FDU2603WT DuraVision

26palcový monitor FDU2603WT s dotykovým povrchem pro systémy ECDIS a radar vhodný k dennímu i nočnímu provozu. Splňuje požadavky normy IEC 60945.

  • 65 cm (26")
  • 1920 x 1200
  • VA
Obrázek produktu FDU2603WT DuraVision

Kvalita obrazu

Přesný, brilantní, kontrastní a ostrý obraz

Kalibrace dle normy ECDIS

Jas podsvícení, hodnota gamy a nastavení barevných kanálů RGB je továrně zkalibrováno tak, aby monitor dosahoval přesné reprodukce barev a splňoval vysoce specializované požadavky kladené na systémy ECDIS. Monitor vyhovuje požadavkům mezinárodních norem norem IEC 61174, IEC 62288 a IEC 62388 kladeným na radarové systémy a systémy elektronických navigačních map.

Image-quality_ECDIS.jpg

Velký rozsah ztlumování jasu pro proměnlivé okolní světlo

Hodí se pro denní i noční použití: Díky velkému rozsahu ztlumení jasu od méně než 1 cd/m2 až po 470 cd/m2 je tento monitor vhodný pro prostředí s proměnlivým okolním světlem. Jas monitoru lze optimálně nastavit pro jakékoli světelné poměry, a proto jej lze bezproblémově používat i v tmavých prostorách.

ImageQuality_WideDimmingRange.jpg

Vyšší kontrast a barevná věrnost v každém zorném úhlu

Panel VA s velký zorným úhlem zajišťuje, že kontrast neklesá a barvy nekolísají ani při sledování monitoru v ostrém úhlu. Reprodukce je naprosto přesná a obraz jasný i v rozích obrazovky.

Image-quality_VA-Panel.jpg

Pro dobro našeho zraku

Obraz bez chvění

Monitor při jakémkoli nastavení jasu generuje obraz zcela bez chvění. Výhoda pro uživatele: Oči se neunaví tak rychle, takže se před obrazovkou dá pracovat déle.

Dotykové funkce

Ovládání prstem nebo dotykovým perem

Dotyková obrazovka: rychlá a bezpečná

Díky kapacitní dotykové obrazovce lze monitor ovládat prsty nebo dotykovým hrotem. Poklepání, tažení, otočení, zmenšení - vše pracuje rychle a přímo. Dále je vysoce odolný proti prachu a kapkám vody a zabraňuje tak v neúmyslné obsluze.

Touch_Maritime.jpg

Trvanlivost

A spolehlivost

Spolehlivý na moři

Horko, zima, vibrace – monitor odolá trvalému zatížení v námořní dopravě. Splňuje technickou normu IEC 60945 pro oblast ochrany přírody a elektromagnetickou kompatibilitu (EMC), jež je předepsána pro schválení k použití na lodích. Dále jde o zařízení třídy ochrany IP65, a je tudíž chráněno před průnikem prachu a stříkající vody. Další vlastnosti: Speciální povlak ochraňuje elektroniku před vlhkostí. Ventilátor monitoru lze snadno vyměnit.

Warranty-reliability_High-sea.jpg

Schválení námořními klasifikačními orgány

Monitor splňuje požadavky většiny námořních klasifikací a je schválený u LR (Spojené království), DNV (Norsko/Německo), ABS (USA), NK (Japonsko) a EU RO MR.

Warranty-reliability_Maritime-classifications.jpg

Tříletá záruka

EIZO poskytuje tříletou záruku. Toto nám umožňuje pokročilý proces výroby, který je založen na jednoduchém a úspěšném principu: promyšlené a pokrokové technologie, k jejichž výrobě se používají výlučně materiály nejvyšší kvality.

Použití 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

FDU2603WT je konstruováno pro 24hodinové použití a vyznačuje se maximální spolehlivostí.

Warranty-reliability_24-7.jpg

Udržitelnost

Naše zodpovědnost

Sociálně zodpovědná výroba

Výroba modelu FDU2603WT probíhá sociálně zodpovědně. Nevyužívá se dětská ani nucená práce. Dodavatelé přispívající do dodavatelského řetězce procházejí pečlivým výběrem a zavazují se k sociálně zodpovědné výrobě. To se vztahuje především na takzvané konfliktní suroviny. Každoročně dobrovolně sepisujeme podrobnou zprávu o naší sociální zodpovědnosti.

Sustainability_Production.jpg

Přívětivý k životnímu prostředí a klimatu

Všechny monitory FDU2603WT vyrábíme v našich vlastních továrnách. Uplatňujeme environmentální management dle ISO 14001. Opatření sahají od omezování odpadu, odpadních vod a emisí přes snižování surovinové a energetické náročnosti až po posilování environmentálního povědomí zaměstnanců. Zhodnocení těchto opatření je podstatnou součástí každoročně zveřejňované zprávy.

Sustainabilty_ISO14001.jpg

Dlouhá životnost a vytrvalost

FDU2603WT je navržen pro dlouhou životnost - obvykle výrazně přesahující záruční dobu. Náhradní díly jsou dostupné ještě mnoho let po skončení výroby. Celý životní cyklus bere ohledy na životní prostředí, neboť dlouhá životnost a opravitelnost šetří přírodní zdroje a klima. Při vývoji modelu FDU2603WT jsme dbali na nízké čerpání přírodních zdrojů, používání vysoce kvalitních součástí a materiálů a na pečlivou výrobu.

Sustainability_Sustainable-durable.jpg

Technické údaje

Obecné
Číslo produktu
FDU2603WT
Barva přístroje
černá
Oblast použití Průmysl
Produktová řada DuraVision
Oblasti použití Navigation maritime
Obrazovka
Úhlopříčka [palce] 26
Úhlopříčka [cm] 65
Formát 16:10
Viditelná plocha obrazu (šířka × výška) [v mm] 550 x 343
Ideální a doporučené rozlišení 1920 x 1200
Rozteč bodů [v mm] 0,29 x 0,2865
Technologie panelu VA
Max. pozorovací úhel ve vodorovném směru 176
Max. pozorovací úhel ve svislém směru 176
Zobrazitelné barvy nebo stupně šedé 16,7 mil. barev (D-Sub, 8 bitů), 16,7 mil. barev (DVI, 8 bitů)
Max. jas (obvykle) [cd/m²] 470
Max. kontrast (obvykle) 1500:1
Doba odezvy změna černá/bílá/černá (typická) 10/10
Typ podsvícení LED
Funkce a provoz
Standardní režimy barev/stupňů šedé 1x manuální umístění paměti, Day, Night, Dusk
24/7 provoz
Jazykové verze nabídky na obrazovce (OSD) en
Možnosti nastavení Informace o signálu, Barevný režim, Jas, Kontrast, Barevná teplota/Bílý bod, Gama, Barevný odstín, Sytost barev, Zarovnání, Backlight Off Mode, ECDIS Indicator, Power Indicator, Vstup signálu, Blokování obslužných prvků
Vestavěný zdroj
Provedení dotykové plochy
Typ dotykového panelu Promítané kapacitní (PCAP)
Operační systém podporující dotykové displeje Windows 8.1 (64-bit/32-bit), Windows 11, Windows 10
Počet rozpoznávaných bodů dotyku 5
Připojení
Rozhraní dotykového panelu USB
Vstupní konektory D-Sub, DVI-D (HDCP 1.4)
Signální výstupy D-Sub mini 15 pin (through-out (active))
Technické údaje USB USB 2
Konektory USB pro upstream 1 x type B
Grafický signál DVI Single Link (TMDS), RGB Analog
Řídicí konektor RS-232C, USB-Protocol
Synchronizace separátní, Composite
Elektrické údaje
Horizontální/vertikální frekvence DVI-D: 31-76 kHz/59-61 Hz; Dsub: 31-81 kHz/56-76
Hz
Maximální příkon [ve wattech] 108
Spotřeba při vypnutí monitoru [ve wattech] 0
Správa napájení AC: Rating AC 100 - 240 V (Operating: AC 85-264 V), 50/60 Hz, 1,2 A (AC 100 V) / 0,6 A (AC 200 V); DC: Rating DC+24 V (Operating: +30 % / -10 %), 4,5 A (DC 24 V)
Power management
Rozměry a hmotnost
Rozměry (bez stojanu) (šířka x výška x hloubka) [v mm] 624 x 456 x 86
Hmotnost (bez stojanu) [v kg] 15.1
Technický výkres (PDF) Technický výkres (PDF)
Naklápění 0 / 0
Certifikace a normy
Třída IP/ochrany IP65 (rear IP22)
Provozní teplota -15 - 55 °C / 10 - 90 % (R.H., non condensing)
Compass Safe Distance Standard compass: 1,5 m, Steering compass: 1 m
Certifikace Ship Classification: LR (UK), NK (Japan), ABS (USA), DNV (Norway), CE, CB, RoHS, WEEE, China RoHS, IEC60945, IEC61174, IEC62288, KC (K60950-1,K00022, K00024)
Software a příslušenství
Volitelné příslušenství TP5, MDS-T261
Záruka
Záruční doba 3 let

Soubory ke stažení a podpora

Kolem vašeho produktu

Příručky a dokumenty

Manuál - FDU2603WT

Produktový leták - FDU2603WT

PDF | 12 MB

Obrazy produktu FDU2603WT

ZIP | 4 MB

Software

Ovladač zařízení - FDU2603WT

Test monitoru

Rychle a snadno otestujte vlastnosti a parametry svého monitoru pomocí softwaru značky EIZO vyvinutého právě pro tento účel.

Často kladené otázky

Monitory EIZO jsou většinou vybaveny dvěma nebo více signálovými vstupy. Tlačítkem na přední straně monitoru můžete bez problémů přepínat mezi dvěma či více počítači. U přístrojů s přepínačem KVM se současně s tím přepíná i rozbočovač USB na příslušný počítač.

Může se např. jednat o problém spojený s ovladačem grafické karty. Nainstalujte prosím nejnovější ovladač pro svou grafickou kartu a restartujte počítač i monitor.
Starší grafické karty nemusejí být schopny zobrazit toto rozlišení; v takovém případě budete potřebovat novou grafickou kartu s odpovídajícím výstupem.

Nejprve prosím zkontrolujte rozlišení LCD obrazovky. Zjistěte, jaké je pro daný LCD panel doporučené rozlišení. Pokud jste nastavili nižší rozlišení, než je doporučeno, může dojít k rozostření.

LCD displej se skládá z pevného počtu obrazových prvků (pixelů), které rozsvícením tvoří obraz. Obraz se skládá z horizontálních a vertikálních pixelů. LCD panely dosahují nejvyšší kvality obrazu, když je možné přiřadit data všem pixelům, tj. když rozlišení nastavené v počítači odpovídá rozlišení LCD displeje.

Teplota barev je měřítko pro měření bílého bodu a udává se v kelvinech. U vysokých teplot svítí bílý bod světle modře, zatímco u nižší teplot se zbarvuje spíše do červena.
5000 K: Užívá se často v tiskařském průmyslu.
6500 K: Hodí se k zobrazení fotografií a videa.

Podání barevného tónu závisí na změně intenzity vstupního signálu. Tento vztah se obecně označuje jako koeficient gama. U reprodukce obrazu způsobují nižší hodnoty gama bělavější obraz, zatímco vyšší hodnoty gama dělá obraz kontrastnějším.

Mezinárodní standard pro barevný prostor RGB. K přizpůsobení barev mezi různými oblastmi použití a přístroji, jako jsou monitory, scannery a digitální fotoaparáty, byl definován barevný prostor, který lze nastavit ve většině přístrojů. Obrazy sRGB, které jsou vytvářeny nebo reprodukovány v přístrojích sRGB, mají nejvýše pokrytí prostoru sRGB a nedisponují barvami mimo barevný prostor sRGB. Přiřazení barev i bílého bodu a koeficientu gama je pevně definováno.

Spolu s počítačem kompatibilním s technologií USB funguje monitor jako rozbočovač, k němuž lze pomocí USB připojit další periferie.

Údaj o pozorovacím úhlu označuje úhel, pod nímž je dosaženo kontrastu vyššího než 10:1. Většinou jde o hodnoty od 160° do 178°. Tyto hodnoty nevypovídají nic o tom, jakých mimořádných rozdílů kontrastu lze dosáhnout v rámci pozorovacího úhlu. Pro uživatele by nemělo docházet ke zřetelným změnám kontrastu mezi kolmým a mírně šikmým úhlem pohledu. Nesmí panovat rozdíly mezi pohledem pozorovatele do středu a k okraji obrazu. Zřetelněji vynikne stabilita kontrastu u různých LCD technologií při použití měřicího diagramu nebo přímým vizuálním porovnáním. Čím stabilnější jsou kontrasty v zorném kuželu pozorovatele, tím lepší je reprodukce obrazu.

Zde se v monitoru přiřazují hodnoty signálu k barevným tónům na výstupu. Kvůli přesnému ovládání barev jsou monitory EIZO vybaveny 24-, 16-, 14- nebo 10bitovou LUT (Look-Up-Table) tabulkou namísto běžné 8bitové. Tuto přesnou práci vykonává speciální, vysoce výkonný čip, vyvinutý firmou EIZO.

Zobrazuje se 10 z 21 často kladených otázek

Záruka

Společnost EIZO nabízí záruku až pět let, některé výrobky však mají jinou záruční dobu. Přesné záruční lhůty pro jednotlivé výrobky naleznete buď ve výše uvedených záručních podmínkách, v datovém listu nebo na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO. Dlouhé záruční lhůty jsou umožněny vysoce rozvinutým výrobním procesem založeným na jednoduchém principu úspěchu: sofistikované a inovativní technologii monitorů, vyráběných ze špičkových materiálů. Pětiletá záruka pro vás znamená vysokou míru jistoty investice a úsporu následných nákladů (total cost of ownership), které by bez záručního servisu vznikly například při údržbě a opravách.

  • Inovativní servisní koncept společnosti EIZO, který stanovuje standardy a odpovídá trendu prodlužování doby amortizace. Bezpečnost, která přesvědčí a na kterou se můžete spolehnout.
  • Prvotřídní materiál a pečlivé zpracování zajišťují mimořádnou životnost a umožňují tak dlouhé záruční doby.
  • Následné náklady, které by vznikly bez záručního servisu, např. na údržbu a opravy, jsou vyloučeny a vedou k optimalizaci transparentnosti nákladů (TCO - Total Cost of Ownership).
Podrobnosti o záručních službách EIZO