RadiForce

Monitory pro patologická pracoviště

K monitorům patologie
medical_pathologie_header_2048x1050.jpg

Ostré zobrazení buněk a tkání

Digitalizace zvýšila pohodlí při posuzování nejmenších buněčných a tkáňových struktur v patologii. V současnosti jsou přenášeny na obrazovku prostřednictvím špičkových optoelektronických mikroskopů a lze je posuzovat s nejvyšší přesností. Nutnou podmínkou rozpoznávání i těch nejmenších změn či anomálií jsou však monitory poskytující vynikající kvalitu obrazu. Při použití monitorů EIZO pro patologickou diagnostiku je třeba vyhodnotit celý systém včetně skeneru.

Dokonalé pro individuální požadavky patologů

Monitory EIZO jsou k zajištění těchto potřeb optimálně vybaveny, protože poskytují vynikající rozlišení obrazu a zároveň zajišťují nejpřesnější reprodukci barev. Vysoké (prostorové) rozlišení, široký gamut, hluboká úroveň černé, homogenní osvětlení, reprodukční křivka, kterou lze kalibrovat podle individuálních požadavků, a konzistentní kvalita reprodukce obrazu jasně reprodukují i malé struktury tkání.

Co je důležité při výběru monitoru pro patologii

Pathologie_Teaser_1080x720.jpg
Pathologie_Teaser_Bildschirmgroesse_1080x720.jpg
Pathologie_Teaser_Arbeitsplatz.jpg
Pathologie_Teaser_Bildhomogenitaet_mit_und_ohne_DUE_1080X720.jpg
Pathologie_Teaser_Kalibrierung_neu.jpg
Pathologie_Teaser_Langlebigkeit.jpg

Rozlišení

Čím vyšší je rozlišení monitoru, tím více detailů lze zobrazit. Obrázky jsou méně rastované, mají ostřejší hrany a zobrazí se na nich více obsahu najednou.

Velikost obrazovky

Pro digitální patologii se doporučují monitory s úhlopříčkou 27 až 32 palců v širokoúhlém formátu, aby vyplnily přirozené zorné pole uživatele.

Pracoviště

Proto je třeba při výběru monitoru zohlednit velikost obrazovky, rozlišení a vzdálenost mezi monitorem a uživatelem na pracovišti, aby bylo možné z každého obrazu získat co nejlepší data.

Homogenita obrazu

Nehomogenita způsobuje, že obraz vypadá jinak v závislosti na jeho poloze na obrazovce. To by mohlo vést k nutnosti posunout obraz na monitoru, aby bylo možné využít všechny obrazové informace. Díky funkci DUE (Digital Uniformity Equalizer) mohou lékařské monitory řady RadiForce kompenzovat rozdíly v jasu a barvách. Jako příklad je na obrázku vlevo zobrazen monitor s DUE a vpravo monitor bez DUE.

Kalibrace

Pravidelné zajišťování kvality zajišťuje, že patologické diagnózy jsou konzistentní a spolehlivé, takže existuje důvěra v poskytované informace a snižuje se riziko chybné diagnózy.

Dlouhověkost

Zdravotnické monitory se vyznačují mimořádně dlouhou životností ve srovnání s běžnými monitory. To znamená, že je lze intenzivně používat po dlouhou dobu.

Další důležité body

Jas obrazu

Spolkové sdružení německých patologů doporučuje pro patologickou diagnostiku monitory s nominálním jasem obrazu alespoň 300 cd/m2. Pro dosažení trvale stálého jasu doporučuje společnost EIZO dokonce monitory, které mohou generovat mnohem vyšší jas, aby měly rezervy pro stárnutí zařízení a světlejší pracovní prostředí.

 

Kontrast

Pro zajištění kvalitního zobrazení v tmavých a světlých oblastech obrazu se pro patologickou diagnostiku doporučují obrazovky s nominálním kontrastním poměrem alespoň 1000:1 (statický kontrastní poměr). Asociace Pathogen Association doporučuje používat střední nastavení jasu a kontrastu.

 

Barva

Pro práci patologů je důležité, aby všechny monitory splňovaly stanovené barevné normy.

Pathologie_Teaser_Farbe_Bildschirm.png

Colour gradient with 13-bit LUT

Software pro zajištění kvality

Software pro zajištění kvality lékařských monitorů pomáhá provádět testy podle národních a mezinárodních norem kvality a přizpůsobit monitor konkrétnímu pracovnímu prostředí.

Pathologie_Teaser_Qualitaetssicherung.jpg

Další informace

Průvodce patologií EIZO (Anglicky)

Výhody monitorů EIZO RadiForce pro patologii

  • Velkoformátové monitory
  • Stanovení individuální křivky reprodukce obrazu prostřednictvím kalibrace
  • Vynikající diferenciace barevných odstínů
  • Rozsáhlá tabulka Look-Up-Table pro správnou reprodukci barev
  • Hluboké odstíny černé barvy
  • Trvalá kvalita monitoru díky snímači stability jasu
  • Delší životnost

Reference

[Translate to Czech:] [Translate to English:] Referenzzentrum Mammografie Nord

Referenční centrum Mammography North

V porovnání s předchozím řešením se dvěma obrazovkami a 5megapixelovými monitory zabírá řešení s jednou obrazovkou méně místa a navíc díky 12 megapixelům RadiForce RX1270 nabízí vyšší rozlišení pro ještě efektivnější práci lékařů.

Zjistěte více
[Translate to Czech:] [Translate to English:] MVZ Radiologie Karlsruhe

Radiologie MVZ Karlsruhe

Radiologie MVZ Karlsruhe optimálně vybavená pro diagnostiku s EIZO RadiForce RX1270

Zjistěte více
Mil_Sursee_6.jpg

MIL Sursee

Ve společnosti MIL AG v Sursee se monitory RadiForce RX660 používají pro zobrazování radiologických informací a monitor MS236WT jako pomocný náhledový dotykový monitor u rentgenového přístroje.

Zjistěte více

Máte nějaké otázky?

My a naši autorizovaní partneři vám rádi pomůžeme s výběrem správného modelu pro použití ve vašem prostředí.

Obraťte se na nás.
Kontakt_teaser.jpg