Monitory v lékařství

Vítaná pomoc při radiologickém vyšetřování

Zobrazovací systémy RadiForce poskytují inteligentní funkce a bohaté příslušenství pro efektivnější diagnostiku, nižší zatížení zraku a mnohé další přednosti.

10_RadiologyReadingRoom_global_reference_until2020Mar17.jpg

Funkce Work-and-Flow

Jedinečné technologie EIZO Work-and-Flow s funkcemi vyvinutými speciálně pro radiology usnadňují pracovní postupy při vyšetřování. Dostupné funkce Work-and-Flow závisí na konkrétním modelu (viz tabulka níže).

Work-and-Flow_Overview-en.jpg

Hide-and-Seek: Rychlé vyvolání informací

Nálezy, pacientské záznamy a další informace stále po ruce i bez přídavného monitoru – to je přednost funkce Hide-and-Seek. Když kurzorem myši najedete k okraji obrazovky, zobrazí se vložené okno s potřebnými informacemi. Po odsunutí kurzoru okno zase zmizí.

WaF_Hide-and-seek.gif

Switch-and-Go: Jediná myš a klávesnice pro dva systémy

Používají-li se ve vyšetřovně dva počítačové systémy, může k jejich ovládání sloužit jediná myš a klávesnice spravovaná funkcí Switch-and-Go. Můžete pracovat střídavě na obou počítačích a přepínat mezi nimi jednoduše přesunutím kurzoru myši z jedné obrazovky na druhou. Výsledkem je efektivnější práce a přehlednější pracoviště.

WaF_Switch-and-go.gif

Point-and-Focus: Plné soustředění na analyzovanou oblast

Funkcí Point-and-Focus můžete vybrané části obrazu rychle označit a zvýraznit myší nebo klávesnicí. Úpravou jasu a odstínů šedi se okolní oblasti potlačí a tím se zvýrazní zajímavé části snímku.

WaF_Point-and-Focus.gif

Instant-Backlight-Booster: vyšší jas pro lepší rozlišení

Funkce Instant Backlight Booster dočasně zvyšuje jas monitoru pro rychlejší rozpoznání detailních lékařských snímků. Pomocí jediné klávesové zkratky mohou uživatelé zapnout tuto funkci pro více monitorů současně, což jim umožní snadno zobrazit více obrazovek za stejných podmínek s vysokým jasem. Jas se po krátké době automaticky vrátí na původní nastavení, aby bylo možné obrazovku nadále používat za běžných diagnostických podmínek.

Pokud je zapnuta funkce Instant Backlight Booster, není podporována část DICOM® 14.

WaF_Instant-Backlight-Booster.gif

Manual-Mode-Switch a Auto-Mode-Switch: Dokonalá reprodukce obrazu pro danou vyšetřovací metodu

Díky funkci Manual-Mode-Switch můžete kliknutím myši přizpůsobit různá nastavení (jas, křivky, bílý bod) použité zobrazovací metodě – rentgenu, CT, MRI, ultrazvuku, endoskopii apod. Snímky se zobrazí vždy spolehlivě a správně, aniž by bylo nutné provádět po přepnutí novou kalibraci.

Jednotlivé režimy můžete předem nastavit i tak, aby se prostřednictvím funkce Auto-Mode-Switch přepínaly v závislosti na zobrazovací metodě samočinně.

WaF_CALSwitch.gif

Image-Rotation-Plus: Automatické přepínání orientace na šířku a na výšku

Funkce Image-Rotation-Plus využívá polohový senzor vestavěný v monitoru k samočinnému otáčení obrazu do orientace na šířku či na výšku dle fyzické polohy obrazovky. Můžete tak plně využít dostupný prostor a neustále se těšit z optimálního zobrazení.

WaF_ImageRotationPlus.gif

Auto-Brightness-Switch: Diagnostika bez oslňování

Při popisování snímků může sousední obrazovka s pacientskými záznamy a soupiskami působit rušivě. Funkce Auto-Brightness-Switch zajišťuje automatické snížení jasu připojené obrazovky FlexScan řady EV při odsunutí kurzoru myši. To usnadňuje soustředění na snímky používané při diagnostice a zároveň klesá spotřeba proudu.

WaF_AutoBrightnessSwitch.gif

Mouse-Pointer-Utility: Optimalizované řízení ukazatele myši

S funkcí Mouse-Pointer-Utility můžete kurzor myši volně přesouvat mezi jednotlivými monitory víceobrazovkové sestavy bez obvyklých překážek. Zejména při používání různě velkých obrazovek se kurzor už nebude zasekávat u horního nebo dolního okraje obrazovky. Klávesovou zkratkou můžete rychle zvýraznit polohu kurzoru, abyste jej neztratili z očí, případně můžete kurzor kdykoliv přemístit zpět do výchozí polohy uprostřed obrazovky.

Jakkoliv se časová úspora z používání těchto funkcí může jevit jako zanedbatelná, z dlouhodobého hlediska přesto přispívá k rychlejšímu používání myši a ke snadnějšímu ovládání počítače.

WaF_MousePointerUtility_smooth.gif

Volné přesouvání kurzoru mezi různě velkými obrazovkami

WaF_MousePointerUtility_edge.gif

Přesouvání kurzoru přes vnější okraj

WaF_MousePointerUtility_position.gif

Snadné vyhledání kurzoru

WaF_MousePointerUtility_center.gif

Vrácení kurzoru zpět doprostřed obrazovky

Pohodlí pro vaše oči

RadiLight

RadiLight je snadno použitelné komfortní osvětlení pro radiology pracující v temných vyšetřovnách. Tlumené osvětlení na zadní straně obrazovky omezuje nadměrné zatížení očí, k němuž dochází při neustálém střídání pohledu na jasnou obrazovku a předměty ve slabě osvětleném okolí. Svítidlo RadiLight zapnuté jako jediný světelný zdroj při testování poklesu jasu diagnostického monitoru napomáhá k udržení konzistentních světelných podmínek. Takto navozená úroveň okolního osvětlení je reprodukovatelná i při pozdějším testování poklesu jasu. Součástí RadiLight je i samostatně ovládaná malá lampička na čtení umožňující prohlížet např. pacientské záznamy a usnadňující obsluhu klávesnice či dalších prvků.

WaF_RadiLight.gif

Funkce Work-and-Flow a jejich kompatibilita s modely RadiForce

 

RX560

RX1270

RX660

RX370

RX270

GX560-MD

MX217

MX243W

MX194

Hide-and-Seek

/

/

/

/

/

/

Switch-and-Go

/

/

/

/

Point-and-Focus

/

Instant-Backlight-Booster

/

/

/

/

/

/

Manual/Auto-Mode-Switch

Image-Rotation-Plus

/

/

/

/

Auto-Brightness-Switch

Mouse-Pointer-Utility

MS236WT-A podporuje pouze nástroj Mouse Pointer Utility

EIZO_FlexScan_Ergonomie_Sideshot_DSF2740_sRGB_3000x2000.jpg

Máte nějaké otázky?

Náš zdravotnický tým vám rád zodpoví veškeré dotazy týkající se řešení monitorů. Kontaktujte nás!

Kontaktujte ihned