Reference DuraVision

Jasné vítězství nerušeného aktivního odpočinku

Návštěvníci sportoviště Grindel ve švýcarském Bassersdorfu si zde již od roku 1981 mohou zahrát tenis, squash, badminton nebo minigolf. Špičkové minigolfové hřiště patří mezi nejnáročnější a nejproslulejší vnitřní hřiště ve Švýcarsku i v okolních zemích. Každoročně se na něm odehrávají mezinárodní turnaje. Provozovatel požadoval dohledový systém, kterému by k pokrytí rozlehlého a členitého prostoru postačila stávající síťová kapacita. Úkolu se ujaly firmy EIZO a MOBOTIX, jež zde nainstalovaly své integrované řešení.

Úkol: Pokrýt nepřehledné prostory za využití omezených síťových kapacit

Fabian Moser, provozovatel vnitřního sportoviště Grindel, poptával monitorování různých míst zejména za účelem zjišťování vytíženosti a odhalování případného vandalismu, krádeží nebo zapomenutých věcí. Pandemie koronaviru v roce 2020 přinesla také nutnost počítání osob. Velká rozloha a členitost areálu značně ztěžuje monitorování. Místní počítačová síť se navíc nevyznačuje příliš velkou přenosovou kapacitou.

Řešení a jeho výhody – celková bezpečnost díky celkovému přehledu

Živé monitorování na recepci

Na recepci je umístěn velký 27palcový monitor DuraVision FDF2711W-IP zobrazující živé záběry z kamer, díky čemuž personál získává dokonalý přehled. Záběry přenášené v reálném čase umožňují okamžitou analýzu situace a výborně se hodí pro průběžné monitorování. Obrazovka s dekodérem protokolu IP je propojena s dohledovými IP kamerami a zprostředkovává jejich okamžité záběry. K provozu není zapotřebí žádný počítač, software ani další hardware, což zásadně usnadňuje instalaci a výrazně snižuje technické nároky kladené na nakládání s citlivými obrazovými daty. Panel VA poskytuje zorný úhel 178° při zachování vysoce stabilního kontrastu a barev. Obrazovku je tedy možné bez problémů sledovat z různých míst. Monitor se vyznačuje vysokou spolehlivostí a hodí se pro nepřetržitý provoz sedm dní v týdnu.

„Pohledem na monitor na recepci mohou návštěvníci sami posoudit obsazenost minigolfového hřiště. Každý se totiž vyptával, kolik lidí tam právě hraje. Ovládání monitoru je přímočaré a jednoduché a umožňuje nám monitorovat kritická místa v reálném čase.“

Sportoviště Grindel o přednostech systémů EIZO s dekodéry IP

Jednoduchá obsluha a bezúdržbové systémy

Dohledové kamery pocházejí od firmy MOBOTIX vyrábějící kromě kamer také systémy kamerového dohledu. Její motto zní: Dokonalý obraz vyžaduje jedinečné technologie. Na sportovišti Grindel nyní běží 15 systémů MOBOTIX a šest kamer se 180stupňovými objektivy. Díky těmto panoramatickým objektivům se počet kamer nutných pro sportoviště Grindel podařilo snížit na pouhou čtvrtinu předpokládaného počtu. Malé množství kamer zde pokrývá velké plochy – a všechny záběry se mohou zobrazovat na monitoru EIZO. Kamera MOBOTIX c26 zároveň umožnila snadné zavedení počítání osob v souvislosti s požadavky plynoucími z pandemické situace v roce 2020.

Bezúdržbové systémy s jednoduchou obsluhou umožňují zaměstnancům věnovat úsilí tomu nejdůležitějšímu úkolu: vytváření příjemného prostředí pro návštěvníky.

Další informace o výrobku

FDF2711W-IP
FDF2711W-IP DuraVision

Monitor FDF2711W-IP zobrazuje bez použití počítače streamy videa přenášené přes síť. Není zapotřebí žádný software ani další hardware. To přináší snadnou a bezúdržbovou instalaci a úsporu času i vytížení zaměstnanců.

  • 68,6 cm (27 palců)
  • 1920 x 1080 (Full HD)
  • VA
  • 68,6 cm (27 palců)
  • 1920 x 1080 (Full HD)
  • VA