Dekodéry EIZO DuraVision

IP a monitory FlexScan v operačním středisku síťových služeb společnosti KDDI

IP a monitory FlexScan v operačním středisku síťových služeb společnosti KDDI

V červenci 2021 otevřela japonská telekomunikační společnost KDDI nové síťové operační centrum, jehož cílem je poskytovat spolehlivé komunikační služby i v případě velké přírodní katastrofy. Nové operační středisko má plně integrovaný systém pro provoz a monitorování služeb. To umožní reagovat na problémy z jednoho centrálního místa.

Rozhodující faktory

podpora 4K a bezpočítačový provoz pro snadnou údržbu

Pro zobrazení obrazu z dohledových kamer nainstalovala společnost KDDI v dohledové místnosti šest dekodérů DuraVision DX0211 IP a 177 monitorů FlexScan EV3285 a EV2785 4K. Kromě toho bylo v kancelářích nainstalováno 309 monitorů FlexScan EV2460.

Zeptali jsme se klíčových osob zodpovědných za tento projekt, proč se rozhodly pro společnost EIZO a jak tato řešení podporují jejich činnost.

IP dekodér EIZO pro vzdálené monitorování pracoviště

Migaki: Abychom operátorům poskytli dokonalý přehled o situaci na různých místech, potřebujeme nepřetržitě zobrazovat snímky s vysokým rozlišením z více kamer. K dekódování těchto videostreamů by bylo nutné použít výkonné počítače, které však s sebou nesou náklady na správu zabezpečení, jako je správa hesel, pravidelné aktualizace, antivirová opatření a správa protokolů. Zvolili jsme IP dekodéry EIZO, protože nabízejí jednoduchý způsob, jak zobrazit obraz z více kamer z různých míst současně, aniž by bylo nutné použít počítač. To znamenalo, že jsme mohli nasadit zjednodušený systém, který stále splňoval bezpečnostní standardy a zároveň snížil naše náklady.

DX0211-IP pro zobrazení na videostěně

DX0211-IP pro zobrazení na videostěně.

Operační středisko pro síťové služby

Operační středisko pro síťové služby.

Zařízení DX0211-IP se připojuje k několika IP kamerám na každém místě a přenáší obraz v rozlišení 4K na videostěnu v přední části místnosti. Líbí se nám zejména to, že DX0211-IP dokáže zobrazit obraz ve vysokém rozlišení bez nevýhod, jako je zpoždění. Prostřednictvím sítě se můžeme připojit i k dalším datovým centrům v Japonsku a sdílet obraz z kamer s naším ústředím i s lokalitami v Šindžuku, Tama a Ósace. S DX0211-IP je přehrávání snímků z kamery z jiných míst otázkou několika jednoduchých nastavení.

Naše aplikace se zaměřuje spíše na monitorování situací než na prevenci trestných činů. Proto bylo zajímavé, že se DX0211-IP osvědčil ve zdravotnických a veřejných zařízeních s podobnými požadavky.  Model DX0211-IP jsme si vybrali, protože podporuje vstup a výstup 4K, má kompaktní rozměry a konstrukci bez ventilátoru a lze jej ovládat dálkovým ovladačem nebo myší, což zvyšuje flexibilitu.

Shuichi Migaki, generální ředitel

Zvolili jsme IP dekodéry EIZO, protože nabízejí jednoduchý způsob, jak zobrazit obraz z více kamer z různých míst současně, aniž by bylo nutné použít počítač. To znamenalo, že jsme mohli nasadit zjednodušený systém, který stále splňoval bezpečnostní standardy a zároveň snížil naše náklady.

Shuichi Migaki

generální ředitel

Monitory FlexScan EV3285 a EV2785 4K

Současné zobrazení velkého množství informací

Migaki: Monitorovací místnost je srdcem našeho nového centra provozu síťových služeb. Operátoři musí mít při práci k dispozici množství neustále se měnících informací. Naším hlavním požadavkem na monitory je proto velká úhlopříčka a vysoké rozlišení detailů pro optimální viditelnost.

Sasaki: Monitory FlexScan EV3285 a EV2785 4K od společnosti EIZO zajišťují, že malé texty a obrázky jsou ostré a příjemně čitelné. Velmi užitečná se ukázala být také funkce Picture-by-Picture (PbyP), která umožňuje zobrazit několik obrazových signálů současně vedle sebe. Model EV3285 má také funkci Picture-in-Picture, která umožňuje výstup s hlavním obrazem a zmenšeným obrazem vloženým do něj. Porovnávání informací z více zdrojů pomáhá činit správná rozhodnutí.

Migaki: Bezrámový, zcela plochý design dodává lehký, minimalistický vzhled a zároveň ponechává dostatek místa na stole. Výsledkem je pohodlné pracovní prostředí s efektivním využitím prostoru.

EV3285 na pracovištích operátorů

EV3285 na pracovištích operátorů.

EV2785 na pracovištích operátorů

EV2785 na pracovištích operátorů.

kddi_quote_02.jpg

Monitory FlexScan EV3285 a EV2785 4K od společnosti EIZO zajišťují, že malé texty a obrázky jsou ostré a příjemně čitelné. Velmi užitečná se ukázala být také funkce Picture-by-Picture (PbyP), která umožňuje zobrazit několik obrazových signálů současně vedle sebe. Model EV3285 má také funkci Picture-in-Picture, která umožňuje výstup s hlavním obrazem a zmenšeným obrazem vloženým do něj. Porovnávání informací z více zdrojů pomáhá činit správná rozhodnutí.

Shiori Sasaki

zástupce vedoucího technického oddělení

Monitory FlexScan pro kancelářské prostředí

Vize společnosti KDDI podporovat různé styly práce a ohleduplnost k životnímu prostředí

Sasaki: V červenci 2020 společnost KDDI zavedla hybridní pracovní model, aby vyhověla požadavkům měnícího se světa práce a umožnila každému zaměstnanci flexibilně si určit, kde bude pracovat. Digitální transformaci podporujeme také interně, abychom zlepšili naše kanceláře a IT prostředí a realizovali různé styly práce. Jednou z těchto iniciativ je optimalizace našich kancelářských prostor.

Zavedením celopodnikového hybridního systému, který kombinuje práci na dálku s prací v kanceláři, jsme chtěli vytvořit kancelářské prostory, které spojují vývojáře a operátory, a zároveň snížit počet míst přibližně o polovinu ve srovnání s předchozí koncepcí kanceláří. Řekněme, že vývojář a operátor chtějí hovořit a oba se dívají na stejný monitor. Abychom to usnadnili, rozhodli jsme se pro monitory, které lze připevnit k ramenům, takže je lze libovolně nastavovat. Výsledek je nejen uživatelsky přívětivý, ale také poskytuje vizuálně atraktivní a jednotný vzhled pracoviště.

EV2460 namontovaný na podpěrném rameni pro použití v kanceláři

EV2460 namontovaný na podpěrném rameni pro použití v kanceláři

EV2460 na pracovišti

EV2460 na pracovišti

Pohled do otevřené kanceláře

Pohled do otevřené kanceláře

Naše nejdůležitější požadavky na kancelářské monitory jsou, aby neunavovaly oči a aby byly odolné. Tyto monitory se používají dlouhodobě při vývojových pracích nebo při řízení katastrof, takže únava očí a selhání hardwaru by mohly způsobit velké problémy. Monitory EIZO pro nás byly ideální, protože mají funkce, jako je redukce modrého světla pro snížení únavy očí, a protože jsou 100% vyráběny v Japonsku a je na ně poskytována pětiletá záruka. Je také potěšující vědět, že společnost EIZO nabízí vynikající zákaznický servis.

Centrální požadavek

Nízký dopad na životní prostředí

Dalším požadavkem na monitory bylo, aby měly co nejmenší dopad na životní prostředí. Jednou z našich snah o dosažení cílů udržitelného rozvoje ve společnosti KDDI je podpora využívání informačních a komunikačních technologií ke snížení dopadu na životní prostředí. To samozřejmě platí i pro IT vybavení, které používáme.

Cíle udržitelného rozvoje společnosti KDDI

Migaki: Jedním z problémů při nákupu monitorů je, že se často dodávají se spoustou kabelů a dalšího příslušenství, které nepotřebujeme a které se často vyhazuje. V případě těchto monitorů jsme však se společností EIZO hovořili o dopadu na životní prostředí a oni navrhli ekologický způsob balení: monitory nám byly dodány bez stojanu a kabelů a v každé krabici bylo zabaleno několik monitorů. 

Tento návrh byl jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli pro společnost EIZO - ve srovnání s přepravou v jednotlivých krabicích se snížil objem o 40 % a náklady na přepravu se rovněž snížily o více než 20 %. Kromě toho jsme ušetřili spoustu času při vybalování a instalaci a vyprodukovali podstatně méně odpadu než obvykle.

Monitory jsou dodávány v hromadných obalech, aby se snížil dopad na životní prostředí.

Společnost EIZO vychází vstříc potřebám firemních zákazníků tím, že nabízí specifikace balení na míru, aby se snížil dopad hromadných nákupů na životní prostředí. To umožňuje flexibilně vyhovět speciálním požadavkům, například zabalit více monitorů do jedné krabice nebo vynechat stojany a kabely, které zákazník pro svou instalaci nepotřebuje.

kddi_content_image_08.jpg

KDDI a EIZO

Výhled do budoucna a požadavky na společnost EIZO

Sasaki: Společnost KDDI hraje důležitou roli při poskytování telekomunikačních služeb, které slouží jako záchranné lano v případě katastrofy. Aby byly naše služby ještě spolehlivější, budeme i nadále zlepšovat naše operace, rozvíjet opatření pro pomoc při katastrofách a komunikační infrastrukturu a podporovat nové způsoby práce, které mohou přinést výsledky kdekoli a kdykoli.

Migaki: Společnost EIZO je jedním z mála zavedených výrobců v Japonsku a doufám, že bude i nadále nabízet produkty a řešení, které splňují vysoký standard spolehlivosti na domácím i mezinárodním trhu.

 

Zvláštní poděkování patří společnosti KDDI za spolupráci.

 

kddi_content_image_09.jpg
kddi_content_image_10.jpg

O společnosti KDDI

Společnost KDDI, která byla původně založena před více než 60 lety jako Kokusai Denshin Denwa (KDD), je průkopníkem v oblasti mezinárodních telekomunikací v Japonsku a spojuje Japonsko s více než 190 zeměmi světa. Vysoce kvalitní a vysoce spolehlivá mezinárodní telekomunikační síť společnosti KDDI je založena na bezdrátových technologiích, satelitech, podmořských kabelech a dalších technologiích, které podporují společnost prostřednictvím pohodlné komunikace v podnikání a každodenním životě.

Webové stránky společnosti KDDI Corporation