Reference DuraVision

Sportoviště Grindel

Jasné vítězství nerušeného aktivního odpočinku

Grindel_Stage_1920x500.jpg

Návštěvníci sportoviště Grindel ve švýcarském Bassersdorfu si zde již od roku 1981 mohou zahrát tenis, squash, badminton nebo minigolf. Špičkové minigolfové hřiště patří mezi nejnáročnější a nejproslulejší vnitřní hřiště ve Švýcarsku i v okolních zemích. Každoročně se na něm odehrávají mezinárodní turnaje. Provozovatel požadoval dohledový systém, kterému by k pokrytí rozlehlého a členitého prostoru postačila stávající síťová kapacita. Úkolu se ujaly firmy EIZO a MOBOTIX, jež zde nainstalovaly své integrované řešení.

Úkol

Pokrýt nepřehledné prostory za využití omezených síťových kapacit

Fabian Moser, provozovatel vnitřního sportoviště Grindel, poptával monitorování různých míst zejména za účelem zjišťování vytíženosti a odhalování případného vandalismu, krádeží nebo zapomenutých věcí. Pandemie koronaviru v roce 2020 přinesla také nutnost počítání osob. Velká rozloha a členitost areálu značně ztěžuje monitorování. Místní počítačová síť se navíc nevyznačuje příliš velkou přenosovou kapacitou.

Řešení a jeho výhody

Celková bezpečnost díky celkovému přehledu

Na recepci je umístěn velký 27palcový monitor DuraVision FDF2711W-IP zobrazující živé záběry z kamer, díky čemuž personál získává dokonalý přehled. Záběry přenášené v reálném čase umožňují okamžitou analýzu situace a výborně se hodí pro průběžné monitorování. Obrazovka s dekodérem protokolu IP je propojena s dohledovými IP kamerami a zprostředkovává jejich okamžité záběry. K provozu není zapotřebí žádný počítač, software ani další hardware, což zásadně usnadňuje instalaci a výrazně snižuje technické nároky kladené na nakládání s citlivými obrazovými daty. Panel VA poskytuje zorný úhel 178° při zachování vysoce stabilního kontrastu a barev. Obrazovku je tedy možné bez problémů sledovat z různých míst. Monitor se vyznačuje vysokou spolehlivostí a hodí se pro nepřetržitý provoz sedm dní v týdnu.

Pohledem na monitor na recepci mohou návštěvníci sami posoudit obsazenost minigolfového hřiště. Každý se totiž vyptával, kolik lidí tam právě hraje. Ovládání monitoru je přímočaré a jednoduché a umožňuje nám monitorovat kritická místa v reálném čase.

Sportoviště Grindel

O přednostech systémů EIZO s dekodéry IP

Grindel_Galerie_1.jpg
Grindel_Galerie_2.jpg
Grindel_Galerie_3.jpg
Grindel_Galerie_4.jpg
Grindel_Galerie_5.jpg
Grindel_Galerie_6.jpg
Grindel_Galerie_7.jpg
Grindel_Galerie_8.jpg

Perfektní vybavení

Jednoduchá obsluha a bezúdržbové systémy

Dohledové kamery pocházejí od firmy MOBOTIX vyrábějící kromě kamer také systémy kamerového dohledu. Její motto zní: Dokonalý obraz vyžaduje jedinečné technologie. Na sportovišti Grindel nyní běží 15 systémů MOBOTIX a šest kamer se 180stupňovými objektivy. Díky těmto panoramatickým objektivům se počet kamer nutných pro sportoviště Grindel podařilo snížit na pouhou čtvrtinu předpokládaného počtu. Malé množství kamer zde pokrývá velké plochy – a všechny záběry se mohou zobrazovat na monitoru EIZO. Kamera MOBOTIX c26 zároveň umožnila snadné zavedení počítání osob v souvislosti s požadavky plynoucími z pandemické situace v roce 2020.

Bezúdržbové systémy s jednoduchou obsluhou umožňují zaměstnancům věnovat úsilí tomu nejdůležitějšímu úkolu: vytváření příjemného prostředí pro návštěvníky.