Software

ColorNavigator

Software ColorNavigator slouží k jednoduché a přesné kalibraci monitorů ColorEdge.

Obrázek produktu ColorNavigator

ColorNavigator

Software spravující barvy pro všechny tvůrčí uživatele

Software pro kalibraci a zajištění kvality

Při jeho použití se zadají požadované hodnoty jasu, úrovně bílého bodu a gamy a podle nich se provede samočinná kalibrace. ColorNavigator 7 je nejnovější software pro kalibraci a plnění kvalitativních požadavků určený pro monitory řady ColorEdge vybavené správou barev. Kombinuje funkce předchozích programů ColorNavigator 6 a ColorNavigator NX a přináší pokročilejší a vylepšené funkce pro tvůrčí pracovníky z nejrůznějších oborů. Software zjednodušuje hardwarovou kalibraci a vytváří nezbytný základ předvídatelné podoby výsledné fotografie, designu, výtisku nebo videa.

Různé barevné režimy

Barevné režimy v ColorNavigator a OSD monitoru

Barevné režimy v programu ColorNavigator a v nabídce na monitoru

V paměti monitoru jsou uloženy různé barevné režimy jako například sRGB, AdobeRGB nebo Rec709. Pomocí programu ColorNavigator lze tyto režimy upravit a zkalibrovat.

Mezi jednotlivými režimy můžete přepínat třemi různými způsoby: tlačítkem Mode s následným výběrem z nabídky na obrazovce, programem ColorNavigator anebo kliknutím na symbol ColorNavigator na hlavním panelu. Ve všech případech se tím samočinně aktivuje i správný obrazovkový profil ICC v operačním systému, takže programy využívající správu barev vždy pracují se zvoleným nastavením monitoru a neustále zobrazují správné barvy.

Cílové kalibrační hodnoty lze kdykoliv upravit, zkalibrovat či přejmenovat.

Současná kalibrace všech barevných režimů

Současná kalibrace

Mezi funkce programu ColorNavigator patří možnost zkalibrovat všechny barevné režimy (standardní režimy) najednou, takže už nebudete ztrácet čas kalibrací každého režimu zvlášť. Je to rychlejší a máte jistotu, že váš monitor zobrazuje ve všech režimech správné barvy.

Plánovaná samočinná kalibrace

Pro zajištění trvale přesné reprodukce barev se monitor musí v pravidelných intervalech kalibrovat. Prostřednictvím softwaru ColorNavigator můžete automatickou kalibraci s vestavěným kalibračním senzorem naplánovat na určité časy nebo pravidelné intervaly, a to i v době, kdy je monitor vypnutý. Pokud nebudete chtít využívat plně automatické kalibrace, může vám k zajištění konzistentního barevného podání pomoci zobrazování výzvy ke kalibraci v nastavitelných intervalech.

Plánovaná automatická rekalibrace

Jednotné nastavení kalibrací při používání různých počítačů

Software ColorNavigator přiřazuje a ukládá požadované kalibrační hodnoty barevných režimů přímo do monitoru a nikoliv do počítače. Proto uživatelé nemusí monitor znovu kalibrovat, když k němu připojí jiný počítač, než použili při kalibraci.

Kalibrační data uložená v monitoru

Kalibrační údaje se ukládají v monitoru

Emulace filmu pomocí 3D LUT

Software ColorNavigator lze využívat i v systémech pro color grading, neboť umí zpracovat převodní tabulky 3D LUT z videoprodukce.

Kompatibilní jsou pouze modely řady CG. Neplatí pro modely CG2730 a CG2420.

Emulace filmu pomocí 3D LUT

Ruční doladění standardních profilů

V programu ColorNavigator lze ručně doladit úroveň bílého bodu a jasu továrně zkalibrovaných profilů s nastavením barev. V závislosti na světelných podmínkách pracoviště a na individuálním vnímání uživatele se může stát, že náhled se nebude dokonale shodovat s výtiskem. Pak lze doporučit ruční doladění reprodukce obrazu s využitím údajů z tovární kalibrace. Výsledkem bude nejdokonalejší možné sladění náhledu na monitoru s následným výtiskem, a to při respektování skutečných světelných podmínek a individuálního vnímání daného uživatele. Kalibrační senzor k tomu není zapotřebí.

Ruční kalibrace

CN6 a CN7 by neměly být nainstalovány na jednom počítači současně. Cílové hodnoty vytvořené v CN7 mohou po spuštění CN6 zmizet.

Technické údaje

Kompatibilní operační systémy

 

Mac

macOS Ventura (13) / macOS Monterey (12) / macOS Big Sur (11, M1) / macOS Big Sur (11, Intel) / macOS Catalina (10.15) / macOS Mojave (10.14)

Windows

Windows 11 / Windows 10* (64-bit) * The ARM-based Windows 10 is not supported.

Linux

Red Hat Enterprise Linux 7 (64-bit) / Red Hat Enterprise Linux 8 (64-bit)

Kompatibilní monitory

CG3146, CG319X, CG248-4K, CG2700S, CG2700X, CG279X, CG2730, CG247X, CG2420, CG247, CS2731, CS2730, CS2420

CG3145, CG318-4K, CG277, CG276*, CG275W*, CG246*, CG245W*, CX271*, CX270*, CX241, CX240*, CS270, CS240, CS230*

* Nelze volit barevné režimy. Nastavitelné hodnoty závisí na konkrétním modelu.

Kompatibilní měřicí přístroje

Seznam kompatibilních měřicích přístrojů naleznete na anglických globálních webových stránkách EIZO.

Soubory ke stažení a podpora

Kolem vašeho produktu

Příručky a dokumenty

ColorNavigator 7 Představení

Software pro správu barev, nastavení obrazových parametrů a kalibraci monitorů zaručující korektní barevnou reprodukci dat pro všechny tvůrčí uživatele.

PDF | 662 KB

ColorNavigator 7 Introduction

Anglicky

PDF | 5 MB

Software

ColorNavigator

Software ColorNavigator slouží k jednoduché a přesné kalibraci monitorů ColorEdge.

Záruka

Společnost EIZO nabízí záruku až pět let, některé výrobky však mají jinou záruční dobu. Přesné záruční lhůty pro jednotlivé výrobky naleznete buď ve výše uvedených záručních podmínkách, v datovém listu nebo na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO. Dlouhé záruční lhůty jsou umožněny vysoce rozvinutým výrobním procesem založeným na jednoduchém principu úspěchu: sofistikované a inovativní technologii monitorů, vyráběných ze špičkových materiálů. Pětiletá záruka pro vás znamená vysokou míru jistoty investice a úsporu následných nákladů (total cost of ownership), které by bez záručního servisu vznikly například při údržbě a opravách.

  • Inovativní servisní koncept společnosti EIZO, který stanovuje standardy a odpovídá trendu prodlužování doby amortizace. Bezpečnost, která přesvědčí a na kterou se můžete spolehnout.
  • Prvotřídní materiál a pečlivé zpracování zajišťují mimořádnou životnost a umožňují tak dlouhé záruční doby.
  • Následné náklady, které by vznikly bez záručního servisu, např. na údržbu a opravy, jsou vyloučeny a vedou k optimalizaci transparentnosti nákladů (TCO - Total Cost of Ownership).
Podrobnosti o záručních službách EIZO