Reference DuraVision

Salzgitter AG

Ocelářská a technologická skupina sází na IP dekodéry od společnosti EIZO pro video dohled

Salzgitter_stage1.jpg

V souvislosti s přechodem z analogové na digitální videotechniku čelila společnost Salzgitter Digital Solutions GmbH (SZDS), jakožto servisní společnost IT společnosti Salzgitter AG (SZAG), určitým výzvám. Důvodem bylo, že v mnoha oblastech společnosti SZAG existovalo přímé propojení mezi kamerou a monitorem, někdy společně s rozdělovačem obrazu.

Analog se stává digitálním

Při hledání vhodného profesionálního digitálního řešení nakonec dlouholetý IT partner ocelářské a technologické skupiny narazil na IP dekodér DX0211-IP od společnosti EIZO. Po podrobné prezentaci produktu odpovědnými manažery klíčových zákazníků společnosti EIZO se společnost SZDS rozhodla pořídit a otestovat dekódovací box EIZO IP. Test dopadl naprosto pozitivně. Rozhodujícími faktory byly především funkčnost, spolehlivost a kvalita řešení EIZO.

Salzgitter_Quote-1.jpg

"Díky dekodéru EIZO IP lze analogové bezpečnostní videosystémy rychle a snadno převést na nový digitální standard. Koncepce bez počítače navíc zohledňuje i ochranu citlivých infrastruktur (ochrana dat)."

Sascha Dittwaldt

Odborný konzultant pro řízení poptávky u SZDS

Jednoduchá instalace šetří čas

Použití dekodéru EIZO IP DX0211-IP nabízí společnosti SZAG mnoho výhod. Například obraz z několika IP kamer lze zobrazit na jednom monitoru současně a flexibilně jej uspořádat - bez ohledu na velikost a rozlišení. Kromě toho k obsluze monitoru nejsou zapotřebí ani počítače, ani software či jiný hardware, což výrazně usnadňuje instalaci řešení a šetří čas a námahu.

Namontované dekodéry IP

Prostorově úsporná instalace dekodérů IP

Salzgitter_Quote-2.jpg

"Díky své vysoké flexibilitě a spolehlivosti je pro nás dekodér DX0211-IP IP ideálním řešením. Díky provozu bez počítače odpadá časově náročná aktualizace a záplatování, které s sebou nese operační systém Windows. Náročnost údržby je pro nás proto mnohem nižší."

Patrick Lemke

Vedoucí týmu Technologie zpráv, monitorovací a řídicí systémy v SZDS

Použitý dekodér IP

Oblasti použití DX0211-IP ve společnosti SZAG jsou rozmanité. Na začátku byla nahrazena analogová přímá připojení na jeřábových systémech. Na každé zařízení byl instalován jeden dekodér EIZO IP, který v závislosti na jeřábu zobrazuje až čtyři videostreamy na jednom monitoru. To jeřábníkovi umožňuje přesné a bezpečné vedení ramene jeřábu. Mezitím společnost také převádí celé řídicí konzoly na digitální videotechnologii. Pro zajištění kontroly ve výrobním procesu, je na monitory v řídících místnostech připojeno a zobrazováno video až z šestnácti bezpečnostních kamer. IP dekódovací box se používá vždy, když nejsou žádoucí nebo potřebné ani záznamy, ani videoservery.

Videodohled v řídicí místnosti

Video dohled v řídicí místnosti - až 16 video streamů je přenášeno na připojené monitory.

V průmyslovém prostředí společnosti SZAG je klíčová vysoká dostupnost a nepřetržitý provoz. Většina kamer ve společnosti se proto používá také pro zabezpečení výroby. Použití dekodéru IP DX0211-IP eliminuje možnost vzniku poruch. A pokud by se oproti očekávání vyskytl problém s IP dekodérem, lze jej rychle a pohotově vyměnit, což je při průmyslové výrobě důležité a klíčové.

Salzgitter_Content_Firma.jpg

O společnosti Salzgitter Digital Solutions GmbH

Salzgitter Digital Solutions GmbH je jedním z předních německých poskytovatelů IT služeb a dceřinou společností německé ocelářské a technologické skupiny Salzgitter AG s dlouholetou tradicí. Poskytovatel IT služeb se ohlíží za více než 30 lety zkušeností s interními i externími klienty.

Na webové stránky