MONITORY VE ZDRAVOTNICTVÍ

Výběr ideálního monitoru pro teleradiologii

Poradíme vám, co je třeba zohlednit při výběru monitoru a optimálního pracovního prostředí pro radiologickou dálkovou diagnostiku.

[Translate to Czech:] monitor for teleradiology

Teleradiologie je na vzestupu a nemocnice potřebují zajistit vzdáleně pracujícím radiologům náležité podmínky, aby mohli snímky popisovat i z domova, tedy mimo zdravotnické zařízení. Pro vzdáleně pracující radiology může být problematické vyhovět s omezeným rozpočtem všem přísným požadavkům týkajícím se zdravotnické techniky a optimálního pracovního prostředí pro popisování snímků.

Níže rozvádíme některá důležitá hlediska, jimž je třeba věnovat pozornost při výběru monitoru pro vzdálenou radiologickou diagnostiku. Cílem je vytvořit prostředí, v němž bude popisování snímků stejně přesné jako na specializovaném nemocničním pracovišti.

Zdravotnický monitor

Základní předpoklad pro reprodukci radiologických snímků

Pokud hodláte vytvořit prostředí vhodné pro teleradiologii, měli byste věnovat zvláštní pozornost výběru monitoru způsobilého pro zobrazování lékařských snímků. Například ve Spojených státech vydává Úřad pro kontrolu potravin a léčiv ověření FDA 510(k) zdravotnickým monitorům splňujícím přísné požadavky pro nasazení v diagnostice. V jiných státech jsou závazné jiné směrnice či normy. V Německu se na základě Směrnice pro zajištění kvality uplatňuje norma DIN 6868-157. Monitory schopné vyhovět těmto normám lze bezpečně používat k popisu zdravotnických snímků v rámci všeobecné radiografie a v dalších oblastech, pro něž jsou tyto přístroje schváleny nebo pro něž byly ověřeny. Používání zdravotnických monitorů namísto běžných kancelářských obrazovek má v teleradiologii naprosto zásadní význam – musí být totiž zajištěna reprodukce obrazu vyhovující nasazení ve zdravotnictví. Pak budete moci provádět bezpečnou diagnostiku jak v nemocnici, tak doma.

Monitor pro sourkromé využití vs. zdravotnické monitory

Monitor pro soukromé využití vs. zdravotnické monitory

Vestavěný kalibrační senzor

Konzistentní a stálá reprodukce obrazu dle normy DICOM®

Monitor nevyhovující normě DICOM® není schopen správně zobrazovat barvy a odstíny šedi. Tím může dojít ke ztrátě některých informací podstatných pro diagnostiku a k nepříznivým dopadům na péči o pacienta. Aby monitor správně zobrazoval odstíny šedi dle příslušné normy, musí se pravidelně kalibrovat. Některé zdravotnické monitory RadiForce jsou vybaveny vestavěným kalibračním senzorem, jenž měří jas i odstíny šedi a na základě toho provádí kalibraci dle normy DICOM®. Tímto způsobem se průběžně zajišťuje reprodukce obrazu v odpovídající kvalitě. Zmíněný senzor pracuje automaticky, nepřekáží na zobrazovací ploše a vzdálení radiologové mohou díky němu pracovat pohodlně a bezpečně.

teleradiology_features_CZ.jpg

Nejlepší konektivita

USB-C a dokovací funkce

V kontextu teleradiologie je nutné zajistit reprodukci snímků orientovanou na úkoly na mobilních nebo domácích pracovištích. Pro rychlé a snadné nastavení pracovní stanice doporučujeme RadiForce MX317W s připojením USB-C. Díky připojení USB-C můžete k zařízení MX317W snadno připojit notebook nebo MacBook a napájet jej - kromě grafického a zvukového signálu se kabelem USB-C přenáší také síťový signál.

teleradiology_connectivity.jpg

Chytře uspořádané pracoviště

Prostorově úsporné a lehké přístroje

V rámci teleradiologie a domácího prostředí se nesetkáváme vždy s místem vhodným pro objemnou přístrojovou techniku. S prostorově úsporným monitorem zůstane vaše pracoviště přehledné a příjemné. Modely RadiForce MX317W a MX217-HB doporučované společností EIZO pro teleradiologii se vyznačují jak útlým designem, tak vestavěným napájecím zdrojem. Okolí přístrojů tak zůstane přehledné a uspořádané. Nízká hmotnost monitorů navíc umožňuje jejich snadné přenášení a instalaci.

MX317W_ConceptImage_HomeTeleradiology_02.jpg
[Translate to Czech:] Space-saving and lightweight devices with integrated power supplies

Prostorově úsporné a lehké přístroje s vestavěným zdrojem

Pohodlná práce

Optimální instalace

Nevhodné umístění monitoru může mít při dlouhodobější práci za následek ztuhnutí ramenních partií a bolesti zad. Všestranný stojan dovoluje flexibilní úpravu výšky obrazovky i jejího naklopení a natočení, takže monitor můžete umístit do polohy ideální pro pohodlné prohlížení snímků. Dalším přínosem je i efektivnější práce a snadnější soustředění.

Grafik_Sitzhaltung.jpg

Až do nejmenšího detailu

Osmimegapixelové rozlišení

Na domácí pracoviště není vždy možné umístit sestavu několika obrazovek. Na samostatném monitoru o příliš malé úhlopříčce či nízkém rozlišení si radiologové nemohou plnohodnotně zobrazit potřebné aplikace, což jim ztěžuje práci. Naopak velký monitor jako například RadiForce MX317W s rozlišením 8 megapixelů (4096×2160) dokáže detailní medicínské snímky o vysokém rozlišení zobrazit lépe a zřetelněji. Větší zobrazovací plocha zároveň umožní snáze rozmístit okna různých aplikací. Snímky z výpočetního tomografu či magnetické rezonance si tak budete moci zobrazit současně pro lepší porovnání.

Grafik_MX317W_4K_Aufloesung.jpg

Pohodlný popis snímků

Technologie Work-and-Flow

S rostoucí digitalizací modalit se radiologové setkávají s rostoucím množstvím informací na svých obrazovkách. Řešení lékařských monitorů RadiForce s technologií work-and-flow a novými funkcemi navrženými s ohledem na potřeby radiologů pomáhají snižovat složitost zobrazovacích postupů. Jedinečná technologie work-and-flow společnosti EIZO zjednodušuje pracovní postup radiologických zpráv. Dostupné funkce work-and-flow se liší v závislosti na modelu.

Work-and-Flow_Overview-en.jpg

Přehled funkcí work-and-flow

Hide-and-Seek
Hide-and-Seek

Rychlé vyvolání informací

[Translate to Czech:] [Translate to English:] Switch-and-Go
Switch-and-Go

Jediná myš a klávesnice pro dva systémy

[Translate to Czech:] [Translate to English:] Point-and-Focus
Point-and-Focus

Plné soustředění na analyzovanou oblast

[Translate to Czech:] [Translate to English:] Instant-Backlight-Booster
Instant-Backlight-Booster

Vyšší jas pro lepší rozlišení

[Translate to Czech:] [Translate to English:] Manual- und Auto-Mode-Switch
Manual-Mode-Switch a Auto-Mode-Switch

Dokonalá reprodukce obrazu pro danou vyšetřovací metodu

[Translate to Czech:] [Translate to English:] Image-Rotation-Plus
Image-Rotation-Plus

Automatické přepínání orientace na šířku a na výšku

WaF_AutoBrightnessSwitch.gif
Auto-Brightness-Switch

Diagnostika bez oslňování

[Translate to Czech:] [Translate to English:] Mouse-Pointer-Utility: Optimierte Mauszeiger-Steuerung
Mouse-Pointer-Utility: Optimalizované řízení ukazatele myši

Volné přesouvání kurzoru mezi různě velkými obrazovkami

[Translate to Czech:] [Translate to English:] Mouse-Pointer-Utility: Optimierte Mauszeiger-Steuerung
Mouse-Pointer-Utility: Optimalizované řízení ukazatele myši

Přesouvání kurzoru přes vnější okraj

[Translate to Czech:] [Translate to English:] Mouse-Pointer-Utility: Maus-Position
Mouse-Pointer-Utility: Optimalizované řízení ukazatele myši

Snadné vyhledání kurzoru

[Translate to Czech:] [Translate to English:] Mouse-Pointer-Utility: Optimierte Mauszeiger-Steuerung
Mouse-Pointer-Utility: Optimalizované řízení ukazatele myši

Vrácení kurzoru zpět doprostřed obrazovky

Výhody technologie work-and-flow

  • Rychlé vyvolání informací přesunutím myši v režimu obraz v obraze.
  • Jednoduchá práce bez komplikací díky vestavěnému přepínači USB
  • Snadnější soustředění díky řízenému zvýrazňování vybrané oblasti
  • Ideální podmínky pro popis snímků se samočinným přepínáním režimů dle zobrazovací metody

Dokonale vyvážený poměr cena-výkon

Požadavky na zavádění flexibilních metod vzdálené práce mohou nemocnice stavět před nutnost vybavit radiology vhodnou technikou pro práci z domova. U trvale i přechodně zřizovaných vzdálených pracovišť je třeba důsledně dbát na to, aby vybavení odpovídalo zdravotnickým normám, ale zároveň bylo cenově dostupné. Řada zdravotnických monitorů MX značky EIZO nabízí mimořádně příznivý poměr cena-výkon. Monitory této řady se dokonale hodí k prohlížení lékařských snímků optimalizovaných dle normy DICOM®, a to bez kompromisů na kvalitě očekávané ve zdravotnictví.

Vysoce výkonný monitor pro popis snímků vs. cenově příznivý monitor pro prohlížení snímků

Vysoce výkonný monitor pro popis snímků vs. cenově příznivý monitor pro prohlížení snímků

Snadné zajišťování kvality

Bezpečnější práce s nižším úsilím

Nástroj RadiCS pro zajištění kvality obstará veškeré úkony související s kvalitou zobrazení monitoru: od kalibrace přes kontrolu poklesu a stálosti jasu až po síťovou správu kvality ve spojení s nástrojem RadiNET Pro. RadiCS dovoluje s využitím měřicích senzorů moderních vyšetřovacích obrazovek RadiForce dokonce plně automatizovat kontroly stálosti zobrazení. Software je lehce srozumitelný a snadno se ovládá. EIZO poskytuje kompletní řešení zahrnující software a senzory pro efektivní a uživatelsky přívětivou správu kvality.

teleradiology_img_09_Testimonial.jpg

Hodnocení zákazníků

„Během pandemie jsem si musel přesunout pracoviště domů, abych se vyhnul zbytečnému cestování. Obrátil jsem se tedy na EIZO a Taurus Medical Solutions. Během pouhých tří pracovních dnů mi dodali monitor EIZO RadiForce MX315W s kompatibilní grafickou kartou, takže jsem mohl začít pracovat. Monitor o úhlopříčce 31,1 palce má výjimečně zřetelný obraz. Samotná širokoúhlá obrazovka je podstatně lehčí než sestava dvou obrazovek. Svítidlo RadiLight navíc příjemně osvětluje pozadí, což při dlouhodobějším prohlížení snímků snižuje zrakovou zátěž. Celkově vzato to byla ta nejlepší investice do zlepšení mého pracovního procesu. A díky rychlému a hladkému vyřízení objednávky ze strany společností EIZO a Taurus proběhl celý nákup bez komplikací.“

— Dr. Calvin Soh, neuroradiologický konzultant Manchester Royal Infirmary

Reference

[Translate to Czech:] Referenzzentrum Mammografie Nord

Referenční centrum Mammography North

V porovnání s předchozím řešením se dvěma obrazovkami a 5megapixelovými monitory zabírá řešení s jednou obrazovkou méně místa a navíc díky 12 megapixelům RadiForce RX1270 nabízí vyšší rozlišení pro ještě efektivnější práci lékařů.

Zjistěte více
Mil_Sursee_6.jpg

MIL Sursee

Ve společnosti MIL AG v Sursee se monitory RadiForce RX660 používají pro zobrazování radiologických informací a monitor MS236WT jako pomocný náhledový dotykový monitor u rentgenového přístroje.

Zjistěte více
Uniklinik_Magdeburg_stage.jpg

Univerzitní nemocnice Magdeburg

Univerzitní nemocnice Magdeburg optimalizuje své pracovní postupy při zásahu pomocí řešení EIZO.

Zjistěte více

Máte nějaké otázky?

My a naši autorizovaní partneři vám rádi pomůžeme s výběrem správného modelu pro použití ve vašem prostředí.

Obraťte se na nás.
Kontakt_teaser.jpg