Více než jen monitor

Centrum produktivity

Komfort připojení

Sbohem dokovací stanice!

Connectivity_FlexScan2.jpg
Ať už jde o myš, klávesnici, webovou kameru nebo druhý monitor. Stačí jen připojit kabel a vše je připraveno k provozu - připojení k síti LAN a kabel pro nabíjení jsou součástí balení. Zamotané kabely a zdlouhavé připojování a odpojování jsou minulostí. A díky přepínači KVM to platí pro dva počítače současně.
Přečtěte si více

Ergonomie

Jednoduše uvolněná práce

Ergonomics_FlexScan2.jpg
Problémy s krkem? Příliš tmavý obraz? Rušivé odlesky? V žádném případě! Flexibilně nastavitelný stojan a mnoho dalších užitečných funkcí vám umožní přizpůsobit monitor vašim individuálním potřebám. Pro uvolněnou práci bez únavy - bez ohledu na to, kde a kdy.
Přečtěte si více

Kvalita obrazu

Dokonalost Made in Japan

ImageQuality_FlexScan.jpg
Zářivé barvy po celé ploše a stabilní obraz z každého úhlu. Umožňuje to náš recept na kvalitu: desetiletí zkušeností a nejlepší materiály. Protože nic není samozřejmostí, ani dokonalý obraz.
Přečtěte si více

Udržitelné investice

Když vám monitor kryje záda

Sustainability_FlexScan.jpg
Trvanlivost, udržitelnost a hospodárnost jdou spolu ruku v ruce. Dlouhá životnost monitoru šetří nejen přírodní zdroje a klima, ale je také šetrný k peněžence, protože únavné opravy nebo výměny jsou minulostí - v neposlední řadě díky pětileté záruce.
Přečtěte si více

Mistrovské dílo - z každého úhlu

Naskenujte kód QR pomocí chytrého telefonu nebo tabletu a nastavte si monitor EIZO "virtuálně" na svém stole pomocí rozšířené reality.

AR_Modul_FlexScan.png

EV2490 FlexScan

Perfektní kvalita obrazu, ergonomie a konektivita. Ideální společník do moderní kanceláře umožňuje řešení s více obrazovkami prostřednictvím řetězce USB-C bez složité kabeláže.

 • 60.5 cm (23.8")
 • 1920 x 1080 (Full HD)
 • 16:9
  Vyberte si barvu:
Obrázek produktu EV2490-BK FlexScan
Obrázek produktu EV2490-WT FlexScan

Pestrá nabídka rozhraní

Nejlepší konektivita

Nejmodernější rozhraní USB-C

Přenos obrazového i zvukového signálu, datové přenosy zahrnující i počítačovou síť a napájení připojených zařízení – to vše a ještě mnohem více zvládne jediný kabel USB-C. Monitor EV2490 můžete využít jako plnohodnotnou dokovací stanici, k níž rychle a snadno připojíte svůj notebook. To je zvlášť praktické, když se pohybujete mezi různými pracovišti nebo mezi kanceláří a domácí pracovnou.

Napájení výkonem 70 W přes USB-C spolehlivě postačí menším počítačům a notebookům. Na psacím stole vám tak zůstane více místa, neboť nebudete potřebovat samostatný napájecí zdroj.

Otestovali jsme pro vás několik různých zařízení a jejich kompatibilitu mezi monitorem a počítačem a popsali je na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO.

Řetězovité propojení

Efektivní víceobrazovkové sestavy

Konektory USB-C na monitoru umožňují řetězovité propojení více obrazovek, s nimiž bude počítač komunikovat jediným kabelem (prostřednictvím funkce zřetězení). Takto lze bez problémů vytvořit sestavu až čtyř obrazovek bez zbytečné změti kabelů. Budete si moci zobrazit a používat více aplikací zároveň, takže vaše práce bude efektivnější a pohodlnější.

Mimochodem, k USB-C lze připojit i počítače a monitory s připojením DisplayPort. Správný kabel z našeho volitelného příslušenství se nazývá CP200.

Nejste si jisti, zda je váš systém kompatibilní s řetězovitým propojením? EIZO testuje počítače nabízené na současném trhu, aby bylo jisté, že jsou kompatibilní s řetězovitým propojením a s monitory FlexScan.

1. Přečtěte si o testech kompatibility více (na mezinárodních webových stránkách EIZO)
2. Takto vytvoříte řetězovité propojení (přejít na mezinárodní webové stránky EIZO

 

Connectivity_DaisyChain_EIZO-Monitor-3.jpg
Řetězovité propojení

Úhledně uspořádané kabely

Connectivity_DaisyChain_Other-Monitor-3.jpg
Obvyklé řešení

Nepřehledná kabeláž

Doporučení produktů pro řešení pro více obrazovek

Víceobrazovková řešení vypadají obzvlášť dobře, když jsou všechny monitory podobného designu a mají téměř bezrámečkový formát UltraSlim. Toho lze snadno dosáhnout řetězením pomocí kabelu USB-C a propojením několika monitorů EV2490.

Vzhledem k tomu, že od poslední obrazovky není potřeba další řetězení, doporučuje se pro tento účel levnější sesterský model EV2480. Obejde se bez portu USB-C, připojení k síti LAN a přepínače KVM. Designy obou modelů EV2490 a EV2480 jsou shodné.

Connectivity_DaisyChain_EV2490-EV2480.png

Jeden monitor, více rozhraní

Jednodušší už to být nemůže: většinu koncových zařízení, jako je počítač, notebook, myš, klávesnice nebo sluchátka, můžete připojit přímo k monitoru. Protože EV2490 má různá signálová rozhraní a připojení. To vám usnadní každodenní práci a udrží váš pracovní stůl uklizený.

Pro stabilní síťové připojení

Rozhraní LAN

Monitor je opatřen samostatným konektorem LAN pro stabilní síťové připojení přes kabel. Monitor EV2490 pak zprostředkuje notebooku či počítači přístup do sítě přes jediný kabel USB. To je výhodné zejména u notebooků postrádajících rozhraní LAN. Rozhraní LAN umožní stabilní datový přenos nezbytný například při videokonferencích. Jako síťové zařízení má monitor svou vlastní adresu MAC.

Volitelně lze pomocí softwaru "EIZO MAC Address Clone Utility" pro Windows dočasně přiřadit monitoru adresu MAC připojeného počítače. Tato transparentnost umožňuje ověřeným počítačům přístup k síti prostřednictvím monitoru.

Connectivity_LAN.jpg

Dva počítače, jeden monitor

Přepínač klávesnice, myši a videosignálu

Nikdy nebylo snazší ovládat různé počítače pomocí jediné myši a klávesnice. Díky předřazeným portům USB má EV2490 integrovaný přepínač KVM (Keyboard Video Mouse). Monitor automaticky propojí webovou kameru, mikrofon, reproduktory, myš a klávesnici s aktuálně aktivním zdrojovým počítačem. To znamená, že například stolní počítač a notebook nebo dokonce pracovní a soukromý počítač mohou být provozovány na stejné kombinaci zařízení USB monitoru. Tím je zajištěna nepřerušovaná práce a uklizený pracovní prostor.

Connectivity_KVM-Switch_2PCs.gif

Kvalita obrazu

Přesný, brilantní, kontrastní a ostrý obraz

Nejvyšší kvalita obrazu díky panelu IPS

Monitor vytváří harmonický trojakord vynikající kvality obrazu: excelentní rozlišení 1920 x 1080 (Full HD) obrazových bodů, nejvyšší kontrast 1000:1 a stabilní jas až 250 cd/m². Což znamená: Vidíte text s obrysy ostrými jako břitva, skvostné grafiky a jasné obrázky. Díky kvalitním panelům IPS s podsvícením LED jsou kontrasty a barvy shodné pro libovolný zorný úhel.

ImageQuality_FlexScan_IPS-Panel.jpg

Zcela přesné řízení barev

Obraz může být dokonalý jedině s dokonalými barvami. Z toho důvodu jsou monitory EIZO vybaveny nejméně desetibitovou tabulkou LUT (Look-Up-Table), jež převádí informace o barvách výrazně přesněji než obvyklé osmibitové tabulky LUT. Jemné odstupňování barev se stará o dokonale vykreslené přechody a nadto umožňuje také různá individuální nastavení. Proto je například možné bezeztrátově volit úroveň bílého bodu v rozmezí 4000 K až 10 000 K v krocích po 500 K.

Funkce Overdrive k rychlé změně obrazu

Funkce Overdrive zrychluje dobu odezvy, takže ke změnám šedé a šedé dojde v průměru za pouhých 5 ms. Můžete tak sledovat filmy a rychlé změny obrazu bez nepříjemného dosvitu. Při posouvání a polohování oken nebo obrázků je zobrazení čitelné ve zlomcích sekundy - rychleji, než je možné vnímat. Spotřebu energie máte vždy pod kontrolou.

Design

Příjemný pohled na každý stůl

Elegantní design

Vzhled monitoru může významně přispět k vytvoření příjemného pracovního prostředí. Svým téměř bezrámečkovým designem i ergonomickými funkcemi monitor zcela přirozeně zapadne do vašeho pracoviště doma či v kanceláři. Kromě elegantní černé barvy si můžete vybrat i bílé provedení krytu doplněné o barevně sladěné bílé kabely.

[Translate to Czech:] FlexScan Ultraslim design

Ergonomie

Pracovat uvolněným způsobem

Funkce Auto EcoView šetří elektřinu i vaše oči

Přes den, v noci, na světle, ve tmě: Bez ohledu na to, kde a kdy pracujete, funkce Auto EcoView průběžně měří změny okolního světla a optimalizuje obrazovku nastavováním ideální hodnoty jasu. Zcela automaticky s použitím snímače. Přednosti: Minimalizuje se rušivé oslňování a vaše oči se neunavují tak rychle. Speciální dvoubodové řízení při nastavování požadovaného jasu obrazovky zohledňuje nejvyšší a nejnižší úroveň jasu okolního světla během dne. Další výhoda: Díky automatickému přizpůsobení jasu ušetříte až polovinu nákladů na elektřinu ve srovnání s monitorem, který by byl provozován trvale s plným jasem.

Samozřejmě máte i nadále možnost ručního nastavování monitoru. Funkce EcoView Index přitom slouží k orientaci, jak je vaše nastavení úsporné a šetrné k životnímu prostředí.

Pro dobro našeho zraku

Obraz bez chvění

Pro ochranu vašich očí vyvinula společnost EIZO hybridní technologii řízení podsvícení. Kombinuje výhody obvyklé regulace PWM (pulzně šířková modulace) a stejnosměrné regulace (stejnosměrný proud). Řízení PWM využívá mnohem vyšší frekvence než standardní metody PWM. Výsledkem je sledování bez blikání při zachování kvality obrazu a stability barev. V porovnání s čistě stejnosměrným řízením můžete navíc v tmavě osvětlených místnostech nastavit jas na méně než 1 % maximální hodnoty. Výhoda: Obrazovka zůstává i za těchto podmínek bez blikání a odlesků.

Monitory EIZO FlexScan jsou certifikovány společností TÜV Rheinland pro obraz bez blikání a nízký obsah modrého světla. Další informace o tom, proč jsou oči při práci s počítačem unavené.

Antireflexní vrstva: více obrazu, méně odlesků

Model EV2490 nabízí optimální povrch proti odleskům. Minimalizací odlesků díky rozptylu odraženého světla monitor EV2490 účinně zabraňuje oslnění a únavě očí. Snižuje se únava očí a umožňuje se pohodlné sezení bez nutnosti zaujímat vynucenou polohu, aby se zabránilo oslnění a odrazům.

Ergonomics_Anti-glare.png

Ergonomický stojan

Ergonomický a stabilní: nastavitelný stojan respektuje ergonomii. Stojan monitoru můžete otočit, naklonit a sklopit do polohy, která bude nejpohodlnější pro vaše záda, šíji a posez. Rovněž umožňuje plynulé nastavení výšky a spuštění dolů až ke stolní desce. Horní řádek tak může zaujmout ergonomickou polohu pod úrovní vašich očí.

foot_height.png
Výška

191.2 mm

foot_tilt_FlexScan.png
Sklopení

5° dopředu a 35° dozadu

foot_swivel_FlexScan.png
Pootočení

344°

foot_pivot_both.png
Otáčení

ve směru a proti směru hodinových ruček

Software a uživatelská přívětivost

Vybavení pro pohodlnou práci

Optimalizované zobrazení barev stisknutím tlačítka

Přednastavené barevné režimy optimalizují zobrazení obrázků, textu nebo videí. Je totiž rozdíl, zda sledujete video, prohlížíte si obrázek, surfujete po webu nebo píšete texty. Jedním stisknutím tlačítka můžete nastavit příslušnou předvolbu jasu, korekce gama a teploty barev. Příklad: Režim Paper simuluje příjemný kontrast tištěného papíru, což usnadňuje čtení očím a zabraňuje únavě.

Software-Operation_Color_modes.jpg

Snadné ovládání

Přední strana monitoru EV2490 je vybavena elektrostatickými ovládacími prvky, jež nahrazují mechanická tlačítka. To zaručuje snadné ovládání a navíc i mimořádnou eleganci.

S nabídkou dotykových tlačítek máte všechny funkce na první pohled. Stačí jeden dotyk ovládacího panelu a zobrazí se přiřazení funkcí tlačítek. Vaše výhoda: přehledné ovládání a čistý, nepřeplácaný design.

Všechny ovládací prvky a také reproduktory se nalézají v rámečku a směřují dopředu k uživateli. Zajišťují snadnou manipulaci a jsou dokonale přizpůsobeny plochému, téměř bezrámovému provedení monitoru.

Kontrola a správa monitorů

Screen InStyle

Kromě nabídky na obrazovce lze EV2490 pohodlně ovládat z počítače pomocí softwaru Screen InStyle. Možnosti nastavení zahrnují například reprodukci barev, možnosti úspory energie a ergonomické funkce. V systémech s více obrazovkami lze nastavení použít synchronně pro všechny připojené obrazovky pomocí funkce Screen InStyle.

Více informací o službě Screen InStyle najdete zde

Kontrola monitoru správci systému

Screen InStyle Server

Správci systému mohou centrálně spravovat a ovládat monitory připojené v síti s nainstalovanou aplikací Screen InStyle pomocí aplikace Screen InStyle Server. Tím se optimalizuje spotřeba energie a zjednodušuje správa majetku monitorů.

Další informace o serveru Screen InStyle Server najdete zde

Výchozí nastavení pro celou společnost

Monitor Configurator

Snížení pracovní zátěže správců: Software umožňuje vytvořit výchozí nastavení pro všechna příslušná nastavení monitoru. Toto nastavení lze distribuovat na připojené monitory prostřednictvím místní sítě, což usnadňuje proces zavádění.

Software-operation_MonitorConfigurator.jpg

Udržitelnost

Naše zodpovědnost

EcoView Optimizer

Uspořte až 30 % energie

Úspora elektřiny bez újmy na kvalitě: Funkce EcoView Optimizer snižuje pro tmavé obrazy automaticky intenzitu podsvícení. Spotřeba elektřiny přitom klesá až o 30 %. Zároveň se zesiluje signál a upravují hodnoty barevných odstínů. Účinek: Při nižší spotřebě se zobrazuje obraz obvyklé kvality.

Sustainability_EnergySaving.jpg

Nulová spotřeba díky síťovému vypínači

Monitory jsou vybaveny zabudovaným mechanickým síťovým vypínačem. To je velmi praktické a hospodárné: Vypnete-li monitor síťovým vypínačem, nespotřebovává vůbec žádnou elektřinu. V pohotovostním režimu Stand-by dosahuje spotřeba nejvýše 0.5 W.

Sociálně zodpovědná výroba

Výroba modelu EV2490 probíhá sociálně zodpovědně. Nevyužívá se dětská ani nucená práce. Dodavatelé přispívající do dodavatelského řetězce procházejí pečlivým výběrem a zavazují se k sociálně zodpovědné výrobě. To se vztahuje především na takzvané konfliktní suroviny. Každoročně dobrovolně sepisujeme podrobnou zprávu o naší sociální zodpovědnosti.

Sustainability_Production.jpg

Přívětivý k životnímu prostředí a klimatu

Všechny monitory EV2490 vyrábíme v našich vlastních továrnách. Uplatňujeme systém environmentálního a energetického management dle ISO 14001 a ISO 50001. Opatření sahají od omezování odpadu, odpadních vod a emisí přes snižování surovinové a energetické náročnosti až po posilování environmentálního povědomí zaměstnanců. Zhodnocení těchto opatření je podstatnou součástí každoročně zveřejňované zprávy.

Sustainabilty_ISO14001.jpg

Dlouhá životnost a vytrvalost

Monitor EV2490 je navržen pro dlouholeté používání s ohledem na celý životní cyklus a vliv na životní prostředí. Obvyklá životnost výrazně překračuje pětiletou záruku. Náhradní díly jsou dostupné až pět let po skončení výroby. Dlouhá životnost a opravitelnost šetří přírodní zdroje a klima. Při vývoji modelu EV2490 jsme dbali na nízké čerpání přírodních zdrojů, používání vysoce kvalitních součástí a materiálů a na pečlivou výrobu.

Sustainabilty_Durable_FlexScan.jpg

Přirozená krása

Nižší užívání těkavých organických látek (VOC) vyskytujících se v nátěrech a dalších materiálech představuje celosvětový úkol.

Díky dlouholetému výzkumu se společnosti EIZO podařilo dosáhnout hladké, téměř homogenní barvy a struktury krytů monitorů bez použití laku.

Sustainability_Plastic_FS.jpg

Ekologicky šetrné obaly

Společnost EIZO používá pro obal EV2490 polstrování z celulózy. Materiál je vyroben z recyklované lepenky a papíru a při likvidaci má mnohem menší dopad na životní prostředí než tradiční polystyren nebo plast. Všechny kabely jsou uloženy v kartónové přihrádce, místo aby byly jednotlivě baleny v plastových sáčcích.

Sustainability_Packaging_FlexScan.jpg

Společné balení na vyžádání

V závislosti na množství zboží a dodací lhůtě nabízí společnost EIZO alternativní variantu balení se čtyřmi monitory a čtyřmi samostatnými stojany v jedné přepravní jednotce.

Tím se snižuje množství obalového odpadu, zvyšuje efektivita přepravy a zkracuje doba vybalování a instalace.

Collective_packaging.jpg

Prostorově úsporné společné balení: 1) monitory, 2) stojany

Soulad s normami a směrnicemi

Monitor je certifikován podle důležitých a komplexních standardů udržitelnosti, jako jsou TCO Certified Generation 9 a ENERGY STAR®. Má také registraci EPEAT Gold za splnění přísných standardů udržitelnosti na nejvyšší úrovni, která je dokonce doplněna oceněním Climate + na základě vědecky podložených standardů ochrany klimatu.

EV2490 představuje bezpečnou investici, pokud mají být dodrženy aspekty jako ESG (Environmental, Social and Corporate Governance) nebo SDG (Sustainable Development Goals) Organizace spojených národů a požadované pokyny.

EnvironmentalStandards_epeat-gold-climate.jpg

Záruka

Maximálně jistou investici

Pětiletá záruka

EIZO poskytuje pětiletou záruku. Toto nám umožňuje pokročilý proces výroby, který je založen na jednoduchém a úspěšném principu: promyšlené a pokrokové technologie, k jejichž výrobě se používají výlučně materiály nejvyšší kvality.

5_years_garantie_across_CZ.jpg

Technické údaje

Obecné
Číslo produktu
EV2490-BK
EV2490-WT
Barva přístroje
černá
bílá
Oblast použití Kancelář
Produktová řada FlexScan
Oblasti použití Velké a střední podniky, Soukromí uživatelé a drobní živnostníci, Pro práci z domova, Finanční služby
Specifické systémové požadavky Žádné, kompatibilní s většinou počítačů a operačních systémů včetně macOS a Windows
EAN
4995047063315
4995047063322
Obrazovka
Úhlopříčka [palce] 23.8
Úhlopříčka [cm] 60.5
Formát 16:9
Viditelná plocha obrazu (šířka × výška) [v mm] 527 x 296
Ideální a doporučené rozlišení 1920 x 1080 (Full HD)
Rozteč bodů [v mm] 0.275 x 0.275
Hustota pixelů [v ppi] 93
Podporovaná rozlišení 1920 x 1080 (Full HD), 1680 x 1050, 1280 x 1024, 1024 x 768, 800 x 600, 720 x 400, 640 x 480
Technologie panelu IPS
Max. pozorovací úhel ve vodorovném směru 178
Max. pozorovací úhel ve svislém směru 178
Zobrazitelné barvy nebo stupně šedé 16,7 mil. barev (DisplayPort, 8 bitů), 16,7 mil. barev (HDMI, 8 bitů), 16,7 mil. barev (USB-C, 8 bitů)
Barevná paleta/tabulka LUT 1,06 mld. barev / 10 bitů
Max. barevný prostor (obvykle) sRGB
Max. jas (obvykle) [cd/m²] 250
Max. kontrast (obvykle) 1000:1
Reakční doba změna šedášedá (obvykle) [ms] 5
Typ podsvícení LED
Funkce a provoz
USB-C docking
KVM switch
Standardní režimy barev/stupňů šedé 2x user mode, sRGB, Paper, Movie, DICOM
Křivka stupňů světlosti DICOM
Auto EcoView
EcoView Index
EcoView Optimizer
Overdrive
Odstraňování chvění obrazu hybridním řízením
Dekodér HDCP
Automatické rozpoznávání vstupního signálu
Vestavěné reproduktory
Jazykové verze nabídky na obrazovce (OSD) de, en, fr, es, it, se
Možnosti nastavení Barevný režim, Jas, Kontrast, Barevná teplota/Bílý bod, Gama, Overdrive, Barevný odstín, Sytost barev, Rozlišení, Škálování, Jazyk OSD, Vstup signálu, Všechny funkce EcoView, Hlasitost
Funkce Button Guide
Vestavěný zdroj
Připojení
LAN/RJ-45
Vstupní konektory USB-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 1.3), DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (HDCP 1.4)
Signální výstupy USB-C (pro řetězení)
Daisy chain
Technické údaje USB USB 5Gbps (USB 3)
Konektory USB pro upstream 1 x type C (DisplayPort Alt Mode, napájení 70 W max.), 1 x type B
Konektory USB pro downstream 3 x type A, 1 x type C (DisplayPort Alt Mode, napájení 15 W max.)
Síťové rozhraní RJ-45
Grafický signál USB-C, DisplayPort, HDMI (RGB, YUV)
Zvukový vstup USB-C, DisplayPort, HDMI
Zvukový výstup 3,5 mm stereo jack konektor
Elektrické údaje
Horizontální/vertikální frekvence USB-C: 31-68 kHz/59-61 Hz; DisplayPort: 31-68 kHz/ 59-61 Hz; HDMI: 31-68kHz, 49-51 Hz/59-61 Hz
Příkon (obvyklý) [ve wattech] 11
Maximální příkon [ve wattech] 155 (při maximálním jasu a současném využití všech vstupů signálu a rozbočovače USB)
Úsporný režim [ve wattech] 0.5
Spotřeba při vypnutí monitoru [ve wattech] 0
Energetická třída C
Spotřeba energie/1000 h [v kWh] 9
Správa napájení AC 100-120 V / 200-240 V, 50/60 Hz
Max. USB-C Power Delivery [v Watt] 70
Power management
Rozměry a hmotnost
Rozměry (včetně stojanu) (šířka x výška x hloubka) [v mm] 537,8 x 332,4 - 523,6 x 230
Hmotnost (včetně stojanu) [v kg] 7.2
Rozměry (bez stojanu) (šířka x výška x hloubka) [v mm] 538 x 320 x 57
Hmotnost (bez stojanu) [v kg] 4.5
Technický výkres (PDF) Technický výkres (PDF)
Možnost otáčení stojanu [v °] 344
Naklápění dopředu/dozadu [v °] 5 / 35
Výškové/příčné otáčení (Pivot) ve směru a proti směru hodinových ruček
Výšková nastavitelnost [v mm] 191.2
Rozteč otvorů VESA 100 x 100
Certifikace a normy
Certifikace CE, UKCA, CB, TÜV/GS, TÜV/Ergonomics (včetně ISO 9241-307), TCO Certified Generation 9, EPEAT 2018 (US), TÜV/Blue Low Light Content, TÜV/Flicker Free, RCM, cTÜVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), TÜV/S, PSE, VCCI-B, EPA ENERGY STAR, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC
EPEAT EPEAT 2018 Gold (US), EPEAT Climate +
Software a příslušenství
Související software a další doplňky jsou k dispozici ke stažení Screen InStyle
Součástí balení USB-/signal kabel (USB-C - USB-C), Příručka via download, Napájecí kabel, Stručný návod
Volitelné příslušenství PM200-K, CP200, HH200PR-K, CC100, PP100-K, PP200-K, PCSK-03
Záruka
Záruční doba 5 let nebo 30 000 provozních hodin, podle toho, co nastane dřív
Záruka vadných bodů Záruka nulového výskytu vadných pixelů nebo sub-pixelů (dle ISO 9241-307) po dobu šesti měsíců od nákupu

Soubory ke stažení a podpora

Kolem vašeho produktu

Příručky a dokumenty

Manuál - EV2490

Produktový leták - EV2490

PDF | 6 MB

Zpráva o posouzení životního cyklu - EV2490

(Anglicky)

Obrazy produktu EV2490

ZIP | 11 MB

Přehled produktu FlexScan

(Anglicky)

PDF | 182 KB

Software

Ovladač zařízení - EV2490

Monitor Configurator

Software pro nastavování mimo dosah sítě.

Test monitoru

Rychle a snadno otestujte vlastnosti a parametry svého monitoru pomocí softwaru značky EIZO vyvinutého právě pro tento účel.

Screen InStyle / Server

Pomocí aplikace EIZO Screen InStyle lze snadno řídit spotřebu elektrické energie, nastavovat barvy, jas a ostatní volitelné parametry monitorů. Pomocí serveru Screen InStyle Server mohou správci systému ovládat monitory a počítače připojené v síti.

Často kladené otázky

Ano, je to možné s otevřeným a zavřeným notebookem prostřednictvím funkce napájení monitoru. Chcete-li to provést, deaktivujte napájení USB-C notebooku v klidovém režimu v administrátorském menu monitoru.

Compatibility Mode ON (Režim kompatibility ZAPNUTO) = napájení aktivní v klidovém stavu
Compatibility Mode OFF (Režim kompatibility VYPNUTO) = napájení pouze při zapnutí

Chcete-li spustit notebook při zapnutí monitoru, aktivujte v jeho BIOS/UEFI funkci "Zapnout s připojením AC“.
V závislosti na počítači se může název funkce mírně lišit.

Má-li monitor trvale vypadat jako nový a chcete-li prodloužit jeho životnost, doporučujeme jeho pravidelné čištění. Rám a plochu LCD panelu čistěte dle následujícího postupu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nikdy nepoužívejte ředidla, benzol, alkohol (etanol, metanol nebo izopropylalkohol), abrazivní prostředky nebo jiné silné roztoky, které by mohly poškodit povrch rámu nebo LCD panelu.

Rám
Odstraňte skvrny jemným hadříkem navlhčeným ve slabém čisticím prostředku. Nikdy nestříkejte vosk nebo čisticí prostředky přímo na rám. (Podrobné informace najdete v uživatelské příručce.)

LCD displej
Plochu obrazovky lze v případě potřeby očistit jemným hadříkem (např. bavlna nebo utěrka na brýle). Obtížně odstranitelné skvrny pomůže zpravidla překonat mírné navlhčení hadříku vodou, které zvýší čisticí účinek.

Vestavěný přepínač KVM umožňuje v závislosti na modelu propojit jeden monitor až se třemi počítači současně. Zařízení připojená ke konektorům USB na monitoru (např. klávesnice a myš) se pak střídavě připojují k právě zvolenému počítači.

K tomu je zapotřebí následující:

 • Jeden počítač se připojí přes rozhraní USB-C (označené jako vstup videosignálu) na zadní straně monitoru.
 • Druhý (a případně i třetí) počítač se připojí přes vstup HDMI nebo DisplayPort a zároveň přes konektor USB-B na zadní straně monitoru.
 • Příslušenství jako myš a klávesnice se připojí ke konektorům USB pro downstream na boku monitoru.

Při zapnutém přepínači KVM bude monitor automaticky přepínat ovládání v závislosti na zvoleném vstupu videosignálu. Počítač připojený přes USB-C bude s periferiemi komunikovat přes kabel USB-C. Počítač připojený přes HDMI nebo DisplayPort bude s periferiemi komunikovat přes rozhraní USB-B.

Monitor a počítač si napájení odsouhlasí samočinně během procesu zvaného Handshake. Tím je vyloučeno případné přetížení napájecí linky a uživatel po zapojení kabelu již nemusí podnikat žádné další kroky. Doporučujeme použít přiložený kabel USB-C, neboť je dimenzovaný na napájecí proud 5 A.

Monitory EIZO podporují alternativní režim DisplayPort s rozhraním USB-C. To znamená, že mohou správně zobrazovat obrazové signály z portů Thunderbolt 3 nebo Thunderbolt 4 prostřednictvím připojení USB-C. Signální kabel USB-C dodávaný společností EIZO s monitorem je optimálně vhodný.
 
Případně lze pomocí vhodného kabelu připojit monitory s DisplayPortem. Nejvhodnější je signální kabel CP200 (USB-C (TB3/TB4) na DisplayPort) dodávaný společností EIZO.

Připojení z portů Thunderbolt 3 nebo Thunderbolt 4 k rozhraní HDMI monitoru může fungovat pomocí vhodných aktivních adaptérů/kabelů. Doporučujeme však používat rozhraní USB-C nebo DisplayPort monitoru.

Ano, rozhraní USB LAN v monitorech EIZO je obvykle vhodné k použití. Pro ověřování při zavádění softwaru a údržbě systému klientských počítačů doporučujeme místo adres MAC používat bezpečný a jedinečný identifikátor GUID/UUID (Universally Unique Identifier). 

Poznámka: Použití adres MAC může být neúplné, nebo v některých případech může být MAC adresa nezjistitelná. Příčinou jsou síťové karty jakými jsou adaptéry USB LAN, dokovací stanice nebo také monitory, které mají vlastní adresu MAC a počítače bez LAN portu nemají MAC adresu síťové karty. Kromě toho může - nezřídka - docházet k nekompatibilitě mezi hardwarem různých výrobců. Použití GUID/UUID je nezávislé na výrobci.

Ověřování GUID/UUID pro nasazení iniciovaná PXE lze poměrně snadno nastavit ve Správci konfigurace System Center.

Následující chat popisuje, jak to funguje:
Reusing the same NIC for multiple PXE initiated deployments in System Center Configuration Manager OSD - Microsoft Community Hub

Ano, rozhraní USB LAN v monitorech EIZO je k tomu vhodné. Každý síťový adaptér má svou vlastní adresu MAC, takže je zapotřebí postupů ověřování počítače, aby se adresa MAC monitoru nahradila adresou počítače.

Postupy pro takzvané předávání adres MAC jsou však proprietární a spadají do sféry vlivu výrobců počítačů. Hardware od různých výrobců může být vzájemně nekompatibilní. V tomto ohledu musí skutečnou funkci zkontrolovat nebo potvrdit výrobce počítače.

Pokud počítač nebo jeho systém BIOS nepodporuje kompatibilitu se systémem EIZO, lze do monitoru EIZO naklonovat adresu MAC počítače. K tomuto účelu nabízíme bezplatný software "EIZO MAC Address Clone Utility" pro systém Windows. Toto řešení je nezávislé na výrobci.

U známých metod je adresa MAC přenášená do monitorů po vypnutí nebo odebrání počítače zpravidla nestálá. To platí i pro nástroj "EIZO MAC Address Clone Utility".

Poznámka: Monitory EIZO s rozhraním LAN podporují PXE. Pro PXE a ověřování při nasazování softwaru a údržbě systému klientských počítačů doporučujeme místo adres MAC a jejich klonů používat bezpečný a jedinečný identifikátor GUID/UUID (Universally Unique Identifier) (viz také časté dotazy k PXE).

Vezměte prosím na vědomí následující body:

 • Grafický procesor/grafická karta musí podporovat DisplayPort 1.2 Multi-Stream Transport (MST) nebo vyšší verzi.
 • Řetězec Daisy chain musí být aktivován v nabídce nastavení monitoru.
 • Systém macOS nepodporuje řetězení.
 • Maximální počet monitorů včetně obrazovky notebooku je omezen. Výstupní rozlišení se může lišit v závislosti na grafické kartě/GPU. Pokud chcete používat tři nebo čtyři 24" monitory nebo dva 27" monitory, vypněte v případě potřeby obrazovku notebooku v nabídce nastavení operačního systému.
 • Používejte kvalitní signální kabely (např.):
  • Kabel USB typu C: CC200SS-5A (součástí balení EV2795), CC100 (prodává se samostatně)
  • Kabel USB Type-C na DisplayPort: CP200 (prodává se samostatně)
 • Použijte nejnovější ovladače grafické karty poskytnuté výrobcem operačního systému.
 • V případě problémů s návratem z pohotovostního režimu zapněte režim kompatibility pomocí nabídky správce monitoru. 

Poznámka: Kabel LAN - pokud chcete použít připojení LAN - musí být připojen k prvnímu monitoru v řetězci.

Zobrazuje se 10 z 42 často kladených otázek

Záruka

Záruční podmínky - EV2485 | EV2781 | EV3895 | EV2495 | EV2795 | EV2480 | EV2490

Společnost EIZO nabízí záruku až pět let, některé výrobky však mají jinou záruční dobu. Přesné záruční lhůty pro jednotlivé výrobky naleznete buď ve výše uvedených záručních podmínkách, v datovém listu nebo na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO. Dlouhé záruční lhůty jsou umožněny vysoce rozvinutým výrobním procesem založeným na jednoduchém principu úspěchu: sofistikované a inovativní technologii monitorů, vyráběných ze špičkových materiálů. Pětiletá záruka pro vás znamená vysokou míru jistoty investice a úsporu následných nákladů (total cost of ownership), které by bez záručního servisu vznikly například při údržbě a opravách.

 • Inovativní servisní koncept společnosti EIZO, který stanovuje standardy a odpovídá trendu prodlužování doby amortizace. Bezpečnost, která přesvědčí a na kterou se můžete spolehnout.
 • Prvotřídní materiál a pečlivé zpracování zajišťují mimořádnou životnost a umožňují tak dlouhé záruční doby.
 • Následné náklady, které by vznikly bez záručního servisu, např. na údržbu a opravy, jsou vyloučeny a vedou k optimalizaci transparentnosti nákladů (TCO - Total Cost of Ownership).
Podrobnosti o záručních službách EIZO

Recenze

Reviews International

Napsali o nás

03/2023

Nikktech Gold Award

“One of the things I’ve always liked about EIZO has been build quality (made in Japan is not something we see in this industry after all) and to date none of their screens has failed me on that regard […] Still models like the FlexScan EV2490 have many more things going for them aside build and image quality so once again we find the very flexible stand EIZO has won numerous awards for and of course several technologies like EcoView mode, daisy chain, KVM switch and blue light filter. […] That being said it’s clear from todays review that the FlexScan EV2490 is not your average 24” LCD screen, not only because of both its build and image quality but also its plethora of features.”

 

Read more

Recenze v angličtině

03/2023

Nikktech Gold Award

“One of the things I’ve always liked about EIZO has been build quality (made in Japan is not something we see in this industry after all) and to date none of their screens has failed me on that regard […] Still models like the FlexScan EV2490 have many more things going for them aside build and image quality so once again we find the very flexible stand EIZO has won numerous awards for and of course several technologies like EcoView mode, daisy chain, KVM switch and blue light filter. […] That being said it’s clear from todays review that the FlexScan EV2490 is not your average 24” LCD screen, not only because of both its build and image quality but also its plethora of features.”

Read more