Výchozí situace

Referenční centrum Mammography North již několik let používá monitory EIZO RadiForce: při diagnostice, dokumentaci a hodnocení radiologických snímků, možnostem zajištění kvality zobrazení a rovněž pro zaškolování lékařů v oblasti mamografického screeningu.

"V současné době používáme pouze monitory EIZO. Dříve jsme používali také monitory jiných výrobců, ale postupně jsme je nahradili monitory EIZO." informuje Christian Grünke, vedoucí správy IT systémů v referenčním centru Mammography North."

Referenzzentrum Nord

A to z dobrého důvodu, jak pokračuje: "V referenčním centru provozujeme také školicí středisko se čtrnácti místy, které je certifikováno a schváleno jako školící středisko. Zpočátku pro nás bylo důležité, abychom pro účastníky kurzů používali monitory od různých výrobců, aby mohli vidět různé dojmy ze stejných snímků. Účastníci tak měli možnost najít optimální monitor pro svou práci. Poměrně rychle se však ukázalo, že monitory EIZO jsou pro práci lékařů jednoduše nejpřínosnější.

Řešení

Dr. med. Gerold Hecht, vedoucí referenčního centra Mammography North
Dr. med. Gerold Hecht, vedoucí referenčního centra Mammography North

"Referenční centrum dosud používalo na diagnostických pracovištích dva pětimegapixelové monitory RadiForce GX550. Na doporučení společnosti SQ-Labs GmbH, která je dlouholetým dodavatelem lékařských monitorů pro Referenční centrum, budou postupně nahrazeny monitorem RadiForce RX1270. Christian Grünke vysvětluje: "Abychom optimalizovali diagnostická pracoviště, nahrazujeme nyní modely GX550 modelem RX1270. Ve srovnání s 5megapixelovým řešením s dvojitou obrazovkou nám velkoformátové řešení s jednou obrazovkou a 12 megapixely nabízí výrazně vyšší rozlišení pro ještě efektivnější reportování. Kromě toho získáte více místa na stole. Praktické je také komfortní světlo zabudované v zadní části modelu RX1270," které pomáhá vytvořit konzistentní světelné podmínky., v případě, že s světlo používá jako jediný zdroj světla na diagnostické stanici. To je také důvod, proč jsou všechny ostatní diagnostické monitory RadiForce (monochromatické i barevné) vybaveny tímto volitelným komfortním světlem RadiLight. Kromě toho lze modely EIZO FlexScan nalézt jako monitory RIS na diagnostických pracovištích.

"Spolehlivost výrobků EIZO nelze popřít ani po dlouhé době používání. A díky senzorům zabudovaným v monitorech je optimálně zajištěna kvalita zobrazování. Používáme k tomu kalibrační a testovací software RadiCS od společnosti EIZO a jsme s ním velmi spokojeni. Kromě toho oceňujeme dobrý servis od společnosti EIZO, když máme dotazy k výrobkům."

Christian Grünke, vedoucí správy IT systémů Referenční centrum Mamografie North

O referenčním centru Mammography North

Referenční centrum mamografie North zahrnuje více než 15 screeningových pracovišť ve spolkových zemích Dolní Sasko, Brémy, Hamburk a Šlesvicko-Holštýnsko. Je jedním z pěti referenčních center, která na regionální úrovni přebírají úkoly pro celé skupiny pro spolupráci v oblasti mamografie v rámci programu mamografického screeningu.

Jedná se o poradenství lékařům a radiologickým specialistům ze screeningových jednotek a jejich podporu při plnění jejich úkolů. Kromě toho jsou referenční centra zodpovědná za další vzdělávání, fyzikálně-technické a lékařské zajištění kvality, hodnocení screeningových jednotek a vědecké sledování programu screeningu rakoviny.

Další informace o produktu

RX1270 Řada G&R
RX1270 RadiForce

Kompaktní a příjemný víceúčelový přístroj pro radiologickou diagnostiku určený k zobrazování barevných i monochromatických snímků téměř v libovolné velikosti a rozlišení.

  • 78,4 cm (30,9 palců)
  • 12 megapixelů (barva),
  • IPS
  • 2x DisplayPort, HDMI
  • 78,4 cm (30,9 palců)
  • 12 megapixelů (barva),
  • IPS
  • 2x DisplayPort, HDMI