Reference ColorEdge

Evely Duis

Nalezení dokonalé rovnováhy

Evely_Duis_Stage_Startseite_2256x1270.png

Fotografka Evely Duis provozuje od roku 2018 vlastní ateliér v nizozemském Reuselu. Při focení se zaměřuje na témata jako jsou móda, reklamní fotografie nebo portrét. Své znalosti pak dále předává na workshopech a seminářích. Přečtěte si, co pro Evely Duis tvoří dokonalý snímek a jaký význam mají pro práci ambasadorky grafické monitory ColorEdge od společnosti EIZO.

Evely_Duis_Teaser_Highlight_1245x830.png

Focení

Focení Evely miluje. Nefotografuje jen to, co už existuje, ale vytváří obrazy na základě vlastních nápadů. Lidi fotografuje od chvíle, kdy začala fotit. V současné době hodně pracuje s modelkami pro různé kampaně a editorialy - splnil se jí dětský sen. Je také vyhledávanou lektorkou na fotografických kurzech a workshopech. Ráda inspiruje lidi svým příběhem a pohledem na fotografii.

Evely_Duis_Image_2_3000x2000.png

Co je dokonalost?

Evely Duis je známá svou snahou o dokonalost a proměnu myšlenek ve skutečnost. Zaměřuje se na módní a portrétní fotografii.

Evely k tomu říká: "Samotný 'krásný' snímek nestačí. Fotografie by se měla diváka dotknout, vtáhnout ho do příběhu nebo ho přimět k zamyšlení. Módní a portrétní fotografie může někdy postrádat hloubku, ale já se snažím vytvořit jedinečný snímek se srdcem a duší. Nadčasový snímek, který vždy ukáže malou část mého já. Zranitelnou stránku, pozitivní stránku, každá fotografie má vlastní stránku mě samotné."

Evely_Duis_Image_3000x2000.png

Dodává: "Dokonalost pro mě není nudná představa. Je to obraz, který je v dokonalé rovnováze. Všechno na mých fotografiích je pečlivě promyšleno. Od pozadí přes výběr modelu až po styling, make-up a osvětlení. Protože mám vše promyšlené, soustředím se na nalezení dokonalé rovnováhy na snímku. Ne že bych ignorovala technické detaily, ale staly se pro mě takovou druhou přirozeností, že už nemusím vědomě přemýšlet o tom, jak získat ostrý a dobře exponovaný snímek. To jde ruku v ruce s důvěrou ve vybavení, které mi umožňuje dostat ze snímků to nejlepší, takže se mohu soustředit pouze na to, co vidím na snímku samotném.

Při fotografování dbám na to, abych zachytila 80-90 % atmosféry, kterou na snímku chci mít. I když mohu mnoho prvků vylepšit při následném zpracování, dávám přednost vytvoření správné nálady při fotografování, aby byl snímek, který si představuji, zachycen již v záběru."

Evely_Duis_Image_4_3000x2000.png

Věřím v EIZO

"Pracovní vybavení je pro mě naprosto klíčové, bez kvalitních pomůcek nemohu pracovat. Během focení se musím vypořádat s mnoha různými faktory, vše musí být sladěno a musí fungovat. Při mé komerční práci je také velmi důležité, aby produkty, které fotím, vypadaly dobře. Přemýšlím o správné barvě, detailech textury a podobně. O své vybavení se tedy nemám již čas starat - musím se na něj stoprocentně spolehnout, musí mě podporovat v mém tvůrčím procesu."

"Když se snažím vytvořit co nejlepší snímky, vím, že nejlepší základ pro následné zpracování fotografií mám, když je upravuji na monitoru EIZO. Při práci s monitorem EIZO CG2700S se mohu plně soustředit pouze na úpravu pořízených snímků. Vzhledem k tomu, že monitor má vestavěný kalibrační senzor, mohu snadno zkalibrovat obrazovku pomocí softwaru ColorNavigator 7. Díky vestavěnému kalibračnímu senzoru můžu proces automatické rekalibrace nastavit dle svých potřeb. Díky tomu se o to nemusím starat a vím, že mé barvy jsou vždy správné!

U jiných monitorů často dochází k nežádoucím odleskům od povrchu obrazovky a barevným rozdílům především na okrajích displeje. Monitory EIZO ColorEdge mají matný povrch obrazovky a barvy jsou ve všech rozích stejné. Ideální pro úpravy!

Velikost obrazovky 27 palců mi poskytuje prostor, který potřebuji k řádné práci. Díky novému portu USB typu C potřebuji méně připojení. Navíc mohu notebook okamžitě nabíjet přes kabel mezi monitorem a počítačem.

S monitorem EIZO ušetřím spoustu času, protože vím, že barvy a tóny na obrazovce se zobrazují vždy správně a mohu se na ně spolehnout. Ať už pracuji ve studiu, nebo sedím doma u svého stolu. Když posílám snímky klientovi, cítím se mnohem jistěji."

Evely_Duis_Image_5_3000x2000.png

O Evely Duis

Evely Duis, narozená v roce 1994, absolvovala kurzy fotografie v Antverpách a Bruselu, oba s vyznamenáním. Dnes se zaměřuje na konceptuální módní a portrétní fotografii, stejně úspěšně se věnuje i fotografii produktové.

Více informací o Evely Duis najdete zde:
Website | Instagram