Reference ColorEdge

Edisen

Edisen zajišťuje kvalitu třídění pomocí referenčního monitoru EIZO ColorEdge.

Edisen_stage.jpg

Edisen je globální specialista na produkci a tvorbu obsahu, který každoročně produkuje více než 6 000 filmů a seriálů ve více než 60 různých zemích. Společnost byla založena v roce 1995 a dnes má pobočky v Evropě, USA a Asii. Měli jsme možnost diskutovat s Niklasem Aldergrenem, IT manažerem společnosti Edisen, o nastavení monitorů, které používají k tomu, aby vnesli svou kreativitu do široké škály projektů.

Povězte nám o společnosti Edisen a o své roli v ní.
Edisen je globální partner poskytující komplexní služby v oblasti komunikace, zábavy, postprodukce a MarTech. Máme pobočky v USA, Evropě a Asii. Mezi naše zákazníky patří například Volvo, Nike, Amazon, Netflix a SVT (Švédská vysílací unie). K mým úkolům jako IT manažera patří udržovat si přehled o nových technologických nástrojích a možnostech. Naše kanceláře musí mít vždy k dispozici ta nejlepší řešení, abychom zajistili dodávky na světové úrovni.

A to včetně monitorů?
Rozhodně! Máme tři koloristy, kteří hodnotí televizní produkce a filmy. To klade velmi vysoké nároky na kvalitu produkce, takže naši koloristé musí mít vždy jistotu, že pracují se spolehlivými nástroji. Jinými slovy, všechno musí fungovat. Je to všechno o důvěře. Naši koloristé musí přesně vidět, jak obraz vypadá.

Jak jste se rozhodli pro monitor EIZO?
Zaznamenali jsme rostoucí potřebu HDR obsahu, mimo jiné díky mnoha produkcím Netflixu, takže jsme museli reagovat správnými technologickými řešeními, a zejména monitory pro třídění barev.

Od společnosti EIZO máme již několik dalších modelů, takže jsem měl zkušenost s kvalitou jejich produktů a osobní podporou. A nyní jsme potřebovali špičkový monitor HDR pro referenční práci.  

Vzhledem k tomu, že v dnešní době jsou kladeny vyšší nároky na pokročilé HDR, musíme používat stoprocentně spolehlivý referenční monitor. Nikdy neděláme kompromisy v požadavcích zákazníka na kvalitu, takže bylo přirozené zvolit nejnovější monitor EIZO pro třídění barev HDR.

Edisen_image_1.jpg

Co ve finále rozhodlo?
Vybrali jsme si nejnovější model HDR od společnosti EIZO, ColorEdge CG3146 s integrovanou kalibrační sondou a automatickou rekalibrací a pětiletou zárukou. Splňuje naše požadavky na výkon a funkčnost a poskytuje přesný a zcela spolehlivý obraz.

Velkou roli při výběru monitoru hrála dostupnost a osobní zapojení společnosti EIZO. Samotná technická řešení nestačí, potřebujeme také nejlepší podporu na místní úrovni. Poslat e-mail někomu v jiné zemi a čekat několik dní na odpověď prostě nestačí.

Osobní vztah je nesmírně důležitý. A přesně to společnost EIZO poskytuje; stará se o nás a je tu pro nás, když ji potřebujeme. To je pro nás důležité, protože technologie, kterou používáme, musí fungovat neustále a bezchybně. Nemáme žádné náhradní monitory, které by čekaly na poličce, takže když potřebujeme podporu, potřebujeme ji hned.

Myslíte si, že budete nakupovat další produkty EIZO?
Ano, budeme. Těším se na dlouhodobou spolupráci.

Řekněte nám něco o zajištění kvality.
Spolupracuji se všemi významnými produkčními společnostmi v zemi. Naši zákazníci mají velmi náročné požadavky; vše musí být dokonalé, od návrhu studia až po správný výběr monitorů. Neznamená to nic jiného než zajištění kvality v celém řetězci zpracování obrazu. A proto jsem rád, že spolupracuji se společností EIZO. Jejich monitory jsou špičkové, poskytují skvělou podporu a pětiletou záruku. EIZO servis pracuje také velmi rychle v případě potřeby. A protože nabízejí monitory k zapůjčení po dobu opravy, vyhneme se nákladným výpadkům výroby.

Spolehlivé nastavení pro Edisen

"Prodejcem monitorů společnosti EIZO jsem již více než 10 let," říká Pär Hörnell ze společnosti Tiwia, který se stará o instalaci, školení a kalibraci nových monitorů HDR. "S novým referenčním monitorem jsme pro společnost Edisen vytvořili opravdu spolehlivé zobrazovací řešení. Společnost Edisen dodává naprosto prvotřídní produkci a výsledek jejich práce musí být stoprocentní."