Reference DuraVision

Navis Engineering

Integrované dotykové obrazovky pro dynamické polohovací systémy na lodích

stage-content-Navis.jpg

Jak může loď zůstat na jednom místě navzdory větru a vlnám? Řešením je dynamické určování polohy (DP). Navis Engineering je přední společností v oblasti DP. Přečtěte si více o jejích systémech dynamického DP a o tom, proč se společnost rozhodla integrovat dotykové monitory EIZO.

Systémy DP na míru

Dynamické určování polohy (DP) umožňuje lodím a plovoucím plošinám automaticky udržovat stejný kurz nebo přesně stejnou polohu bez použití kotev nebo jiných pevných kotev. Společnost Navis Engineering je jednou z předních společností v oblasti systémů DP. Společnost, která byla založena ve Finsku na počátku 90. let 20. století, má nyní zákazníky v nejdůležitějších částech světa.

"Navrhujeme a vyrábíme dynamické systémy řízení polohy a manévrování např. pro pobřežní plavidla, výletní lodě, trajekty, pracovní lodě, speciální plavidla a superjachty," říká Evgeny Kottsov, obchodní ředitel společnosti Navis Engineering.

Systém DP stabilizuje loď během několika sekund a udržuje ji v přesně správné poloze, například ovládáním různých lodních šroubů. Vše je vyvíjeno podle konkrétních potřeb a požadavků zákazníka z hlediska bezpečnosti, spolehlivosti, funkčnosti a výhod.

Ovládání joystickem

"Díky našim dotykovým obrazovkám a snadno použitelnému ovládacímu panelu máme nejkomplexnější systémy DP na trhu," říká Evgeny Kottsov. Systém má jednoduché uživatelské rozhraní a plynulé ovládání joystickem. To znamená, že systém mohou používat i lidé s omezenými zkušenostmi s IT.

Image01.jpg

Zákaznická podpora 24/7

Systémy DP od společnosti Navis Engineering se v současné době používají na více než 1 500 lodích po celém světě. To klade velmi vysoké nároky na servis a podporu. "Bez ohledu na to, kde se loď nachází, musíme rychle poskytnout podporu, pokud se něco stane," říká Evgeny Kottsov. "Pokud například loď v USA potřebuje údržbu, můžeme diagnostikovat problém a řídit práce z Finska. Kromě toho máme globální servisní síť a nabízíme také školení IT v souladu s nejnovějšími doporučeními IMCA."

Význam dotykové obrazovky

Dotykový displej hraje v systémech DP společnosti Navis Engineering klíčovou roli. Společnost je první na světě, která ve svých systémech DP používá integrované dotykové obrazovky. "Vše můžete ovládat konečky prstů - je to rychlejší a bezpečnější než u běžných monitorů, které používají jiná ovládací a ukazovací zařízení," vysvětluje Evgeny Kottsov. "Vzhledem k tomu, že dotykovou obrazovku používá operátor při každém použití systému, musí být naprosto špičková z hlediska výkonu i bezpečnosti."

"Testovali jsme řadu dodavatelů dotykových obrazovek - společnost EIZO splňuje naše velmi vysoké požadavky, například pokud jde o design, uživatelsky přívětivé rozhraní, stmívání obrazovky a cenu," říká Evgeny Kottsov. "EIZO také splňuje všechny požadavky na certifikaci a nabízí servis po celém světě. To je důležité, protože pokud se s obrazovkou něco stane, potřebujeme rychlou pomoc, abychom neohrozili bezpečnost."

Evgeny Kottsov

NAVIS Engineering

Výběr dotykových monitorů společnosti NAVIS Engineering

  "Společnost Navis Engineering si vybrala monitory EIZO DuraVision FDS1904T a FDU2603WT," říká Ricardo Cancino, odborník na námořní monitory ve společnosti EIZO Nordics. Na obrazovky, které jsou k dispozici ve velikostech až do 55 palců, je poskytována tříletá záruka pro nepřetržitý provoz.