REFERENCE COLOREDGE

Úroveň detailů je pro mou práci klíčová

PosterLad_Stage.jpg

Jako digitální umělec specializující se na design plakátů jsem měl během své kariéry možnost pracovat s různými monitory. Žádný se však nepřiblížil kvalitě zobrazení a přesnosti barev, které nabízí EIZO CS2731. Tento profesionální monitor pro grafiky a fotografy, zapůjčený od českého zastoupení japonského výrobce profesionálních LCD monitorů EIZO, ve mně opravdu zanechal trvalý dojem. V tomto článku se podělím o své zkušenosti s tímto monitorem a vysvětlím, proč se stal nepostradatelným nástrojem pro můj tvůrčí proces.

Nepostradatelný nástroj pro můj tvůrčí proces

Pokud jde o grafický design a fotografii, je naprosto zásadní přesné znázornění barev. Zapůjčený monitor CS2731 mi byl v tomto ohledu skvělým pomocníkem díky jeho LCD s IPS panelem. Ať už jsem pracoval v AdobeRGB nebo CMYK ISO-Coated V2, monitor věrně reprodukoval celá barevná spektra a zajistil naprostou věrnost barevných odstínů. Tato úroveň přesnosti mi umožnila pracovat na svém digitálním umění s vědomím, že to, co vidím na monitoru, bude skutečným odrazem konečného výstupu, ať už digitálního nebo tištěného. 

27“ monitor z řady ColorEdge CS2731 s vysokým rozlišením 2560 x 1440px poskytuje dostatek prostoru na obrazovce i pro ty nejkomplexnější práce, které jsem za dobu zapůjčení prováděl. Také díky vysokému kontrastnímu poměru 1000:1 jsem si mohl být jistý, že jsou detaily vykresleny s hloubkou a čistotou. Ať už jsem pracoval na úrovni pixelů nebo na detailech svých tištěných grafik, výjimečný vizuální výkon monitoru mi umožnil přesně rozeznat i ty nejmenší nuance. Tato úroveň detailů a jasnosti je klíčová v mé práci, kde každý prvek přispívá k celkovému dojmu grafického díla.

PosterLad_01.jpg
PosterLad_02.jpg
PosterLad_03.jpg
PosterLad_04.jpg
PosterLad_05.png
PosterLad_06.png

Úroveň detailů je pro mou práci klíčová

Jedním z hlavních aspektů monitoru CS2731, které jsem ocenil nejvíce, je jeho všestrannost. Monitor nabízí řadu předvoleb barev, což umožňuje mj. plynulé přepínání mezi různými video-režimy monitoru s různými barevnými prostory. Podpůrný software ColorNavigator 7 se navíc vždy automaticky postaral o správné nastavení výchozího ICC-profilu monitoru pro mé aplikace dle právě navoleného video-režimu monitoru, takže barvy na monitoru byly vždy zobrazeny korektně.

Ať jsem již pracoval s fotografickými nebo tiskovými daty (RGB nebo CMYK) s příslušně navoleným video-režimem (profilem) monitoru, vždy jsem se mohl spolehnout na přesné zobrazení barev simulující různá média. Díky této flexibilitě jsem mohl bez problému pracovat na grafikách pro digitální media i uměleckých dílech pro tisk takřka simultánně.

PosterLad_Stage.jpg

Jako profesionál využívám EIZO monitory už od roku 2014. Model CS2731 byl pro můj typ práce jednoznačně nejlepší. Zatímco můj předchozí monitor měl větší úhlopříčku i rozlišení, nebyl tak dokonale přesný a konzistentní jako CS2731. Vždy jsem také preferoval monitory s matným displejem, ten je u značky EIZO standardem. Stejně tak jako šetrnost k očím, které mě nikdy nebolely ani po dlouhých hodinách práce. Monitor je zkrátka vyroben tak, aby odolal nárokům profesionálního použití. Za dobu užívání jsem s ním neměl jediný problém.

PosterLad_Vratislav_Pecka.JPG

Závěrem lze říci, že EIZO CS2731 je monitorem, který předčil všechna moje očekávání. A to i přes to, že byl již mým čtvrtým monitorem této značky. Jeho bezkonkurenční přesnost barev, dokonalý vizuální výkon, všestrannost a spolehlivost z něj činí nepostradatelný nástroj pro profesionály v oblasti grafického designu a fotografie. Jako digitální umělec, který si zakládá na přesném zobrazení barev, z celého srdce doporučuji CS2731 každému, kdo hledá monitor, který poskytuje bezkonkurenční přesnost a spolehlivě dokonalé zobrazení barev. Chci také moc poděkovat českému zastoupení společnosti EIZO za zapůjčení monitoru a skvělou spolupráci.

Vratislav Pecka

PosterLad