FlexScan Reference

Pracovní stanice s osmi očima...

v řídicí místnosti operačního střediska SBB v Oltenu

SBB_Stage_Startseite_2256x1270.png

Vezměte 350 odborníků na vlakovou dopravu a 100 provozních pracovišť, každé s osmi monitory EIZO FlexScan EV2456 - a každý den můžete bezpečně řídit více než 10 000 osobních a nákladních vlaků po celý den.

Zde, v řídicí místnosti operačního střediska SBB v Oltenu, dohlížejí „železniční dispečeři“ na 8 400 osobních vlaků a 1 850 nákladních vlaků denně - mezi Mittellandem a městy Basilej, Bern, Lucern a Olten, stejně jako na příjezdy ke dvěma osám NEAT Gotthard a Lötschberg. A každý rok přibývají další vlaky.

Osm „očí EIZO“ na každém pracovišti navíc zobrazuje 750 km železniční sítě se 188 stanicemi, 2 850 výhybkami a 3 050 návěstidly. Stručně řečeno: díky špičkovým monitorům EIZO mají zaměstnanci v SBB vše pod kontrolou

SBB_Images_1_1728x1152.png

Nejužší rámeček monitoru na světě pro instalaci více monitorů

Každý zaměstnanec má na svých osmi monitorech EIZO FlexScan EV2456 přehled o aktuálně přijíždějících, odjíždějících a projíždějících vlacích; zobrazují se také informace pro cestující.

Na první pohled vypadají struktury na monitorech jako „pletené vzory“. Odborníci na vlakovou dopravu však přesně vědí, co vidí a co je třeba udělat. Velká část vlakové dopravy probíhá automaticky. Pokud však dojde k odchylkám nebo poruše, je zapotřebí plné soustředění; v takovém případě zaměstnanci zasahují ručně. Nejužší rámeček monitoru na světě je ideální pro instalaci více monitorů vedle sebe a usnadňuje rychlou změnu pohledu z jednoho monitoru na druhý.

SBB_Images_2_1728x1152.png
SBB_Images_3_1728x1152.png

Žádné kompromisy v kvalitě

Pokud jde o kvalitu práce zaměstnanců, SBB nedělá žádné kompromisy. Ergonomické vlastnosti EIZO monitorů jsou spolu se spolehlivostí a kvalitou obrazu nejvyšší prioritou.

Díky výškově nastavitelným pracovním stolům a navíc výškově nastavitelným monitorům si mohou zaměstnanci dokonale přizpůsobit své pracoviště svým potřebám a pracovat na kterémkoli ze 100 provozních pracovišť.

Vestavěný senzor Auto-EcoView měří změnu okolního osvětlení a automaticky optimalizuje obrazovku na ideální hodnoty jasu. Tyto funkce pracovníci velmi oceňují, protože unavené oči a bolavá záda již nejsou problémem ani v náročných dnech. Pokud jde o kvalitu obrazu, osm „očí EIZO“ nabízí reálnou reprodukci barev a stabilní obraz bez poblikávání.

SBB_Images_4_1728x1152.png

Udržitelná investice, která se vyplatí

Díky neustálému výzkumu, vývoji a přesné kontrole kvality může společnost EIZO nabídnout na monitory pětiletou záruku. 

To je možné díky vysoké kvalitě a nízké poruchovosti. Pro SBB je to nepochybně bezpečná investice do budoucnosti.

SBB_Images_5_1728x1152.png

Zjistěte, jak se operační centrum SBB v Oltenu může spolehnout na kvalitu monitorů EIZO.

SBB_Image_Copy_Large_1080x1080.png

Centrum operačního střediska SBB

Od roku 2016 bude železniční doprava v centrální části, severozápadního a středního Švýcarska řízena z centrálního operačního střediska. Srdcem je velín, který navazuje na komplex provozních a stavebních služeb. 

Architektonické řešení zdůrazňuje různé funkce budovy. Čtyřpodlažní cetrální budova je členěna vertikálně. Horní skleněné patro mírně vystupuje.