě mnoho let po skončení výroby. Celý životní cyklus bere ohledy na životní prostředí, neboť dlouhá životnost a opravitelnost šetří přírodní zdroje a klima. Při vývoji modelu MDU5501WT jsme dbali na nízké čerpání přírodních zdrojů, používání vysoce kvalitních součástí a materiálů a na pečlivou výrobu.

Sustainability_Sustainable-durable.jpg

Poznámka

Stojan není součástí dodávky monitoru.

Technické údaje

Obecné
Číslo produktu
MDU5501WT
Barva přístroje
černá
Oblast použití Průmysl
Produktová řada DuraVision
Oblasti použití Navigation maritime
Obrazovka
Úhlopříčka [palce] 54,6
Úhlopříčka [cm] 139
Formát 16:9
Viditelná plocha obrazu (šířka × výška) [v mm] 1209,6 x 680,4
Ideální a doporučené rozlišení 3840 x 2160 (4K UHD)
Rozteč bodů [v mm] 0,315 x 0,315
Technologie panelu VA
Max. pozorovací úhel ve vodorovném směru 178
Max. pozorovací úhel ve svislém směru 178
Zobrazitelné barvy nebo stupně šedé 16,7 mil. barev (DVI, 8 bitů), 16,7 mil. barev (DisplayPort, 8 bitů), 16,7 mil. barev (HDMI, 8 bitů)
Max. jas (obvykle) [cd/m²] 610
Max. kontrast (obvykle) 4000:1
Reakční doba změna šedášedá (obvykle) [ms] 8
Typ podsvícení LED
Funkce a provoz
24/7 provoz
Vestavěný zdroj
Provedení dotykové plochy
Typ dotykového panelu Promítané kapacitní (PCAP)
Operační systém podporující dotykové displeje Windows 8.1 (64-bit/32-bit), Windows 11, Windows 10
Počet rozpoznávaných bodů dotyku 10
Připojení
Rozhraní dotykového panelu USB
Vstupní konektory HDMI (HDCP 1.4/2.2), DisplayPort (HDCP 1.3), DVI-D (HDCP 1.4)
Technické údaje USB USB 2
Konektory USB pro upstream 1 x type B
Konektory USB pro downstream 2x type A
Grafický signál DVI Single Link (TMDS), DisplayPort, HDMI (RGB, YUV)
Řídicí konektor RS-485, ECOM, Modbus, RS-232C, USB-Protocol
Elektrické údaje
Horizontální/vertikální frekvence DisplayPort: 31 - 135 kHz / 29 - 61 Hz HDMI: 31 – 135 kHz / 29 – 61 Hz DVI-D: 31 – 75 kHz / 59 – 61 Hz
Maximální příkon [ve wattech] 199 (DC) / 195 (AC)
Spotřeba při vypnutí monitoru [ve wattech] 0
Správa napájení AC 100-240 V, 50/60 Hz; DC 24 V
Rozměry a hmotnost
Rozměry (bez stojanu) (šířka x výška x hloubka) [v mm] 1334 x 888 x 120,6
Hmotnost (bez stojanu) [v kg] 71.7
Technický výkres (PDF) Technický výkres (PDF)
Certifikace a normy
Třída IP/ochrany IP65 (rear IP22)
Provozní teplota -15 - 55 °C / 10 - 90 % (R.H., non condensing)
Compass Safe Distance Standard compass: 2,65 m, Steering compass: 1,70 m
Certifikace Ship Classification: NK (Japan), LR (UK), ABS (US), DNV (Norway / Germany), CE, UKCA, CB, RoHS, WEEE, EU RO MR, IEC60945, IEC61174, IEC62288, IEC62388
Software a příslušenství
Součástí balení Pero pro dotykovou obrazovku, včetně držáku, Stručný návod
Záruka
Záruční doba 3 let

Soubory ke stažení a podpora

Kolem vašeho produktu

Příručky a dokumenty

Manuál - MDU5501WT

Produktový leták - MDU5501WT

PDF | 8 MB

Obrazy produktu MDU5501WT

ZIP | 2 MB

Software

Ovladač zařízení - MDU5501WT

Test monitoru

Rychle a snadno otestujte vlastnosti a parametry svého monitoru pomocí softwaru značky EIZO vyvinutého právě pro tento účel.

Často kladené otázky

Má-li monitor trvale vypadat jako nový a chcete-li prodloužit jeho životnost, doporučujeme jeho pravidelné čištění. Rám a plochu LCD panelu čistěte dle následujícího postupu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nikdy nepoužívejte ředidla, benzol, alkohol (etanol, metanol nebo izopropylalkohol), abrazivní prostředky nebo jiné silné roztoky, které by mohly poškodit povrch rámu nebo LCD panelu.

Rám
Odstraňte skvrny jemným hadříkem navlhčeným ve slabém čisticím prostředku. Nikdy nestříkejte vosk nebo čisticí prostředky přímo na rám. (Podrobné informace najdete v uživatelské příručce.)

LCD displej
Plochu obrazovky lze v případě potřeby očistit jemným hadříkem (např. bavlna nebo utěrka na brýle). Obtížně odstranitelné skvrny pomůže zpravidla překonat mírné navlhčení hadříku vodou, které zvýší čisticí účinek.

Ne, ovladač není zapotřebí. Monitory jsou rozpoznány prostřednictvím signálového vstupu a poté nainstalovány jako standardní monitor nebo monitor Plug & Play.

Přímé doporučení není možno poskytnout. Výstupní signál by měl být digitální a měl by podporovat maximální rozlišení monitoru.

Systém kódování digitálního signálu jako ochrana proti kopírování digitálního obsahu, jako je video, hudba atp. Přenos digitálního obsahu je chráněn tak, že obsah je na straně vysílače zakódován, přenesen pomocí výstupu DVI a na straně přijímače opět dekódován. Digitální obsah není možné reprodukovat, není-li funkce HDCP podporována současně na straně vysílače i přijímače.

Obrazovky se skládají z milionů obrazových prvků o ploše menší než setina čtverečního milimetru. Tyto prvky mohou vykazovat závady, které se projeví trvalým svícením nebo zhasnutím. Jejich viditelnost závisí především na okolní ploše. Svíticí body jsou např. ve světlém okolí téměř neznatelné. Každá obrazovka LCD je z hlediska výskytu vadných pixelů jiná.
Abychom mohli jasně odpovědět na otázku, jaký počet vadných pixelů považuje společnost EIZO za nepřípustný, jsou obrazovky značky EIZO testovány dle uznávaných mezinárodních norem. V průměru ze všech přístrojů se těchto přípustných tolerancí ani zdaleka nedosahuje. LCD panely, které tyto požadavky nesplňují, EIZO na trh neuvádí.  V závislosti na modelu jsou monitory značky EIZO zárukou nulového výskytu vadných pixelů pro trvale svíticí subpixely (obrazové prvky dle ISO 9241-307). Doba trvání: šest měsíců od data prodeje.

EIZO disponuje v ČR a na Slovensku vlastním servisním střediskem.

Kontaktní osoba: Miroslav Švec
Meteor Centre Office Park "B"
Sokolovská 100/94
CZ - 186 00 Praha 8

vchod pro pěší z ulice Thámova 32
hned naproti výstupu z metra B - stanice Křižíkova

tel.: +420 222 319 711
mobil: +420 723 448 935
e-mail: miroslav.svec@eizo.com
Otevřeno - příjem a výdej zakázek  Po – Pá 9:00 – 17:00

Záruka & Opravy

Od data účinnosti českého zákona není dovoleno vyhazovat tato zařízení do odpadu. Je třeba je likvidovat ekologicky a recyklovat. To platí i pro staré přístroje značky EIZO.

Jako soukromý uživatel můžete svůj starý monitor odevzdat v místní sběrně. Odevzdání je bezplatné. Adresu nejbližší sběrny zjistíte u obecního úřadu.

Obchodníky prosíme, aby nás kontaktovali.

Obraťte se prosím na našeho servisního partnera:
Kontaktní osoba: Miroslav Švec
Meteor Centre Office Park "B"
Sokolovská 100/94
CZ - 186 00 Praha 8

vchod pro pěší z ulice Thámova 32
hned naproti výstupu z metra B - stanice Křižíkova

tel.: +420 222 319 711
mobil: +420 723 448 935
e-mail: miroslav.svec@eizo.com
Otevřeno - příjem a výdej zakázek  Po – Pá 9:00 – 17:00

Záruka & Opravy

Písmena za čísly mají následující význam:

  • BK: Barva rámu černá
  • GY: Barva rámu šedá
  • WS: Barva rámu bílo-stříbrná
  • WT: Barva rámu bílá

Monitory EIZO jsou většinou vybaveny dvěma nebo více signálovými vstupy. Tlačítkem na přední straně monitoru můžete bez problémů přepínat mezi dvěma či více počítači. U přístrojů s přepínačem KVM se současně s tím přepíná i rozbočovač USB na příslušný počítač.

Zobrazuje se 10 z 21 často kladených otázek

Záruka

Společnost EIZO nabízí záruku až pět let, některé výrobky však mají jinou záruční dobu. Přesné záruční lhůty pro jednotlivé výrobky naleznete buď ve výše uvedených záručních podmínkách, v datovém listu nebo na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO. Dlouhé záruční lhůty jsou umožněny vysoce rozvinutým výrobním procesem založeným na jednoduchém principu úspěchu: sofistikované a inovativní technologii monitorů, vyráběných ze špičkových materiálů. Pětiletá záruka pro vás znamená vysokou míru jistoty investice a úsporu následných nákladů (total cost of ownership), které by bez záručního servisu vznikly například při údržbě a opravách.

  • Inovativní servisní koncept společnosti EIZO, který stanovuje standardy a odpovídá trendu prodlužování doby amortizace. Bezpečnost, která přesvědčí a na kterou se můžete spolehnout.
  • Prvotřídní materiál a pečlivé zpracování zajišťují mimořádnou životnost a umožňují tak dlouhé záruční doby.
  • Následné náklady, které by vznikly bez záručního servisu, např. na údržbu a opravy, jsou vyloučeny a vedou k optimalizaci transparentnosti nákladů (TCO - Total Cost of Ownership).
Podrobnosti o záručních službách EIZO