FLEXSCAN REFERENCE

Empatie s podporou nejnovějších technologií

Operační středisko curyšské městské policie má díky monitorům EIZO úplný přehled o všech tísňových zprávách ve městě Curych.

Stadtpolizei_Zuerich_Stage_Content_2256x1270.jpg

Operační středisko přijímá všechna tísňová volání přes telefonní čísla 117 a 112 a předává je prostřednictvím vysílačky hlídkovým vozům nebo jiným zásahovým jednotkám. Na čísla tísňového volání se ročně volá přibližně 170 000krát.

Curyšská městská policie pro tísňové číslo 117 a mezinárodní tísňové číslo 112 využívá několik linek. Systém zobrazuje každé telefonní číslo (u pevných linek také adresu) volajícího. Čísla z mobilních telefonů s potlačeným voláním jsou rovněž řešena prostřednictvím speciální databáze Swisscom. To je nutné především z důvodu, že osoba hledající pomoc zapomene uvést jméno a adresu nebo je spojení z technických důvodů přerušeno.

Stadtpolizei_Zuerich_Images4_3000x2000.jpg
Stadtpolizei_Zuerich_Images3_3000x2000.jpg

Denně je vydáno na základě volání přibližně 180 pokynů k akci - ve špičce více než 200 - což znamená, že průměrně se vyjíždí k akci každých 5 až 7 minut. Operace pokrývají celou škálu policejních činností: od rvaček, srážek vozidel, vloupání a krádeží až po úmrtí a vraždy.

K systému jsou připojeny interní a externí databáze, jako je celostátní vyhledávací systém RIPOL, evidence obyvatel města Curych nebo dopravní evidence s údaji o řidičích a registracích vozidel, stejně jako centrála "Schutz & Rettung" a curyšská kantonální policie.

Nejnovější technologie a nejlepší kvalita obrazu

Operační středisko je vybaveno nejnovější generací řídicích a kontrolních systémů. Na 10 pracovištích pracuje nepřetržitě 5 až 8 policistů v závislosti na pracovním vytížení a denní době. Každý z nich má k dispozici 5 monitorů.

Velkoplošná obrazovka naproti zaměstnancům zobrazuje aktuální dopravní situaci v Curychu a jeho okolí. Kamery ze všech hlavních silničních tunelů ve městě mohou přenášet živě. V případě velkých incidentů se na displej promítá výřez mapy. Aktuální data se zobrazují prostřednictvím polohy GPS.

Stadtpolizei_Zuerich_Images1_3000x2000.jpg
Stadtpolizei_Zuerich_Images5_3000x2000.jpg

Bezrámečkový design monitoru FlexScan EV2456 je ideální pro instalace s více obrazovkami a skvěle se hodí právě pro multimonitorová dispečerská pracoviště tohoto typu. Díky úzkému rámečku působí obraz celistvěji a harmoničtěji. Díky velkému pozorovacímu úhlu 178 stupňů se kontrast a barevné odstíny téměř nemění ani při pohledu ze strany. To usnadňuje sledování dění na obrazovce.

Technologie FlickerFree zabraňující mihotání obrazu a matná obrazovka pak snižují únavu očí. To je zde obzvláště důležité, protože je nutné, aby se pracovníci na svou práci dokázali neustále plně soustředit.

Alessandro Foletti, vedoucí operačního střediska, ve videu představuje práci operačního střediska:

Stadtpolizei_Zuerich_ImageCopy-Large_1500x1500.jpg

"Práce v operačním středisku je v rámci policie jednou z nejnáročnějších, lze ji přirovnat k práci leteckých dispečerů: Permanentní stres, okamžité rozhodovací procesy, psychická zátěž a řízení lidských zdrojů za účelem úspěšného zvládnutí situace.

Monitory FlexScan od společnosti EIZO, které zde používáme, zajišťují našim zaměstancům ideální pracovní podmínky."

Alessandro Foletti

Vedoucí operačního střediska

Ideální pro kanceláře a řídicí místnosti - FlexScan EV2456

24,1palcový monitor vyhovuje nejvyšším nárokům na moderní kancelářské pracoviště. Díky extrémně tenkému rámečku působí velmi kompaktně. Flexibilní stojan šetří místo na pracovním stole a umožňuje maximální možnosti nastavení. Monitor EV2456 nabízí vysoce kvalitní IPS panel bez blikání, antireflexní povrch bez zbytečných odlesků a nízkou průměrnou spotřebu energie pouze 11 W. Díky standardní pětileté záruce jsou monitory EIZO výhodnou investicí, která se v dlouhodobém horizontu mnohonásobně vrátí.

Stadtpolizei_Zuerich_Images2_3000x2000.jpg
Stadtpolizei_Zuerich_Images6_3000x2000.jpg