DuraVision Reference: Alphatron Marine

Řešení s 46palcovým monitorem Full HD

Lodní můstek

Společnost Alphatron Marine se sídlem v Nizozemsku navrhuje, dodává a instaluje vysoce kvalitní navigační a komunikační zařízení pro námořní a vnitrozemskou plavbu. Když bylo třeba vybrat vhodného výrobce monitorů pro novou koncepci mostu, padlo rozhodnutí na společnost EIZO.

Monitorové řešení na míru pro společnost Alphathron Marine BV.

Vizionáři plánují s inovacemi EIZO

Luuk Vroombout, CEO Alphatron

Generální ředitel společnosti Alphatron, Luuk Vroombout, je podnikatel s vizemi zaměřenými do budoucnosti. Byl to také jeho nápad vybavit Alphatron AlphaBridge co největším monitorem, aby navigační důstojníci měli pro svou práci jen ty nejlepší podmínky. Tak se zrodil koncept AlphaPremiumBridge s 46palcovým monitorem s rozlišením Full HD.

O výběru společnosti EIZO rozhodlo několik důvodů: Jak v Nizozemsku, tak v Japonsku existují mezi oběma společnostmi již mnoho let velmi dobré a úzké obchodní vztahy. Od roku 2006 používá společnost Alphatron Marine BV více než 4 000 19palcových monitorů EIZO jako radarové monitory. Pro Japan Radio Co., Ltd. (JRC), japonskou partnerskou společnost společnosti Alphatron, již EIZO v Japonsku velmi úspěšně vyvinula 26palcový monitor ECDIS podle individuálních specifikací.

Budova společnosti Alphatron

Sídlo společnosti Alphatron

Kromě toho pouze společnost EIZO přijala velkou výzvu a ve spolupráci se společností Alphatron realizovala vizi Luuka Vroombouta a vyvinula nový námořní monitor s úhlopříčkou 46 palců speciálně pro koncept AlphaPremiumBrigde. Jiní renomovaní výrobci monitorů, kteří by také přicházeli v úvahu pro společnost Alphatron, nad nimi od počátku mávli rukou.

Požadavky společnosti Alphatron na požadovaný monitor byly velmi vysoké. Kromě nejvyšší kvality výrobků a obrazu a certifikace podle normy IEC 60945 k nim patří i široká škála možností připojení a flexibilní napájení. Kromě toho by měl být jas monitoru nastavitelný a nastavitelný pomocí dálkového ovládání. Všechny tyto požadavky splnil vývojový tým společnosti EIZO v Německu s novým monitorem na výbornou.

Na otázku Basa Eerdena, manažera marketingu a vývoje produktů společnosti Alphatron Marine BV, čeho si na spolupráci se společností EIZO na konceptu AlphaPremiumBridge nejvíce cení, spontánně odpovídá: "Přímé komunikace a rychlé reakce, jakož i proaktivního přístupu společnosti EIZO při vývoji," a dodává: "Dále krátkého časového rámce pouhého jednoho roku, během kterého jsme byli schopni společně se společností EIZO tento koncept realizovat k naší plné spokojenosti."

Foto copyright: Royal Wagenborg

Další reference

Teaser_Navis.jpg

Navis Engineering

Finská společnost používá integrované dotykové monitory EIZO v nepřetržitém provozu pro dynamické polohovací systémy na lodích.

Více informací
Header.jpg

FullDepth

Společnost FullDepth je prvním japonským výrobcem podvodních dronů. Používá systém optimalizace obrazu DuraVison EVS1VX společnosti EIZO pro vylepšení snímků pořízených drony.

Více informací