Poznatky z praxe

Efektivnější práce na notebooku s externím monitorem

EIZO_FlexScan_Konnektivitaet_35150_sRGB_3000x3000.jpg

Bez notebooků si již nelze představit svět podnikání, protože umožňují flexibilní práci - ať už v kanceláři, v domácí kanceláři nebo dokonce na cestách. Bezpochyby jsou velmi praktické, pokud chcete pracovat na cestách. Z hlediska velikosti displeje a pracovní plochy však monitorům jednoduše konkurovat nemohou. Připojením moderního monitoru FlexScan získáte to nejlepší z obou světů.

Větší obrazovka, více prostoru pro efektivní práci!

Rozlišení průměrného notebooku je 1366 × 768 pixelů. Pokud je ale notebook připojen k tenkorámečkovému monitoru FlexScan, můžete díky zvětšené pracovní ploše zobrazit často více než třikrát tolik informací.
Notebooky s vysokým rozlišením (HiDPI), jako je například 15palcový notebook s rozlišením 4K, mají více pixelů, ale stále jsou malé z hlediska svých fyzických rozměrů. Pokud byste na takovém notebooku zobrazovali několik aplikací, text by byl poměrně malý na čtení. Proto se stává, že nakonec zobrazíte pouze jednu nebo dvě aplikace najednou. Rozšířením pracovní plochy o externí monitor získáte více prostoru, a můžete tak pracovat efektivněji.

Externer_Monitor_USB-C_alternate-modes.jpg
Větší pracovní prostor díky dalším obrazovkám

Volné uspořádání

Téměř bezrámečkové monitory FlexScan lze rozmístit v různých polohách podle potřeby. Obrazovky můžete umístit vedle notebooku na šířku nebo na výšku, nebo dokonce nad něj. Pracujte pohodlně a efektivně s monitorem a displejem notebooku současně.

Externer_MonitorGrafik_Nahtlose_Bilddarstellung_3000x2000.jpg
Plynulé zobrazení obrazu

Díky bezrámečkovému provedení můžete monitor umístit vedle notebooku a při přepínání pohledu mezi oběma obrazovkami vás nebudou rušit otravné široké rámečky krytu.

Externer_Monitor_Grafik_Hochformat_Bilddarstellung_3000x2000.jpg
Portrétní formát

Otočte monitor na výšku, abyste mohli číst dlouhé webové stránky a dokumenty bez nutnosti posouvání.

Externer_MonitorGrafik_Hoehenverstellbar_Bilddarstellung_3000x2000.jpg
Nastavitelná výška

Obrazovku a notebook můžete umístit nad sebe tak, že notebook umístíte pod monitor.

Snadné pro oči

Externer_Monitor_Auto_Ecoview.jpg
Externer_Monitor_Entspiegelung.jpg
Externer_Monitor_Flimmerfrei.jpg

Automatické řízení jasu

Notebooky a běžné monitory mají často jen poměrně jednoduché ovládání jasu. Jas monitorů EIZO FlexScan se v případě potřeby automaticky přizpůsobí okolnímu osvětlení pomocí funkce AutoEcoView. Jas lze dokonce snížit až na hodnotu přibližně 1 cd/m2, což poskytuje nastavení bez oslnění v tmavém prostředí obrazovky. Funkce AutoEcoView dosahuje optimálního jasu a čitelnosti téměř v každé světelné situaci.

Snížení oslnění

Antireflexní povrchová úprava notebooků zohledňuje vliv na jas a kontrast s ohledem na výdrž baterie. V extrémních případech vede dokonce ke zcela reflexním povrchům displejů. Všechny monitory FlexScan jsou naproti tomu účinně antireflexní, což umožňuje i několikahodinovou práci na obrazovce bez únavy. Zároveň dosahujeme ostrého, brilantního a vysoce kontrastního zobrazení obrazu. Kvalitní antireflexní povrchová úprava také pomáhá předcházet odrazům a s nimi spojenému mimovolnému špatnému držení těla před obrazovkou.

Displej bez blikání

Způsoby snižování intenzity podsvícení jsou někdy v oblasti jasu notebooků velmi nevýhodné. V závislosti na zvolené metodě snižování intenzity podsvícení může docházet k podprahovému blikání způsobenému podsvícením LED, případně je toto snižování intenzity podsvícení účinné jen v omezené míře. To je pro nás vědomě sotva postřehnutelné, přesto však namáhá naše oči a způsobuje únavu při práci s obrazovkou. Aby se tomu zabránilo, jsou monitory FlexScan vybaveny sofistikovaným hybridním řízením jasu, které nepříjemné blikání eliminuje.

Skoncujte se ztuhlými rameny a bolestmi zad

Při práci na notebooku máte tendenci se hrbit, abyste lépe viděli na obrazovku. Výsledkem jsou zatuhlá ramena, bolesti zad a ztuhlý krk. Monitory FlexScan jsou vybaveny stojany, které obvykle nabízejí více možností nastavení než jiné monitory na trhu. Díky tomu můžete monitor optimálně a ergonomicky nastavit podle svých potřeb a posedu při práci. Tím se zlepší vaše držení těla a bude se vám pracovat lépe.

Grafik_Ergonomie_richtig_ueberarbeitet_3000x2000.png
Správné držení těla
Grafik_Ergonomie_falsch_3000x2000.png
Nesprávné držení těla

Kompatibilní připojení

Monitory FlexScan jsou vybaveny různými vstupy, včetně USB-C, HDMI a DisplayPort. Zvláště zajímavé je připojení USB-C, které lze využít k připojení notebooků přes jejich rozhraní USB-C nebo Thunderbolt. Přehrávání videa a zvuku, rychlý přenos dat včetně síťového signálu i napájení připojených zařízení, to vše a mnohem více lze realizovat pomocí jediného kabelu USB-C. Monitor EIZO se tak stává centrální dokovací stanicí, ke které lze rychle a pohodlně připojit notebook. Některé displeje dokonce nabízejí funkci přepínače KVM nebo řetězení. Díky tomu lze k notebooku snadno připojit několik monitorů nebo druhý počítač k monitoru.

Externer_Monitor_Mit_jedem_Leptop_kompatibel.jpg

Kancelářské monitory v praxi

NEW-stage.jpg

Společnost NEW AG na cestě do budoucnosti s EIZO FlexScan EV2795

Společnost NEW AG z Mönchengladbachu používá monitory EIZO výhradně od roku 2000. U nových pracovních stanic nyní společnost spoléhá na monitor FlexScan EV2795.

Zjistěte více
Hauck_Aufhaeuser_Stage_Startseite_2256x1270.jpg

Společnost Hauck & Aufhäuser vsadila na EIZO v bance a domácí kanceláři

Monitory EIZO jsou nedílnou součástí hardwarové sestavy Hauck & Aufhäuser v bance a domácí kanceláři.

Zjistěte více
AKD_Stage_Startseite_1880x1058.png

Udržitelnost, kvalita a trvanlivost

To jsou důvody, proč se společnost AKD rozhodla pro EIZO.

Zjistěte více
HUK_Stage_2048.jpg

Společnost HUK-COBURG úspěšně otestovala přístroj FlexScan EV3285

Po intenzivním testování přesvědčil EIZO FlexScan EV3285 vlastní IT oddělení společnosti mimo jiné svými možnostmi připojení přes USB-C a funkcí Picture-by-Picture.

Zjistěte více

Máte nějaké otázky?

My a naši autorizovaní partneři vám rádi pomůžeme s výběrem vhodného modelu pro vaše prostředí. Kontaktujte nás.

Kontakt
H07_Kontakt.jpg