Software pro kreativní profesionály

Quick Color Match

Program Quick Color Match vyvinulo EIZO ve spolupráci s firmami Adobe, Canon a Epson. EIZO v těsné spolupráci s předními světovými značkami spjatými s tvůrčími obory vytvořilo rychlý a jednoduchý program pro tisk fotografií na domácí fotografické inkoustové tiskárně.

Obrázek produktu Quick Color Match

Adobe, Canon, Epson a EIZO

Společnými silami za účinné řešení

Program Quick Color Match vyvinulo EIZO ve spolupráci s firmami Adobe, Canon a Epson. EIZO v těsné spolupráci s předními světovými značkami spjatými s tvůrčími obory vytvořilo rychlý a jednoduchý program pro tisk fotografií na domácí fotografické inkoustové tiskárně.

Partner QCM

Funkce Quick Colour Match provádí potřebná nastavení monitoru, softwaru a tiskárny pomocí funkce drag-and-drop. Slouží k rychlému a snadnému přizpůsobení zobrazení na monitoru a tisku.

Stačí pár kliknutí

Rychlá a jednoduchá správa barev

Ani ten nejlepší počítačový hardware nemůže reprodukovat správné barvy, pokud není sladěné nastavení hardwaru a softwaru. Řetězec začíná nastavením monitoru, pokračuje přes nastavení softwaru pro zpracování fotografií a končí nastavením tiskárny. Jediné chybné nastavení může přivodit zřetelnou odchylku podoby výtisku od zobrazení na monitoru.

V programu Quick Color Match musí uživatel jenom zvolit použitý papír. Software provede potřebná nastavení správy barev, čímž umožní rychlé a jednoduché sladění výtisku s obrazem na monitoru prostřednictvím několika kliknutí myši.

Program Quick Color Match zjednodušuje následující úkony při správě barev:

1. Nastavení monitoru

Jakmile přetáhnete fotografii do okna programu Quick Color Match, software automaticky upraví úroveň bílého bodu, jas, gamu i barevný prostor (AdobeRGB) monitoru ColorEdge a uloží profil s těmito hodnotami do operačního systému.

2. Nastavení softwaru pro zpracování fotografií

Quick Color Match poté otevře fotografii v programu pro zpracování fotografií (doporučujeme Photoshop CC) a pro danou tiskárnu a použitý papír aktivuje náhled pro obrazovkovou korekturu. Nyní uživatel spatří, jak bude motiv vypadat na zvoleném papíru.

3. Nastavení tiskárny

Po dokončení úprav fotografie předá Quick Color Match snímek tiskovému zásuvnému modulu Epson Print Layout nebo Canon Print Studio Pro a nastaví barvy dle doporučení společnosti EIZO. Uživatel nyní může stanovit velikost vytištěného obrázku a šířku okrajů.

4. Posouzení obrazu

Při porovnávání výtisku s obrazem na monitoru má velký význam správné osvětlení. Doporučuje se používat světelný zdroj s definovanou barevnou teplotou (normovaným světlem) o hodnotě 5 000 nebo 6 500 kelvinů. Tato teplota by měla být také zvolena v nastavení Quick Color Match jako úroveň bílého bodu monitoru. Tím bude zajištěno nezkreslené vnímání výtisku.

EIZO ColorNavigator nebo Quick Color Match?

Který software je správnou volbou pro váš pracovní postup?

ColorNavigator

ColorNavigator je program pro softwarovou kalibraci monitoru. Jedná se o profesionální nástroj nabízející nepřeberné možnosti nastavení při hardwarové kalibraci monitoru ColorEdge. ColorNavigator se na jedné straně vyznačuje jednoduchou obsluhou zvládnutelnou i začátečníky, na druhé straně však nabízí komplexní kalibraci. ColorNavigator nezasahuje do nastavení softwaru pro zpracování fotografií ani do nastavení tiskárny.

Quick Color Match

Quick Color Match se stará o všechna nastavení v rámci správy barev při zpracování fotografií a jejich tisku na domácí inkoustové tiskárně. I uživatelé, kteří se zatím hlouběji nezabývali otázkami správy barev, dosáhnou rychlého a jednoduchého sladění výtisků se zobrazením na monitoru. Funkce pravidelné kalibrace monitoru je k dispozici i v programu Quick Color Match.

Technické údaje

KOMPATIBILNÍ OPERAČNÍ SYSTÉMY

 

Mac

macOS Sonoma (14) / macOS Ventura (13) / macOS Monterey (12) / macOS Big Sur (11, M1) / macOS Big Sur (11, Intel) / macOS Catalina (10.15) / macOS Mojave (10.14)

Windows

Windows 11 / Windows 10* (64-bit) * The ARM-based Windows 10 is not supported

MONITORŮ PODPOROVANÝCH

 

MODELY COLOREDGE

Úplný seznam monitorů podporovaných aplikací Quick Color Match naleznete na webových stránkách společnosti EIZO Global.

TISKÁRNY

 

TISKÁRNY Canon

PIXMA PRO-1, PIXMA PRO-10, PIXMA PRO-10S, PIXMA PRO-100, PIXMA PRO-100S, imagePROGRAF PRO-1000

TISKÁRNY Epson

SC-P400, SC-P600, SC-P700, SC-P800, SC-P900, Series, Stylus Photo R2000, Stylus Photo R3000

TISKOVÉ ZÁSUVNÉ

 

TISKOVÉ ZÁSUVNÉ MODULY CANON

Print Studio Pro od verze 2.2.0

TISKOVÉ ZÁSUVNÉ MODULY EPSON

Epson Print Layout od verze 1.3.5

Software pro úpravu obrázků

 

Doporučený software pro úpravu obrázků

Adobe Photoshop CC / CS6

Kompatibilní s Canon Print Studio Pro *

Adobe Photoshop Lightroom Classic, Adobe Photoshop Elements, Canon Digital Professional

Kompatibilní s Epson Print Layout *

Adobe Photoshop Lightroom Classic, Adobe Photoshop Elements, Nikon NX Studio, Nikon ViewNX-i

* Spuštění a nastavení barev tohoto softwaru je nutné provést ručně. Nastavení barev se provádí prostřednictvím tiskového zásuvného modulu softwaru, nikoli prostřednictvím okna softwaru pro úpravu obrázků.

PAPÍRY

 

PAPÍRY Canon

Photo Paper Pro Platinum, Photo Paper Plus Glossy, Photo Paper Pro Luster, Photo Paper Pro Premium Matte, Photo Paper Plus Semi-Gloss, Matte Photo Paper

PAPÍRY Epson

Premium Glossy, Semigloss, Premium Luster, Archival Matte, Matte, Velvet Fine Art Paper, UltraSmooth Fine Art Paper

PAPÍRY Ilford

Gold Fibre Silk, Gold Fibre Gloss, Smooth Cotton Rag, Textured Cotton Rag, Smooth Pearl, Smooth Gloss

PAPÍRY Pictorico

Pro Hi-Gloss White Film, Pro Hi-Gloss Photo Paper, Pro Semi-Gloss Paper, Pro Cotton Paper, Pro Soft-Gloss Paper, Pro Design Paper Plus, GEKKO Blue

PAPÍRY Hahnemühle

FineArt Baryta, Photo Rag Baryta, Photo Rag, Photo Rag Bright White, Photo Rag Ultra Smooth, German Etching, Photo Luster, Photo Matt Fibre

PAPÍRY Sihl

Metallic Pearl High Gloss Photo Paper 290, High Gloss Photo Paper 300, Lustre Photo Paper 300, Lustre Photo Paper Duo 300, Satin Baryta Paper 295, Smooth Matt Cotton Paper 320, Textured Matt Cotton Paper 320

PAPÍRY Tecco

PHOTO PM230 Matt, PHOTO PL285 Luster, PHOTO PUW285 Glossy Ultra White, PHOTO PFR220 DUO Fine Art Rag, PHOTO GB330 Galleryboard, PHOTO BT270 Baryt, PHOTO BMT275 Baryt Matt

Isewashi Photo

Yukiiro, Torinoko, Basewo, KiyoraBasewo

Tesuki Isewashi

Oonaosi, Mitumata, Husho

Soubory ke stažení a podpora

Kolem vašeho produktu

Příručky a dokumenty

Produktový leták - Quick Color Match

PDF | 659 KB

Quick Color Match Guide

PDF | 5 MB

Software

Quick Color Match

Funkce Quick Color Match zjednodušuje pracovní postup správy barev pro domácí inkoustový tisk.