Software pro kreativní profesionály

ColorNavigator

Software ColorNavigator slouží k jednoduché a přesné kalibraci monitorů ColorEdge.

Obrázek produktu ColorNavigator

Software spravující barvy

Pro všechny tvůrčí uživatele

Různé barevné režimy

V paměti monitoru jsou uloženy různé barevné režimy jako například sRGB, AdobeRGB nebo Rec709. Pomocí programu ColorNavigator lze tyto režimy upravit a zkalibrovat.

Mezi jednotlivými režimy můžete přepínat třemi různými způsoby: tlačítkem Mode s následným výběrem z nabídky na obrazovce, programem ColorNavigator anebo kliknutím na symbol ColorNavigator na hlavním panelu. Ve všech případech se tím samočinně aktivuje i správný obrazovkový profil ICC v operačním systému, takže programy využívající správu barev vždy pracují se zvoleným nastavením monitoru a neustále zobrazují správné barvy.

Cílové kalibrační hodnoty lze kdykoliv upravit, zkalibrovat či přejmenovat.

CN7_-_Farbmodi.jpg

Barevné režimy v programu ColorNavigator a v nabídce na monitoru

Současná kalibrace všech barevných režimů

Mezi funkce programu ColorNavigator patří možnost zkalibrovat všechny barevné režimy (standardní režimy) najednou, takže už nebudete ztrácet čas kalibrací každého režimu zvlášť. Je to rychlejší a máte jistotu, že váš monitor zobrazuje ve všech režimech správné barvy.

CN7_-_Gleichzeitige_Kalibrierung.png

Plánovaná samočinná kalibrace

Pro zajištění trvale přesné reprodukce barev se monitor musí v pravidelných intervalech kalibrovat. Prostřednictvím softwaru ColorNavigator můžete automatickou kalibraci s vestavěným kalibračním senzorem naplánovat na určité časy nebo pravidelné intervaly, a to i v době, kdy je monitor vypnutý. Pokud nebudete chtít využívat plně automatické kalibrace, může vám k zajištění konzistentního barevného podání pomoci zobrazování výzvy ke kalibraci v nastavitelných intervalech.

Plánovaná automatická rekalibrace

Jednotné nastavení kalibrací při používání různých počítačů

Software ColorNavigator přiřazuje a ukládá požadované kalibrační hodnoty barevných režimů přímo do monitoru a nikoliv do počítače. Proto uživatelé nemusí monitor znovu kalibrovat, když k němu připojí jiný počítač, než použili při kalibraci.

CN7_-_Einheitliche_Kalibrierungseinstellungen.jpg

Kalibrační údaje se ukládají v monitoru

Emulace filmu pomocí 3D LUT

Software ColorNavigator lze využívat i v systémech pro color grading, neboť umí zpracovat převodní tabulky 3D LUT z videoprodukce.

Kompatibilní jsou pouze modely řady CG. Neplatí pro modely CG2730 a CG2420.

CN7_-_Filmemulation.jpg

Ruční doladění standardních profilů

V programu ColorNavigator lze ručně doladit úroveň bílého bodu a jasu továrně zkalibrovaných profilů s nastavením barev. V závislosti na světelných podmínkách pracoviště a na individuálním vnímání uživatele se může stát, že náhled se nebude dokonale shodovat s výtiskem. Pak lze doporučit ruční doladění reprodukce obrazu s využitím údajů z tovární kalibrace. Výsledkem bude nejdokonalejší možné sladění náhledu na monitoru s následným výtiskem, a to při respektování skutečných světelných podmínek a individuálního vnímání daného uživatele. Kalibrační senzor k tomu není zapotřebí.

CN7_-_Manuelle_Justage.png

CN6 a CN7 by neměly být nainstalovány na jednom počítači současně. Cílové hodnoty vytvořené v CN7 mohou po spuštění CN6 zmizet.

Pro vývojáře

Rozhraní API aplikace ColorNavigator

Vývojáři softwaru a správci systémů mají k dispozici rozhraní API aplikace ColorNavigator 7 společnosti EIZO, které umožňuje integrovat funkce aplikace ColorNavigator 7 do aplikací třetích stran. Integrace účinně umožňuje jiným aplikacím provádět určité funkce správy monitoru, aniž by uživatel musel používat ColorNavigator 7 v samostatném okně. Mezi funkce aplikace ColorNavigator 7, které jsou k dispozici pomocí rozhraní API, patří změna barevného režimu, vytvoření nového cíle kalibrace, provedení nebo zrušení funkce SelfCalibration, načtení výsledků kalibrace a další.

CN7_-_API_01.jpg

Například pomocí rozhraní API aplikace ColorNavigator mohou studia napsat skript, který bude provádět funkce přímo z vybraného střihového softwaru. Střihači by tak mohli snadno změnit barevný režim monitoru tak, aby odpovídal aktuálnímu nastavení projektu, a to na méně kliknutí a bez opuštění rozhraní střihové aplikace. Vývojáři celé řady aplikací, například aplikací pro střih videa, úpravu barev, náhledové systémy, digitální grafiku a dokonce i dálkové ovládání, by mohli rozhraní API využít ke zlepšení operací v celém pracovním postupu.

CN7_-_API_02.jpg

Rozhraní API aplikace ColorNavigator vyžaduje aplikaci ColorNavigator 7 Ver.7.1.12 nebo novější.

Referenční stránka rozhraní API aplikace ColorNavigator

Technické údaje

KOMPATIBILNÍ OPERAČNÍ SYSTÉMY

 

Mac

macOS Sonoma (14) / macOS Ventura (13) / macOS Monterey (12) / macOS Big Sur (11, M1) / macOS Big Sur (11, Intel) / macOS Catalina (10.15) / macOS Mojave (10.14)

Windows

Windows 11 / Windows 10* (64-bit) * The ARM-based Windows 10 is not supported

Linux

Red Hat Enterprise Linux 7 (64-bit) / Red Hat Enterprise Linux 8 (64-bit)

Monitorů podporovaných

 

Modely ColorEdge

Úplný seznam monitorů podporovaných aplikací ColorNavigator 7 naleznete na webových stránkách společnosti EIZO Global.

Kompatibilní měřicí přístroje

 

Kompatibilní měřicí přístroje

Seznam kompatibilních měřicích přístrojů naleznete anglických globálních webových stránkách EIZO.

Doporučené měřicí přístroje

EX4

Soubory ke stažení a podpora

Kolem vašeho produktu

Příručky a dokumenty

Produktový leták - ColorNavigator

PDF | 2 MB

ColorNavigator 7 Představení

Software pro správu barev, nastavení obrazových parametrů a kalibraci monitorů zaručující korektní barevnou reprodukci dat pro všechny tvůrčí uživatele.

PDF | 662 KB

ColorNavigator 7 Introduction

Anglicky

PDF | 5 MB

Software

ColorNavigator

Software ColorNavigator slouží k jednoduché a přesné kalibraci monitorů ColorEdge.