RadiForce Reference

EUC Mamocentrum

Screeningové mamodiagnostické centrum EUC v Ústí nad Labem se rozhodlo pro značku EIZO.

EUC-Mamocentrum_stage.jpg

Klinika EUC v Ústí nad Labem představuje jedno z největších soukromých pracovišť poskytujících ambulantní péči v Ústeckém kraji. Screeningové mamodiagnostické centrum EUC zvolilo monitory s rozlišením 12 megapixelů, aby vyhovělo rostoucí poptávce po preventivních vyšetřeních na rakovinu prsu při zachování nejvyšší kvality zdravotnické péče.

Skupina EUC

MUDr. Petr Váša je primářem radiodiagnostického oddělení a mamocentra Kliniky EUC v Ústí nad Labem. Působí také jako koordinátor vybraných screeningových mamocenter a jako odborný garant všech mamocenter a diagnostických center skupiny EUC. Je členem ČRS (České radiologické společnosti), členem předsednictva AMA-CZ (Asociace mamodiagnostiků), členem KOMD (Komise odborníků pro mamární diagnostiku), ESR (European Society of Radiology) a EUSOBI (European Society of Breast Imaging). Dále se aktivně věnuje přednáškové činnosti a výzkumu.

„EUC Klinika Ústí nad Labem je jedno z největších soukromých ambulantních zařízení v Ústeckém kraji,“ potvrzuje primář MUDr. Petr Váša. Klinika v Ústí nad Labem patří do silné zdravotnické skupiny EUC, která provozuje v České republice 26 klinik, 11 mamocenter, 23 lékáren, 11 laboratoří a online lékárnu. Více než 2 000 zdravotníků skupiny EUC ročně ošetří okolo 1 milionu pacientů.

EUC-Mamocentrum_1.jpg

MUDr. Petr Váša provádí mamografickou diagnostiku na monitoru RX1270.

Nové výzvy

„Ženy v celém kraji mají stále větší zájem o vyšetření prsů. Více o sebe začínají pečovat a uvědomují si vlastní zodpovědnost za svoje zdraví. Může za to především větší medializace prevence rakoviny prsu. Inspirací jim také může být příběh hollywoodské hvězdy Angeliny Jolie a rovněž osvěta a preventivní akce zdravotních pojišťoven.“

Ústecká Klinika EUC se snaží tuto rostoucí poptávku uspokojit na co nejvyšší úrovni kvality a péče o klientky. Aby svému předsevzetí dostála se ctí, postupně se vybavuje co nejlepšími a nejkvalitnějšími diagnostickými přístroji. V nedávné době pořídila například nový digitální mamograf s přídavnou stereotaktickou jednotkou pro provádění biopsie. Vysoká kvalita pořizovaných radiologických snímků přinesla otázku, jak snímky v takto vysoké kvalitě rovněž i zobrazovat. Vzhledem k velice dobrým zkušenostem z ostatních pracovišť byly nakonec vybrány produkty japonského výrobce diagnostických monitorů té nejvyšší úrovně – společnosti EIZO.

EUC-Mamocentrum_Vasa.jpg

Velice oceňujeme přístup zdravotnické skupiny EUC, která nám umožňuje pracovat s těmi nejlepšími dostupnými technologiemi. Pořízení kvalitních a spolehlivých monitorů japonské společnosti EIZO nám umožní nejenom zvýšit efektivitu a preciznost vyhodnocování snímků, ale rovněž nám poskytne komfort při práci. Je to díky technologiím, které společnost EIZO vyvíjí a implementuje do svých monitorů. Inteligentní příslušenství jako pomocné osvětlení RadiLight, výjimečná technologie HybridGamma PXL, technologie pro potlačování neostrostí a účinný antireflexní povrch obrazovky zlepšují čitelnost snímků a předchází únavě očí, čímž chrání náš zrak.

Primář MUDr. Petr Váša

Skupina EUC

Řešení: RadiForce RX1270

Jako referenční monitor na pracovišti primáře Petra Váši nyní slouží 12megapixelový mamografický monitor EIZO RadiForce RX1270, který byl jako novinka uveden na světový trh začátkem roku 2020. Tento barevný monitor o úhlopříčce 30,9 palce pro radiologickou diagnostiku dokáže přesně zobrazovat větší množství medicínských snímků z nejrůznějších vyšetřovacích metod a částí těla současně.

Model RX1270 spojuje vysokou obrazovou kvalitu s ergonomií, čímž uživatelům usnadňuje práci. Na velké kompaktní zobrazovací ploše s rozlišením 4200 × 2800 bodů může monitor reprodukovat nejrůznější snímky společně s libovolnými lékařskými zprávami. Doplňkové osvětlení vestavěné do zadní stěny jemně nasvěcuje prostor za monitorem, aniž by narušovalo celkové přítmí místnosti.

EUC-Mamocentrum_2.jpg

RadiForce RX1270 s doplňkovým osvětlením.