Reference DuraVision

Walibi Holland

Zábavní park Walibi Holland vsadil na monitory s dekodérem EIZO IP pro video dohled

Walibi_-_Header.jpg

Walibi Holland je zábavní park v Biddinghuizenu. Park byl otevřen v roce 1971 pod názvem "Flevohof". Nyní je jedním z větších zábavních parků mateřské společnosti Compagnie des Alpes v Nizozemsku. V roce 2015 navštívilo zábavní park celkem 900 000 lidí. Walibi má celkem 35 atrakcí a je obklopen krásnou přírodou.

Vysoká flexibilita při zobrazování obrazu z IP kamer

Proč jste si vybrali právě EIZO?
Náš dodavatel řešení a kamer Panasonic nás zkontaktoval se společností EIZO.

Kamery používáme na všech našich atrakcích. To nám umožňuje zaručit kvalitní monitoring. V případě potřeby mohou naši zaměstnanci velmi rychle zasáhnout. Záběry z kamer se často zobrazují přímo na atrakcích pomocí systému pro správu videa (VMS). K tomu používáme standardní počítačové monitory, z nichž každý je připojen k počítači. K tomu, aby byl obraz z kamery nakonec viditelný na monitoru, je zapotřebí řada dalších komponent.

Monitor EIZO s dekodérem IP nám umožňuje efektivně a rychle zobrazovat obraz z několika kamer IP bez dalšího počítače. Instalace je také mnohem rychlejší a jednodušší a zobrazení dat je mnohem realističtější a ostřejší než na dříve používaných monitorech.

Jaké zvláštní požadavky jste měli na monitory?
Monitory pro náš kamerový dohled musí být v provozu nepřetržitě. Uživatelská přívětivost je nejvyšší prioritou. Pokud se totiž zaměstnanci dívají na monitory 10 hodin denně, musí být zaručeno výborné zobrazení obrazu.

Jaké problémy se s monitory podařilo vyřešit?
Zatímco dříve jsme museli provozovat mnoho serverů, abychom mohli shromažďovat obraz z kamer a zobrazovat jej na monitoru, nyní pracujeme na principu plug & play. Připojte síťovou zástrčku k monitoru, definujte nastavení a začněte pracovat.

Testovali jste i jiné značky monitorů? Pokud ano, jaké vlastnosti jste porovnávali?
Žádné jiné značky jsme netestovali. Jednoduše neexistuje žádná jiná obrazovka, která by podporovala obě funkce. EIZO je jediný výrobce na trhu, který nám toto řešení nabízí.

Do jaké míry hrála při vašem rozhodování roli záruka?
Záruka je pro nás velmi důležitá, protože pokud monitor přestane fungovat, musí být možné jej velmi rychle vyměnit.

Jaké jsou pro vás výhody používání produktů EIZO?
Monitor dekodéru IP FDF2304W-IP nám poskytuje velmi vysokou míru flexibility při zobrazování obrazu z různých IP kamer. Instalace je velmi rychlá. To nám šetří spoustu času. Kromě toho se obraz zobrazuje v ostrých, brilantních barvách, takže se obsluha cítí pohodlně. To je při sledování našich atrakcí velmi důležitý faktor.

Dekodér EIZO IP nám umožňuje efektivně a rychle zobrazovat obraz z několika IP kamer bez prostředníka v podobě počítače.

Walibi Holland