Reference ColorEdge

Amazon Fashion

Amazon_Fashion_-_Image_01.jpg

Po otevření studií v New Yorku, Londýně a indickém Dillí se nové tokijské studio stalo již čtvrtým samostatným pracovištěm Amazonu zaměřeným na módu. S úhrnnou plochou 7500 m² představuje největší studio zpracovávající fotografie. Od počátku svého působení má k dispozici jedenáct fotoateliérů, pět videoateliérů, dvě redakční místnosti, maskérny, knihovnu, společenskou místnost a konferenční sály, přičemž prostory umožňují ještě další rozšíření.

V Japonsku jste otevřeli největší fotografické studio na světě. Povězte nám o něm. Jaké cíle otevřením studia sledujete?

Určitě existují i větší fotografická studia. Nicméně nové studio v tokijské čtvrti Šinagawa je momentálně největším studiem Amazonu na světě. „Těší nás, že největší fotografické studio společnosti Amazon Fashion otevíráme právě v Tokiu – v této celosvětové Mekce módy,“ říká James Peters, viceprezident Amazon Fashion. „Amazon se nyní v Japonsku řadí mezi přední internetové prodejce módy. Přejeme si, aby se Amazon Fashion stal místem, na němž si zákazníci mohou pořídit oblečení pohodlně a jednoduše. Hodláme neustále vylepšovat požitek našich zákazníků z nakupování on-line. Nové studio nám umožní produkovat velké množství kvalitních fotografií a videí, na nichž zákazníci lépe posoudí barvu, střih, volnost a kvalitu oděvů. Chceme, aby nakupování v obchodě Amazon Fashion působilo i v budoucnu inovativně.“

 

Jakou činností se tato studia zabývají?

Příprava snímků všech našich výrobků je podstatnou součástí cesty za cílem Amazonu stát se největší a nejoblíbenější nákupní adresou. Snažíme se, aby se z nakupování stal inspirující zážitek doplněný o vysoce kvalitní média a další materiál představující zboží co možná nejvěrněji a nejpůsobivěji.

Amazon_Fashion_-_Image_02.jpg

Amazon se rozhodl vyměnit všechny monitory v obrazově kritických aplikacích za výrobky značky EIZO.

Monitory EIZO ColorEdge CG2730 (Nástupnický model: CG2700S) a CG2420 jsou společně s kalibračním softwarem ColorNavigator nasazovány ve studiích Amazon Fashion po celém světě. Proč jste se rozhodli pro značku EIZO? Jaké výhody vám její výrobky přinášejí?

Jak známo, EIZO je jednou z vůdčích společností svého oboru. Samozřejmě jsme chtěli spolupracovat s lidmi, kteří podporují technický pokrok, a na které se můžeme spolehnout – a to je právě případ společnosti EIZO.

Amazon má navíc po celém světě mnohá studia, která nepůsobí výlučně jako módní studia. Proto jsme potřebovali globální standard pro ověřování a zajišťování obrazové kvality. Zhruba před dvěma lety se Amazon rozhodl nahradit všechny monitory v obrazově kritických aplikacích výrobky značky EIZO. Tím byl položen základ naší těsné spolupráce.

James Peters

Vice President, Amazon Fashion in Tokio, New York, London, Delhi


Má Amazon Fashion ještě další záměry, o nichž byste se s námi chtěl podělit?

Amazon se neustále vyvíjí a chtěl by přinášet nové podněty svými inovacemi. Nemohu sice vyzrazovat žádné interní informace, nicméně Amazon není jenom etalonem pokud jde o věrnost snímků, ale představuje i vůdčí sílu technologického pokroku spojeného s pořizováním těchto fotografií a médií.