Radilight reference

Lepší soustředění a přesnost při diagnostice

Mnohem lepší soustředění a přesnost při diagnostice díky osvětlení EIZO RadiLight

KlinikumOldenburg_Stage.jpg

Radiologové to znají: nálezy se nejlépe popisují v temných místnostech, neboť za těchto podmínek lze rozpoznat i nejmenší detaily. Ale práce v takovém prostředí není zvláště příjemná.

Stejné poznatky mají i pracovníci Institutu diagnostické a intervenční radiologie Kliniky Oldenburg. Proto se rozhodli vyzkoušet osvětlení EIZO RadiLight. Výsledky byly veskrze kladné a tato komfortní svítidla značky EIZO se záhy rozšířila na všechna diagnostická pracoviště.

„Vysoká kvalita a ucelená nabídka výrobků jsou důvodem, proč již od roku 2008 sázíme na diagnostické monitory EIZO,“ vysvětluje Josef Pohlgeers, radiologický fyzik Kliniky Oldenburg, a dodává: „Našeho rozhodnutí pro EIZO jsme nikdy nelitovali. I dnes tyto monitory zcela naplňují naše očekávání. Kromě toho jsme velice spokojení i se službami společnosti EIZO. Proto každopádně chceme u monitorů EIZO zůstat i nadále.“

KlinikumOldenburg_1.jpg

Doktor Sandeep Amin využívá monitor RadiForce RX850 jako vyšetřovací obrazovku, zatímco FlexScan EV2455 mu slouží k zobrazování radiologických záznamů.

Téměř všechny zobrazovací metody na oldenburské radiologii již používají digitální snímání a zpracování snímků. Jak je obvyklé, i zde se v místnostech pro popisování nálezů udržuje šero, aby se vyloučil nepříznivý vliv okolního světla na kvalitu výstupu. Tyto podmínky sice zaručují nejkvalitnější diagnostiku, nicméně mnoho radiologů je označuje za dlouhodobě zatěžující a namáhavé pro zrak. K tomu se přidává obtížné rozpoznávání symbolů na klávesnici a nesnadné čtení tištěných dokumentů a poznámek v takto temných místnostech.

Komfortní osvětlení pro vyšetřovny

Společnost EIZO si proto dala za cíl vyvinout osvětlení RadiLight, jež by zdravotníkům při diagnostice přineslo větší pohodlí a pomohlo udržet jejich soustředění a výkonnost co možná nejdéle, aniž by se snížila kvalita sepisovaných nálezů.

Komfortní osvětlení RadiLight se skládá ze zdroje příjemného rozptýleného světla směrovaného za zadní část monitoru a ze čtecí lampičky na husím krku, která osvětluje pracovní plochu a klávesnici. Světlo přitom nedopadá na panel monitoru a nesnižuje zřetelnost obrazu. Oba světelné zdroje jsou stmívatelné, takže je lze dokonale přizpůsobit okolním podmínkám. Osvětlení RadiLight se snadno upevní na zadní stranu stojanu monitoru a nezabere nic z drahocenného prostoru na vašem pracovním stole. Napájení se zajistí rovněž rychle a jednoduše prostřednictvím rozhraní USB přímo na monitoru.

KlinikumOldenburg_2-2.jpg

Přibližně před dvěma lety se osvětlení RadiLight objevilo v rámci zkoušek i na oldenburském institutu. Radiologové byli naprosto nadšení a tato komfortní svítidla značky EIZO se záhy rozšířila na všechna diagnostická pracoviště. Josef Pohlgeers říká: „RadiLight navozuje příjemnou atmosféru a zvyšuje výkonnost našich pracovníků. Zároveň zachovává dokonalé podmínky pro prohlížení snímků bez rušivých vlivů okolního osvětlení.“

Díky osvětlení RadiLight jsou lékaři při popisování nálezů mnohem pozornější a ostražitější. Malá lampička na konci husího krku navíc umožňuje čtení dokumentů na stole a navíc vypadá i velmi moderně.

Dr. Sandeep Amin

Asistující lékař radiolog na Klinice Oldenburg