FDU2603WT DuraVision

26palcový monitor FDU2603WT s dotykovým povrchem pro systémy ECDIS a radar vhodný k dennímu i nočnímu provozu. Splňuje požadavky normy IEC 60945.

  • 65 cm (26")
  • 1920 x 1200
  • VA
Obrázek produktu FDU2603WT DuraVision

Kvalita obrazu

Přesný, brilantní, kontrastní a ostrý obraz

Kalibrace dle normy ECDIS

Jas podsvícení, hodnota gamy a nastavení barevných kanálů RGB je továrně zkalibrováno tak, aby monitor dosahoval přesné reprodukce barev a splňoval vysoce specializované požadavky kladené na systémy ECDIS. Monitor vyhovuje požadavkům mezinárodních norem norem IEC 61174, IEC 62288 a IEC 62388 kladeným na radarové systémy a systémy elektronických navigačních map.

Image-quality_ECDIS.jpg

Velký rozsah ztlumování jasu pro proměnlivé okolní světlo

Hodí se pro denní i noční použití: Díky velkému rozsahu ztlumení jasu od méně než 1 cd/m2 až po 470 cd/m2 je tento monitor vhodný pro prostředí s proměnlivým okolním světlem. Jas monitoru lze optimálně nastavit pro jakékoli světelné poměry, a proto jej lze bezproblémově používat i v tmavých prostorách.

ImageQuality_WideDimmingRange.jpg

Vyšší kontrast a barevná věrnost v každém zorném úhlu

Panel VA s velký zorným úhlem zajišťuje, že kontrast neklesá a barvy nekolísají ani při sledování monitoru v ostrém úhlu. Reprodukce je naprosto přesná a obraz jasný i v rozích obrazovky.

Image-quality_VA-Panel.jpg

Pro dobro našeho zraku

Obraz bez chvění

Monitor při jakémkoli nastavení jasu generuje obraz zcela bez chvění. Výhoda pro uživatele: Oči se neunaví tak rychle, takže se před obrazovkou dá pracovat déle.

Dotykové funkce

Ovládání prstem nebo dotykovým perem

Dotyková obrazovka: rychlá a bezpečná

Díky kapacitní dotykové obrazovce lze monitor ovládat prsty nebo dotykovým hrotem. Poklepání, tažení, otočení, zmenšení - vše pracuje rychle a přímo. Dále je vysoce odolný proti prachu a kapkám vody a zabraňuje tak v neúmyslné obsluze.

Touch_Maritime.jpg

Trvanlivost

A spolehlivost

Spolehlivý na moři

Horko, zima, vibrace – monitor odolá trvalému zatížení v námořní dopravě. Splňuje technickou normu IEC 60945 pro oblast ochrany přírody a elektromagnetickou kompatibilitu (EMC), jež je předepsána pro schválení k použití na lodích. Dále jde o zařízení třídy ochrany IP65, a je tudíž chráněno před průnikem prachu a stříkající vody. Další vlastnosti: Speciální povlak ochraňuje elektroniku před vlhkostí. Ventilátor monitoru lze snadno vyměnit.

Warranty-reliability_High-sea.jpg

Schválení námořními klasifikačními orgány

Monitor splňuje požadavky většiny námořních klasifikací a je schválený u LR (Spojené království), DNV (Norsko/Německo), ABS (USA), NK (Japonsko) a EU RO MR.

Warranty-reliability_Maritime-classifications.jpg

Tříletá záruka

EIZO poskytuje tříletou záruku. Toto nám umožňuje pokročilý proces výroby, který je založen na jednoduchém a úspěšném principu: promyšlené a pokrokové technologie, k jejichž výrobě se používají výlučně materiály nejvyšší kvality.

3_years_garantie_across_CZ.jpg

Použití 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

FDU2603WT je konstruováno pro 24hodinové použití a vyznačuje se maximální spolehlivostí.

Warranty-reliability_24-7.jpg

Udržitelnost

Naše zodpovědnost

Sociálně zodpovědná výroba

Výroba modelu FDU2603WT probíhá sociálně zodpovědně. Nevyužívá se dětská ani nucená práce. Dodavatelé přispívající do dodavatelského řetězce procházejí pečlivým výběrem a zavazují se k sociálně zodpovědné výrobě. To se vztahuje především na takzvané konfliktní suroviny. Každoročně dobrovolně sepisujeme podrobnou zprávu o naší sociální zodpovědnosti.

Sustainability_Production.jpg

Přívětivý k životnímu prostředí a klimatu

Všechny monitory FDU2603WT vyrábíme v našich vlastních továrnách. Uplatňujeme systém environmentálního a energetického management dle ISO 14001 a ISO 50001. Opatření sahají od omezování odpadu, odpadních vod a emisí přes snižování surovinové a energetické náročnosti až po posilování environmentálního povědomí zaměstnanců. Zhodnocení těchto opatření je podstatnou součástí každoročně zveřejňované zprávy.

Sustainabilty_ISO14001.jpg

Dlouhá životnost a vytrvalost

FDU2603WT je navržen pro dlouhou životnost - obvykle výrazně přesahující záruční dobu. Náhradní díly jsou dostupné ještě mnoho let po skončení výroby. Celý životní cyklus bere ohledy na životní prostředí, neboť dlouhá životnost a opravitelnost šetří přírodní zdroje a klima. Při vývoji modelu FDU2603WT jsme dbali na nízké čerpání přírodních zdrojů, používání vysoce kvalitních součástí a materiálů a na pečlivou výrobu.

Sustainability_Sustainable-durable.jpg

Technické údaje

Obecné
Číslo produktu
FDU2603WT
Barva přístroje
černá
Oblast použití Průmysl
Produktová řada DuraVision
Oblasti použití Navigation maritime
Obrazovka
Úhlopříčka [palce] 26
Úhlopříčka [cm] 65
Formát 16:10
Viditelná plocha obrazu (šířka × výška) [v mm] 550 x 343
Ideální a doporučené rozlišení 1920 x 1200
Rozteč bodů [v mm] 0,29 x 0,2865
Technologie panelu VA
Max. pozorovací úhel ve vodorovném směru 176
Max. pozorovací úhel ve svislém směru 176
Zobrazitelné barvy nebo stupně šedé 16,7 mil. barev (D-Sub, 8 bitů), 16,7 mil. barev (DVI, 8 bitů)
Max. jas (obvykle) [cd/m²] 470
Max. kontrast (obvykle) 1500:1
Doba odezvy změna černá/bílá/černá (typická) 10/10
Typ podsvícení LED
Funkce a provoz
Standardní režimy barev/stupňů šedé 1x manuální umístění paměti, Day, Night, Dusk
24/7 provoz
Jazykové verze nabídky na obrazovce (OSD) en
Možnosti nastavení Informace o signálu, Barevný režim, Jas, Kontrast, Barevná teplota/Bílý bod, Gama, Barevný odstín, Sytost barev, Zarovnání, Backlight Off Mode, ECDIS Indicator, Power Indicator, Vstup signálu, Blokování obslužných prvků
Vestavěný zdroj
Provedení dotykové plochy
Typ dotykového panelu Promítané kapacitní (PCAP)
Operační systém podporující dotykové displeje Windows 8.1 (64-bit/32-bit), Windows 11, Windows 10
Počet rozpoznávaných bodů dotyku 5
Připojení
Rozhraní dotykového panelu USB
Vstupní konektory D-Sub, DVI-D (HDCP 1.4)
Signální výstupy D-Sub mini 15 pin (through-out (active))
Technické údaje USB USB 2
Konektory USB pro upstream 1 x type B
Grafický signál DVI Single Link (TMDS), RGB Analog
Řídicí konektor RS-232C, USB-Protocol
Synchronizace separátní, Composite
Elektrické údaje
Horizontální/vertikální frekvence DVI-D: 31-76 kHz/59-61 Hz; Dsub: 31-81 kHz/56-76
Hz
Maximální příkon [ve wattech] 108
Spotřeba při vypnutí monitoru [ve wattech] 0
Správa napájení AC: Rating AC 100 - 240 V (Operating: AC 85-264 V), 50/60 Hz, 1,2 A (AC 100 V) / 0,6 A (AC 200 V); DC: Rating DC+24 V (Operating: +30 % / -10 %), 4,5 A (DC 24 V)
Power management
Rozměry a hmotnost
Rozměry (bez stojanu) (šířka x výška x hloubka) [v mm] 624 x 456 x 86
Hmotnost (bez stojanu) [v kg] 15.1
Technický výkres (PDF) Technický výkres (PDF)
Certifikace a normy
Třída IP/ochrany IP65 (rear IP22)
Provozní teplota -15 - 55 °C / 10 - 90 % (R.H., non condensing)
Compass Safe Distance Standard compass: 1,5 m, Steering compass: 1 m
Certifikace Ship Classification: LR (UK), NK (Japan), ABS (USA), DNV (Norway), CE, CB, RoHS, WEEE, China RoHS, IEC60945, IEC61174, IEC62288, KC (K60950-1,K00022, K00024)
Software a příslušenství
Volitelné příslušenství TP5, MDS-T261
Záruka
Záruční doba 3 let

Soubory ke stažení a podpora

Kolem vašeho produktu

Příručky a dokumenty

Manuál - FDU2603WT

Produktový leták - FDU2603WT

PDF | 5 MB

Obrazy produktu FDU2603WT

ZIP | 4 MB

Software

Ovladač zařízení - FDU2603WT

Test monitoru

Rychle a snadno otestujte vlastnosti a parametry svého monitoru pomocí softwaru značky EIZO vyvinutého právě pro tento účel.

Často kladené otázky

Má-li monitor trvale vypadat jako nový a chcete-li prodloužit jeho životnost, doporučujeme jeho pravidelné čištění. Rám a plochu LCD panelu čistěte dle následujícího postupu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nikdy nepoužívejte ředidla, benzol, alkohol (etanol, metanol nebo izopropylalkohol), abrazivní prostředky nebo jiné silné roztoky, které by mohly poškodit povrch rámu nebo LCD panelu.

Rám
Odstraňte skvrny jemným hadříkem navlhčeným ve slabém čisticím prostředku. Nikdy nestříkejte vosk nebo čisticí prostředky přímo na rám. (Podrobné informace najdete v uživatelské příručce.)

LCD displej
Plochu obrazovky lze v případě potřeby očistit jemným hadříkem (např. bavlna nebo utěrka na brýle). Obtížně odstranitelné skvrny pomůže zpravidla překonat mírné navlhčení hadříku vodou, které zvýší čisticí účinek.

Ne, ovladač není zapotřebí. Monitory jsou rozpoznány prostřednictvím signálového vstupu a poté nainstalovány jako standardní monitor nebo monitor Plug & Play.

Přímé doporučení není možno poskytnout. Výstupní signál by měl být digitální a měl by podporovat maximální rozlišení monitoru.

Systém kódování digitálního signálu jako ochrana proti kopírování digitálního obsahu, jako je video, hudba atp. Přenos digitálního obsahu je chráněn tak, že obsah je na straně vysílače zakódován, přenesen pomocí výstupu DVI a na straně přijímače opět dekódován. Digitální obsah není možné reprodukovat, není-li funkce HDCP podporována současně na straně vysílače i přijímače.

Obrazovky se skládají z milionů obrazových prvků o ploše menší než setina čtverečního milimetru. Tyto prvky mohou vykazovat závady, které se projeví trvalým svícením nebo zhasnutím. Jejich viditelnost závisí především na okolní ploše. Svíticí body jsou např. ve světlém okolí téměř neznatelné. Každá obrazovka LCD je z hlediska výskytu vadných pixelů jiná.
Abychom mohli jasně odpovědět na otázku, jaký počet vadných pixelů považuje společnost EIZO za nepřípustný, jsou obrazovky značky EIZO testovány dle uznávaných mezinárodních norem. V průměru ze všech přístrojů se těchto přípustných tolerancí ani zdaleka nedosahuje. LCD panely, které tyto požadavky nesplňují, EIZO na trh neuvádí.  V závislosti na modelu jsou monitory značky EIZO zárukou nulového výskytu vadných pixelů pro trvale svíticí subpixely (obrazové prvky dle ISO 9241-307). Doba trvání: šest měsíců od data prodeje.

EIZO disponuje v ČR a na Slovensku vlastním servisním střediskem.

Kontaktní osoba: Miroslav Švec
Meteor Centre Office Park "B"
Sokolovská 100/94
CZ - 186 00 Praha 8

vchod pro pěší z ulice Thámova 32
hned naproti výstupu z metra B - stanice Křižíkova

tel.: +420 222 319 711
mobil: +420 723 448 935
e-mail: miroslav.svec@eizo.com
Otevřeno - příjem a výdej zakázek  Po – Pá 9:00 – 17:00

Záruka & Opravy

Od data účinnosti českého zákona není dovoleno vyhazovat tato zařízení do odpadu. Je třeba je likvidovat ekologicky a recyklovat. To platí i pro staré přístroje značky EIZO.

Jako soukromý uživatel můžete svůj starý monitor odevzdat v místní sběrně. Odevzdání je bezplatné. Adresu nejbližší sběrny zjistíte u obecního úřadu.

Obchodníky prosíme, aby nás kontaktovali.

Obraťte se prosím na našeho servisního partnera:
Kontaktní osoba: Miroslav Švec
Meteor Centre Office Park "B"
Sokolovská 100/94
CZ - 186 00 Praha 8

vchod pro pěší z ulice Thámova 32
hned naproti výstupu z metra B - stanice Křižíkova

tel.: +420 222 319 711
mobil: +420 723 448 935
e-mail: miroslav.svec@eizo.com
Otevřeno - příjem a výdej zakázek  Po – Pá 9:00 – 17:00

Záruka & Opravy

Písmena za čísly mají následující význam:

  • BK: Barva rámu černá
  • GY: Barva rámu šedá
  • WS: Barva rámu bílo-stříbrná
  • WT: Barva rámu bílá

Monitory EIZO jsou většinou vybaveny dvěma nebo více signálovými vstupy. Tlačítkem na přední straně monitoru můžete bez problémů přepínat mezi dvěma či více počítači. U přístrojů s přepínačem KVM se současně s tím přepíná i rozbočovač USB na příslušný počítač.

Zobrazuje se 10 z 21 často kladených otázek

Záruka

Společnost EIZO nabízí záruku až pět let, některé výrobky však mají jinou záruční dobu. Přesné záruční lhůty pro jednotlivé výrobky naleznete buď ve výše uvedených záručních podmínkách, v datovém listu nebo na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO. Dlouhé záruční lhůty jsou umožněny vysoce rozvinutým výrobním procesem založeným na jednoduchém principu úspěchu: sofistikované a inovativní technologii monitorů, vyráběných ze špičkových materiálů. Pětiletá záruka pro vás znamená vysokou míru jistoty investice a úsporu následných nákladů (total cost of ownership), které by bez záručního servisu vznikly například při údržbě a opravách.

  • Inovativní servisní koncept společnosti EIZO, který stanovuje standardy a odpovídá trendu prodlužování doby amortizace. Bezpečnost, která přesvědčí a na kterou se můžete spolehnout.
  • Prvotřídní materiál a pečlivé zpracování zajišťují mimořádnou životnost a umožňují tak dlouhé záruční doby.
  • Následné náklady, které by vznikly bez záručního servisu, např. na údržbu a opravy, jsou vyloučeny a vedou k optimalizaci transparentnosti nákladů (TCO - Total Cost of Ownership).
Podrobnosti o záručních službách EIZO