DuraVision Reference

Hasičský záchranný člun Albert Wegener

19palcové dotykové monitory pro nepřetržité použití na můstku

Feuerloeschboot_stage.jpg

Ve městě Rostock slouží od října 2018 nový hasičský člun Albert Wegener. Jedná se o bývalou záchrannou námořní loď, jež byla opatřena mimo jiné novou nástavbou můstku, novými motory a rozšířenou hasičskou technikou. Člun se nasazuje při záchranách osob, boji s ohněm a ochraně životního prostředí v oblasti rostockého přístavu a národních pobřežních vod.

Model DuraVision FDS1904T nás nepřesvědčil jen svojí obrazovou kvalitou, ale také nízkou hlučností vestavěných ventilátorů a dobrou čitelností i při pohledu z ostrých úhlů.

Hasičský správní úředník Ronny Mönck

Hlavní projektant přestavby hasičského člunu

Kromě tříčlenné kmenové posádky, kterou může podle potřeby posílit až třináct dalších záchranářů, patří na loď také pětice 19palcových monitorů EIZO DuraVison FDS1904T s dotykovou obrazovkou. Poskytují podporu kapitánovi a strojníkům při jejich práci na velitelském můstku – a to při denní i noční službě. I za velmi nepříznivého počasí zobrazují spolehlivě všechny navigační informace. Model FDS1904T je schválený pro systém ECDIS (Electronic Chart Display and Information System) a pro radary značky Koden řad MDC-79XXP a MDC-70XXP. Také poplachové a monitorovací údaje a signály z kamer se na těchto monitorech zobrazují naprosto zřetelně.

Feuerloeschboot_content_1.jpg

19palcové dotykové monitory na můstku

Feuerloeschboot_content_2.jpg

Poplachové a monitorovací údaje a obrazy z kamer

Feuerloeschboot_content_3.jpg

Navigační informace

Feuerloeschboot_content_4.jpg

Mimořádnou kvalitu a vhodnost monitorů EIZO DuraVision pro námořní dopravu dokládají povinné certifikáty: Mimo jiné jsou vhodné podle IEC 60945 pro tepelné, vlhkostní a vibrační podmínky na lodích a dále jsou certifikovány pro použití v systémech ECDIS a v radarových systémech.

„Pro výrobky značky EIZO jsme se rozhodli zcela záměrně,“ říká hasičský správní úředník Ronny Mönck, hlavní projektant přestavby hasičského člunu. „EIZO je totiž renomovaný výrobce obrazovek nabízející i speciální monitory pro nasazení v lodní dopravě. Model DuraVision FDS1904T nás nepřesvědčil jen svojí obrazovou kvalitou, ale také nízkou hlučností vestavěných ventilátorů a dobrou čitelností i při pohledu z ostrých úhlů. EIZO navíc poskytuje na tento model záruku 36 měsíců.“

Společnost EIZO si tohoto rozhodnutí váží a přeje Albertu Wegenerovi vždy bezpečnou plavbu a dostatek vody na hašení pod kýlem.

Další reference

Alphatron-teaser.jpg

Alphatron Marine

Společnost EIZO se ujala velkého úkolu spolupracovat se společností Alphatron na realizaci vize Luuka Vroombouta a vyvinula nový 46palcový monitor určený k prodeji, speciálně navržený pro koncept AlphaPremiumBridge.

Pokračovat v četbě
Teaser_Navis.jpg

Navis Engineering

Finská společnost používá integrované dotykové monitory EIZO v nepřetržitém provozu pro dynamické polohovací systémy na lodích.

Pokračovat v četbě
Header.jpg

FullDepth

Společnost FullDepth je prvním japonským výrobcem podvodních dronů. Používá systém optimalizace obrazu DuraVison EVS1VX společnosti EIZO pro vylepšení snímků pořízených drony.

Pokračovat v četbě