CuratOR Referenz

Efektivní a prostorově úsporné

Řešení EIZO pro elektrofyziologickou laboratoř nové generace v nemocnici Imelda

Operační sál s monitorem EIZO 4K RadiForce LS580W

Proslulá nemocnice Imelda v belgickém Bonheidenu je všeobecná lékařská nemocnice s přibližně 600 lůžky, přibližně 1700 zaměstnanci a 160 lékaři. Mezi špičková centra nemocnice patří oddělení kardiovaskulární chirurgie a kardiologie, ortopedie a všeobecné chirurgie.

V roce 2021 se nemocnice Imelda rozhodla vybudovat novou elektrofyziologickou (EP) laboratoř nové generace, aby mohla lépe sloužit svým pacientům. Po rozsáhlé studii získala projekt společnost General Electric (GEHC).

Projekt

Na konci roku 2021 byla instalována nejmodernější laboratoř EP, která se stala ikonou nemocnice.

Laboratoř EP se skládá ze tří částí: provozní části, řídicí místnosti a serverové části. Společnost GEHC byla pověřena vybavením operačního sálu, zatímco společnost EIZO definovala řešení kokpitu a byla zodpovědná za jeho instalaci. Společnost EIZO úzce spolupracovala se společností GEHC v průběhu celého projektu, od plánování až po instalaci.

Řešení EIZO

Na operačním sále byl instalován monitor EIZO 4K RadiForce LS580W, na jehož 58palcovém širokoúhlém monitoru elektrofyziologové na první pohled vidí všechny potřebné informace. To jim umožňuje pracovat efektivněji, protože k získání všech údajů o pacientovi není třeba provádět žádné další úkony.

Řídicí místnost s monitory EIZO RadiForce RX660-LM

Z řídicí místnosti jsou všechny vizuální prvky sdruženy a odeslány na velký monitor v prostoru operačního sálu. Uživatelé používají tři monitory EIZO RadiForce RX660-LM s rozlišením 6 megapixelů a úhlopříčkou 30 palců, které kombinují všechny zdroje videa, jež se dříve musely zobrazovat na osmi nebo více monitorech. Tímto způsobem je zapotřebí méně místa na stolech, což eliminuje potřebu velké řídicí místnosti.

V serverovně jsou v serverovém stojanu nainstalovány dva videomanagery EIZO Large Monitor Manager LMM0802. Spojují všechny zdroje videa a přenášejí je do řídicí místnosti.

Toto vizuální řešení od společnosti EIZO umožňuje kombinovat všechny dostupné zdroje videa, uspořádat je a ovládat z pracovních stanic v řídicí místnosti a řídit zobrazení na velké obrazovce na operačním sále. To umožňuje velmi efektivní a plynulý pracovní postup, vysokou flexibilitu a vysoký komfort, protože chirurgický tým může získat potřebné informace ve správný čas.

Uvedení do provozu

Po instalaci byl personál nemocnice seznámen se systémem projektovým manažerem GEHC, který byl předtím proškolen společností EIZO. Ohlasy a zkušenosti jsou velmi pozitivní, protože nová laboratoř EP nabízí větší pohodlí pro pacienty i obsluhu.

Operační sál s monitorem EIZO 4K RadiForce LS580W