Kvalita obrazu

Přesný, brilantní, kontrastní a ostrý obraz – ten nespadne jen tak z nebe. Pro naše monitory vyvíjíme stále nové technologie, využíváme jen špičkové materiály a sázíme na pečlivé tovární nastavení každého jednotlivého monitoru. Proto se můžete vždy spolehnout na špičkové podání obrazu.

Spousta místa pro efektivní řízení

Velká 55palcová obrazovka poskytuje lodní posádce spoustu místa pro sledování důležitých námořních informací z jedné či více aplikací na jediném místě. Obraz je precizně reprodukován pixel po pixelu v rozlišení 4K UHD (3840 × 2160).

Výborná viditelnost

Široký rozsah jasu začíná pod 1 cd/m2 a sahá až po 610 cd/m2. Posádka si může ve dne i v noci zvolit optimální úroveň jasu.

Hohe Sichtbarkeit
Úroveň jasu dle ECDIS: 400 cd/m2
calibrated for ECDIS
Data oficiálního schválení dle jednotlivých norem se mohou lišit. Údaje o schválení dle IEC 61174 vám poskytne společnost EIZO.
Kalibrace dle normy ECDIS

Jas podsvícení, hodnota gamy a nastavení barevných kanálů RGB je továrně zkalibrováno tak, aby monitor dosahoval přesné reprodukce barev a splňoval vysoce specializované požadavky kladené na systémy ECDIS. Monitor vyhovuje požadavkům mezinárodních norem norem IEC 61174, IEC 62288 a IEC 62388 kladeným na radarové systémy a systémy elektronických navigačních map. 

Kontrolka ECDIS

Kontrolka ECDIS na přední straně monitoru svítí, když jsou barvy a jas nastaveny v souladu s požadavky normy ECDIS. Když se nastavení odchýlí a jas již neodpovídá normě ECDIS, kontrolka samočinně zhasne. 

ECDIS indicator

Intuitivní vícedotykové ovládání

Díky našim inteligentním a intuitivním multidotykovým ovládacím funkcím je nastavení, ovládání a každodenní provoz maximálně pohodlný a jednoduchý.

multitouch screen
Projekční kapacitní vícedotykový displej pro plánování trasy

DuraVision MDU5501WT je vybaven obzvláště robustní a spolehlivou projekční kapacitní dotykovou technologií. Monitor umožňuje ovládání prstem nebo speciálním stylusem. 

Velkorysý 55palcový monitor diagramů je praktickou alternativou k papírovým diagramům. Díky schválení nejvýznamnějšími klasifikačními společnostmi se optimálně hodí pro ECDIS, radarové systémy, velitelské můstky a další aplikace. 

Vícedotykové rozhraní

Obrazovka rozpozná až deset současných dotyků, takže monitor může ovládat více osob současně. Monitor dokáže rozpoznat i charakter dotyku, takže si lze položit ruku přímo na obrazovku bez obav z nechtěného zadání nějakého pokynu. 

Multitouch interface
Touch buttons
Ovládání dotykového panelu

Uživatelé mohou dotykové ovládání pohodlně zapínat a vypínat tlačítky vhodně umístěnými na vnějším okraji monitoru. Pro snadný přístup jsou tlačítka umístěna na dvou stranách.

Detekce kapalin

Společnost EIZO vybavila monitor detekcí rozlité kapaliny pro potlačení nežádoucích povelů při potřísnění panelu. Při zjištění kapaliny monitor samočinně vypne dotykové ovládání a zapne jej až po vyčištění povrchu.

Fingerprint resistance
Potlačování otisků prstů

Povrch monitoru DuraVision MDU5501WT je opatřen povrchovou úpravou potlačující viditelnost otisků prstů zanechaných při dotykovém ovládání. 

Speciální pero

Součástí monitoru je speciální dotykové pero EIZO včetně držáku. 

Dedicated Stylus

Pohodlné ovládání

Vybavení pro pohodlnou práci. Díky našim inteligentním a intuitivním ovládacím funkcím je nastavení, ovládání a každodenní provoz velmi pohodlný a jednoduchý.

Fully flat design
Zcela plochý design

Monitor lze umístit do vodorovné polohy. Jeho zcela plochý povrch může posloužit i jako plocha pro rozložení tradičních papírových map při jejich příležitostném použití. Široké okraje kolem obrazovky poskytují posádce prostor pro odkládání různých předmětů nebo mohou posloužit k opření rukou, aniž by se tím narušil výhled na obrazovku. 

Picture-in-Picture a Picture-by-Picture: vše na první pohled

Funkce Picture-in-Picture (PiP) umožňuje zobrazit druhý zdroj signálu na samostatné malé ploše monitoru. To umožňuje současné zobrazení dvou aplikací s navigačními daty. 

Režim Picture-by-Picture (PbP) umožňuje nezávisle na sobě zobrazit až dva samostatné zdroje signálu vedle sebe, například radar a navigační informace.

Screen Rotator
Určeno pouze pro OS Windows.
EIZO Screen Rotator

EIZO Screen Rotator je bezplatný program pro rychlé otáčení obrazu monitoru o 180° jediným dotykem. To je praktické, když se na obrazovku dívá více členů posádky z různých stran.

Software pro rotaci obrazovky

Rozmanitost připojení

Flexibilnější práce díky speciální rozmanitosti připojení. Abyste mohli monitory DuraVision snadno a pohodlně integrovat do svého prostředí a pracovních postupů, vybavili jsme je řadou připojení.

Monitor control
Ovládání monitoru

Model DuraVision MDU5501WT je vybaven širokou škálou komunikačních rozhraní pro dálkové řízení monitoru – např. nastavování jasu či zapínání a vypínání. Nalezneme zde rozhraní RS232C, USB, RS485, RJ45 (Ethernet) a specializovaný port (rozšířenou klávesnici). 

Více napájecích vstupů

Monitor vyhoví různým podmínkám v místě instalace, neboť je vybaven několika napájecími vstupy pro připojení stejnosměrného či střídavého napětí.

AC/DC

Trvanlivost a spolehlivost

Díky neúnavnému výzkumu a vývoji kvalitních konstrukčních prvků a technologií vyrábí společnost EIZO monitorová řešení, která přesvědčují svou kvalitou a absolutní spolehlivostí.

Protection
Ochrana

Monitor obstojí i v drsných podmínkách námořní plavby a splňuje požadavky mezinárodní normy IEC 60945 na odolnost navigační a sdělovací techniky v námořnictví vůči teplotám, vzdušné vlhkosti a otřesům. Přední strana s krytím IP65 zajišťuje odolnost vůči pronikání prachu a proudu vody o nízkém tlaku. 

Schválení námořními klasifikačními orgány

Monitor splňuje požadavky většiny námořních klasifikací a je schválený u LR (Spojené království), DNV GL (Norsko/Německo), ABS (USA), and NK (Japonsko). 

Approval classification
Data oficiálního schválení dle jednotlivých klasifikací se mohou lišit.
Langlebige Zuverlässigkeit
Dlouhodobá spolehlivost

Monitor DuraVision MDU5501WT je navržen pro 24hodinový provoz a dokladem jeho dlouhodobé spolehlivosti je i tříletá záruka výrobce.

Udržitelnost

Dlouhá životnost, sociálně zodpovědná výroba a přívětivost k životnímu prostředí patří mezi základní kvality výrobků značky EIZO. Proto jsou naše výrobky zhotovovány podle mezinárodních směrnic týkajících se životního prostředí a svojí dlouhou životností šetří přírodní zdroje.

Ekologicky a sociálně uvědomělá výroba

S modelem MDU5501WT společnost EIZO dokazuje, že obraz a kvalita výrobků jdou ruku v ruce s odpovědným plánováním, získáváním materiálů a výrobou. Tato hodnota vám umožní bezpečně investovat do moderního a spolehlivého řešení.

Sociálně zodpovědná výroba ve firmě EIZO

Sociálně zodpovědná výroba

Výroba modelu MDU5501WT probíhá sociálně zodpovědně. Nevyužívá se dětská ani nucená práce. Dodavatelé přispívající do dodavatelského řetězce procházejí pečlivým výběrem a zavazují se k sociálně zodpovědné výrobě. To se vztahuje především na takzvané konfliktní suroviny. Každoročně dobrovolně sepisujeme podrobnou zprávu o naší sociální zodpovědnosti.

Více informací o odpovědném chování společnosti EIZO najdete zde.

Přívětivý k životnímu prostředí a klimatu

Všechny monitory MDU5501WT vyrábíme v našich vlastních továrnách. Uplatňujeme environmentální management dle ISO 14001. Opatření sahají od omezování odpadu, odpadních vod a emisí přes snižování surovinové a energetické náročnosti až po posilování environmentálního povědomí zaměstnanců. Zhodnocení těchto opatření je podstatnou součástí každoročně zveřejňované zprávy.

Monitory EIZO přívětivé k životnímu prostředí a klimatu
RadiForce sustainability

Dlouhá životnost a vytrvalost

MDU5501WT je navržen pro dlouhou životnost - obvykle výrazně přesahující záruční dobu. Náhradní díly jsou k dispozici až deset let po ukončení výroby. Celý cyklus používání zohledňuje dopad na životní prostředí, protože dlouhá životnost a opravitelnost šetří zdroje a klima. Při navrhování MDU5501WT jsme dbali na nízkou spotřebu zdrojů, vysoce kvalitní komponenty a materiály a pečlivou výrobu.

Stojan není součástí dodávky monitoru.

Reference

Monitory v praxi - kdo si vybral EIZO a proč

Více