ColorEdge

Grafické monitory pro tiskařský průmysl a umělecký tisk

Grafické monitory pro tiskařský průmysl a umělecký tisk

Monitory pro tiskařský průmysl
ColorEdge_Printing_Stage.jpg

Vidět výsledek tisku bez tisku - to je to, co očekáváte od soft proof zobrazení vašeho softwaru. Aby to skutečně fungovalo, potřebujete přesný grafický monitor. S monitorem ColorEdge od společnosti EIZO si můžete být jisti, že na monitoru získáte spolehlivé zobrazení tiskového výstupu.

Předpoklad pro soft proof

Přesnost a pokrytí barevného prostoru

WYSIWYG - “What you see is what you get” - to je přesně to, co od svého monitoru očekáváte. V souvislosti s tiskem vždy potřebujete co nejlepší profil ICC, který použijete v soft proof zobrazení, abyste co nejpřesněji simulovali účinky tiskárny, tiskového procesu a tiskového média. Ale i ten nejpřesnější profil je k ničemu, pokud použitý monitor nenabízí potřebnou přesnost nebo vůbec nedokáže vizualizovat simulovaný barevný prostor. Dalšími zdroji chyb jsou nedostatky v homogenitě, čistotě barev nebo zlomy tonálních hodnot. Pokud chcete získat skutečně smysluplné zobrazení výsledku tisku na monitoru, grafický monitor prostě nelze obejít.

EIZO_ColorEdge_Fotograf_Sideshot_DSF0512A_sRGB_3000x2000.jpg

Různé úkoly - jedno řešení

Ať už tisknete fotografie doma, vyrábíte velkoformátové umělecké tisky pro výstavu nebo pracujete na brožuře, která bude vytištěna v milionech kusů, monitory ColorEdge se stejně dobře hodí k simulaci běžných tiskových barevných prostorů v ofsetovém nebo digitálním tisku (například ISO Coated v2 nebo PSO Coated v3) jako k uměleckému tisku na vlastní vysoce přesné fototiskárně na oblíbený barytový papír nebo k externímu tisku na hliníkový dibond u preferovaného poskytovatele služeb.

Monitory ColorEdge mají mimořádně široké pokrytí barevných prostorů RGB AdobeRGB nebo DCI-P3. Tím je zajištěno, že jsou pokryty i běžné tiskové barevné prostory a je zaručena smysluplná simulace barevného prostoru CMYK, a tedy i výsledného tisku.

ColorEdge_Colorspace.jpg

EIZO dělá vše, co je v jeho silách, aby monitor odváděl svou práci co nejnenápadněji a nejpřesněji, a uživatelé se tak mohli plně soustředit na kreativní aspekty své práce. Pro splnění tohoto požadavku mají grafické monitory ColorEdge řadu vlastností: panely nejvyšší kvality s velkým barevným rozsahem, vysoce přesnou tovární kalibraci, homogenní podání obrazu po celé ploše displeje a bezeztrátovou hardwarovou kalibraci, kterou lze u modelů řady CG dokonce plně automatizovat.

Kalibrační software a validační funkce

Základním předpokladem pro hladký průběh soft proof je technicky vhodný a pravidelně rekalibrovaný monitor. Skutečně efektivní celkové řešení však vzniká pouze v kombinaci se správným softwarem. Pomocí bezplatného kalibračního softwaru ColorNavigator od společnosti EIZO lze pravidelnou rekalibraci monitoru provádět snadno a rychle. V kombinaci s monitory ColorEdge řady CG lze rekalibraci plně automatizovat a odložit na dobu, kdy se monitor nepoužívá.

ColorNavigator nabízí validační funkci, která zajišťuje, že přesnost zobrazení obrazu odpovídá specifikacím. Monitory řady CS lze validovat v barevném prostoru RGB. Pro ještě větší přesnost lze monitory řady CG validovat také v barevném prostoru CMYK a dokonce zohlednit kompletní pracovní postup sestávající z monitoru, operačního systému a softwaru (např. Adobe Photoshop nebo Acrobat).

EIZO_ColorEdge_Fotografin_Sideshot_DSF1485_V3_sRGB_3000x2000.jpg

Kalibrace monitoru pomocí softwaru EIZO Color Navigator.

Správa barev napříč lokalitami

Čím větší je počet členů týmu, tím obtížnější je udržet standardizovaný pracovní postup, který je pro všechny konzistentní. Ve velkých tiskárnách se stejné tiskové produkty tisknou na různých místech. A vytištěný produkt by měl vždy vypadat stejně, bez ohledu na to, kde byl vytištěn. Aby všichni zúčastnění získali stejný vizuální dojem ze stejného obsahu, nabízí společnost EIZO kompletní řešení pro konzistentní barevně přesný pracovní postup na různých místech díky kombinaci monitorů ColorEdge řady CG, kalibračního softwaru ColorNavigator a softwaru pro kontrolu kvality ColorNavigator Network.

ColorEdge_Printing_Colormanagement.jpg
Datenblatt_CS2400S_1080x720.png

Řada CS: Základní monitory pro profesionální požadavky

 • Široký barevný gamut
 • 16bitová vyhledávací tabulka LUT pro maximální barevnou hloubku
 • 10bitový displej
 • RGB validace
 • Technologie DUE (Digital Uniformity Equalizer) pro homogenní zobrazení obrazu po celé ploše obrazovky
 • Tovární kalibrace EIZO
 • Moderní připojení přes USB-C, HDMI a DisplayPort
 • Kalibrační software ColorNavigator zdarma
 • Ochranné stínítko proti světlu jako volitelné příslušenství

Řada CG: špičkové monitory pro nejvyšší nároky

 • Všechny funkce řady CS
 • Integrovaný senzor pro automatickou rekalibraci
 • Sytější hloubky a vyšší kontrasty díky zobrazení True Black
 • CMYK a RGB validace
 • Ochranné stínítko proti světlu součástí balení
 • Předkalibrované předvolby pro Rec.709, Rec.2020: V případě, že se vám podaří získat více informací, můžete si vybrat, zda chcete snímat v rozlišení 709 nebo 709, DCI-P3, 
 • Předkalibrované předvolby PQ a HLG HDR
 • Další funkce pro filmaře
 • Nejmodernější možnosti připojení přes HDMI, DisplayPort, USB-C nebo SDI (v závislosti na modelu)
Datenblatt_CG2700S_1080x720.png

Máte nějaké otázky?

Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného monitoru přímo pro vaši práci.

Spojte se s námi
H07_Kontakt.jpg